Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Maddalena
Maddalena
Vloženo 8. 5. 2021
Líbí se mi

Superpotraviny: zvýší energii, povzbudí imunitní systém a vyladí sexualitu

Maddalena
Maddalena
Vloženo 8. 5. 2021
Líbí se mi
Superpotraviny: zvýší energii, povzbudí imunitní systém a vyladí sexualitu

Superpotraviny: zvýší energii, povzbudí imunitní systém a vyladí sexualitu

Superpotraviny, nebo také super výživné, zelené potraviny, jsou takové potraviny, které mají mimořádně vysoký obsah výživných látek. A jsou doslova nadupané energií.

Žijeme ve světě, kde nás obklopují potraviny bez živin, nápoje bez života. Čím dál častěji hledáme na obalech kolik éček, cukru, barviv a dalších škodlivin se nám může dostat do těla tím, co běžně konzumujeme. Snažíme se jíst zdravě a nakupovat efektivně.

Opravdu víme, co jíme?

Mnozí z nás mají upřímnou snahu jíst tak, aby efektem nebyl jen požitek z dobrého jídla, ale i to zásadní – živiny, které pozitivně ovlivní naše zdraví, pracovní výkonnost, sexualitu i vzhled. Chceme prostě a jednoduše být zdraví a cítit se dobře.

Nakupujeme v supermarketech, protože každý nemá možnost nakoupit na trhu zeleninu, která byla sklizena předchozí den, a maso z bio chovů. Užíváme tedy doplňky stravy a vitamíny ve víře, že jimi doplníme to, co našemu tělu chybí. Když potíže trvají a energie nestoupá, cítíme se bezradní a podvedení.

Existuje řešení, jak tělu dodat potřebné živiny v maximální míře? 

Ano. Řešením je doplnit náš jídelníček takovými potravinami, které obsahují tu nejpřirozenější kombinaci výživných látek, komplexní obsah živin. Superpotravinami.

Jedná se o výživově bohaté potraviny plné vitamínů, minerálů, antioxidantů a živin rostlinného původu. Některé jsou běžně známé, ty exotičtější často pocházejí z prostředí dávných kultur. Mayové a Aztékové je užívali běžně.

Superpotraviny doplní energii 

Mezi nejznámější superpotraviny s vyváženým spektrem účinných látek patří: chlorella, spirulina (doporučujeme užívat ve formě tablet), mladý ječmen (především sušená šťáva z mladého ječmene), konopná semena, kokosový olej, aloe vera, med, quinoa, chia semínka, goji, maca, chřest, kakaové boby, ořechy, ale i avokádo, datle, maliny, borůvky, hroznové víno, kiwi nebo granátové jablko. A mnoho dalších.

Nenechte se odradit někdy vyšší cenou – pokud si ji promítnete do celkové délky užívání, zjistíte, že za komerční doplňky stravy zaplatíte často mnohem víc. Nekupujte nejlevnější produkty. Vybírejte podle dobrého poměru cena/kvalita, čtěte složení a reference. Buďte ve výběru pozorní, trh je velmi pružný a na poptávku již zareagoval.

Nezapomeňte, že superpotraviny nenahrazují kvalitní stravu, pouze ji doplňují. Obsah výživných látek v nich je vysoce koncentrovaný. Užívejte je jako léčebnou kúru, doplnění živin, prevenci před náročnějším obdobím, v nemoci nebo oslabení a také když potřebujete doplnit nebo zvýšit energii.

Svou koncentrací výživných látek superfoods vyživují tělo i mysl, zvyšují schopnost detoxikace, prospívají celkovému zdraví a pocitu vnitřní pohody, zkvalitňují sex. Jsou to bez nadsázky potraviny budoucnosti.

Foto: Shutterstock

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
hudlenka
hudlenka 10. 5. 2021

prima, máme v jídelníčku vcelku dost superpotravi

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 9. 5. 2021

Odpovědět
sipeji
sipeji 9. 5. 2021

Každý si najde to své

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
100 457
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.