Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

avatar
Leňa | ŽENA s.r.o.
Vloženo 22. 6. 2018
Líbí se mi

5 kroků, které vám pomohou, jak se mít konečně opravdu ráda

avatar
Leňa | ŽENA s.r.o.
Vloženo 22. 6. 2018
Líbí se mi
5 kroků, které vám pomohou, jak se mít konečně opravdu ráda

5 kroků, které vám pomohou, jak se mít konečně opravdu ráda

Každý kolem vás říká, musíš se mít ráda. Nedaří se ti v práci? Měj se ráda. Nedaří se ti ve vztazích? Měj se ráda. A postupem času jsme se všechny naučily, že mít se ráda je skutečně základ. Dobře, na tom se shodneme. Ale jak docílit toho, že se budete mít opravdu rády, místo toho abychom to jen říkaly?

1.Přijměte své chyby

V momentě, kdy děláme určitou věc, neděláme ji se špatným úmyslem. V ten moment ji děláme tak, jak nejlépe umíme. Chyba se z toho stane až při zpětné úvaze. A díky té chybě se posuneme. Někam, kde bychom bez ní nebyly a víme něco, co bychom bez ní nevěděly. A to je pro nás neuvěřitelně přínosné. Posouvá nás to tam, kde chceme opravdu být.

2.Zahoďte představu o ideálu

Jsme zahlcené časopisy, články, fotografiemi a médii, které na nás srší, jak vypadá ideál krásy. Ale kdo to rozhoduje? Kdo vybírá, která žena je krásná a která ne? Já vám to řeknu. Lidé, kteří se nemají rádi. A podle těchto lidí soudíme i my samy sebe. Zní to bláznivě, že? Ano, ono to opravdu bláznivé je! Vykašlete se na to, že váš nos není tak roztomilý, jako má modelka na obálce časopisu a vaše stehna nejsou tak hladká a pevná, jako měla zpěvačka na plakátě. Zaměřte se raději na to, co na sobě ráda máte. Jsou to vaše dlouhé vlasy? Krásné nehty? Bezproblémová pleť? Vypátrejte na svém těle vše, co vám připadá pěkné.

3.Naučte se říkat NE!

Tím, že se naučíme říkat rezolutní ne, dáváme šanci tomu, co opravdu chceme. Pokud ze slušnosti všem kolem sebe říkáme ano, i když bychom raději nesouhlasily, říkáme vlastně ne sobě a svým prioritám. Když něco odmítneme, přijdeme si jako sobci. Ale kde je hranice mezi sobectvím a sebeláskou? Možná je za každým naším souhlasem přání být milována. Takže ve výsledku říkáme ano kvůli sobě, ne kvůli ostatním. Není to zajímavé?

4.Udělejte si prostor samy pro sebe

A to nemyslím prostor u vás v bytě. Myslím tím prostor ve vás samotných. Vykliďte vše, co už nepotřebujete. Ač není lehké pustit některé věci, myšlenky a city, tím, že to uděláte, dáte více prostoru sebelásce. Je to stejné jako s vaším šatníkem. Pokud chcete nové krásné věci, musíte na ně udělat místo a vyhodit ty staré a nepotřebné.

5.Objevte to, co vám dělá radost

Spousta z nás se vzdala toho, co miluje, kvůli práci, partnerovi a dalším důvodům. To, po čem jsme opravdu toužily a to, co jsme si opravdu přály, se ale nikam neztratilo. Je to v nás. Je to tam a čeká to, až tomu dáme šanci a prostor. Nejjednodušší, jak se k „tomu“ dostat, je vzpomenout si, po čem jsme toužily jako malé děti. Prozkoumejte ty okamžiky, ve kterých jste byly opravdu šťastné a snažte se je vrátit do svého života.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
avatar
evionka 24. 6. 2018

Odpovědět
avatar
Zdeňka 68 23. 6. 2018

Krásné, pracuji na tom

Odpovědět
avatar
hudlenka 23. 6. 2018

ano, tak bychom to měly dělat...

Odpovědět
avatar
Lucija 22. 6. 2018

Odpovědět
avatar
Allinecka39 26. 7. 2017

krásné! děkuji

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

1
žena na začátku (naše Eva)
3.
rok startujeme v novém
10
regionálních Pracoven ŽENY s.r.o.
3 000
žen v průměru na jedné akci v OC
83 798
registrovaných inspirativních žen
2 922
testovaných produktů
43 290
odeslaných produktů
165 073
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.