Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 4. 11. 2020
Líbí se mi

Pravé italské pochoutky si můžete vychutnat, i když má vaše oblíbená restaurace zavřeno

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 4. 11. 2020
Líbí se mi
Pravé italské pochoutky si můžete vychutnat, i když má vaše oblíbená restaurace zavřeno

Pravé italské pochoutky si můžete vychutnat, i když má vaše oblíbená restaurace zavřeno

O časech, kdy nebylo nic jednoduššího než vyrazit do své oblíbené italské restaurace, kdykoli jsme dostali chuť, si nejspíš budeme muset ještě nějakou dobu nechat zdát. Ovšem to neznamená, že na pravé italské dobroty, jako je čerstvá pasta a lahodná omáčka plná chutí, musíme zapomenout! Řešení přináší létající hrnec.

Italská kuchyně je v Česku oblíbená – aby ne! Je plná čerstvých a svěžích chutí, lehkých a lahodných jídel, o dobrém pití ani nemluvě. Ovšem není třeba si nic nalhávat. Tu nejlepší italskou hostinu vám připraví jen praví profesionálové. Jen málokdo z nás má dostatek času na přípravu čerstvé pasty a podařilo se mu proniknout do všech chutí pravé Itálie. A zatímco normálně bychom mlsné jazýčky uspokojili v oblíbené italské restauraci, vzhledem ke koronavirové krizi, jež přinesla řadu omezení a uzavření restaurací, jsme odkázáni nanejvýš na náhražky ze supermarketů. A s nimi se o italské hostině mluvit nedá. Co s tím? Spolehněte se na létající hrnec, respektive projekt Flying Pot, který přinese i v těchto časech Itálii až na váš stůl.

Itálie až na váš práh

Speciální projekt zajišťuje rozvoz právě připravených italských pokrmů určených jen k finální úpravě. Zapomenout tak můžete na tradiční rozvoz jídel, kdy vám oběd či večeře dorazí většinou pozdě, studené anebo nepěkně poznamenané cestou. Něco takového se ve Flying Pot stát nemůže. Jak to tedy funguje?

Flying Pot doveze až k vašim dveřím originální a čerstvě připravenou italskou pastu společně s vybranou italskou omáčkou. Nejprve je vyrobena pasta neboli italské těstoviny, a to přímo od samotného těsta, ze kterého vznikne požadovaný typ pasty. Ta je následně balena a chlazená je rozvážena do domácností, samozřejmě se zvolenou omáčkou nebo ragú, které jsou rovněž vždy, pro každého zákazníka a v rámci každé objednávky, připravené přímo na míru. Domů vám tak dorazí čerstvá omáčka a pasta Ready2Cook v hotové chlazené podobě. Těstoviny stačí jen povařit ve vodě a omáčku prohřát a během 2 minut máte hotovo! Už žádné polostudené pokrmy nebo několikrát ohřívané hotové jídlo, ale vše fresh, v prvotřídní kvalitě.

Flying Pot nabízí omáčky jako arrabiata, napoletana, quattro formaggi, ragú bolognese či pesta basilico nebo rosso a pasty z originální italské semolinové mouky, jako jsou tagliatelle, pappardelle, lasagne, nebo vlastního tvaru, který si sami vytvarujete z hotového chlazeného těsta jen pouhým nakrájením. Chybět samozřejmě nemůže ani typický parmazán. Fyling Pot nezapomíná ani na dezert, a tak si můžete objednat i oblíbenou panna cottu a na výběr máte i z několik druhů typických italských vín.

Unikátní i díky koronaviru

Za projektem Flying Pot stojí Honza a Pavel Frončekovi – dva bratři a milovníci dobrého jídla, cestování, aktivního životního stylu a sportu. Po letitých zkušenostech s prací ve food segmentu se rozhodli posunout dále a založit něco vlastního. A tak mimo jiné vznikl právě projekt Flying Pot.

Ten měl v době před první vlnou koronaviru a po jejím skončení základnu na Manifesto marketu v Praze, kde připravovali svoji pastu ve vlastním bistro stánku. Vše z typických italských ingrediencí, včetně speciální mouky nebo zeleniny.

A právě díky koronaviru přibyl i unikátní rozvozový koncept, ve kterém zohlednili především požadavek, aby zákazníci měli pokrmy vždy čerstvé, přesně jako když zrovna sedí v bistru. A najednou byla na světě chlazená pasta a omáčka, určené jen k finálovému povaření a prohřátí.

Rozvoz pokrmů Flying Pot je možný po Praze vždy od 10 do 14 hodin každý den. Objednávat lze navíc přímo v e-shopu www.flyingpot.cz, kde je na výběr mezi řadou omáček a typů pasty, včetně volby vlastního tvaru.

Foto: Shutterstock; Flying Pot

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
avatar

No, my si právě tyto všechny italské dobrůtky připravujeme už doma sami, protože jsme na jedné stránce, konkrétně této zde - https://www.atfornax.cz/ narazili na fakt výborný gastro vybavení za dle mého, hubičku, takže si už děláme to jídlo jen a jen doma Mějte se krásně a přeji hezký zbytek dne.

Odpovědět
Siraellen
Siraellen 24. 2. 2021

tuto kuchyni mám moc ráda

Odpovědět
avatar
Irena Milisdorferova 5. 11. 2020

Mám moc ráda italskou kuchyni a víno.

Odpovědět
sipeji
sipeji 5. 11. 2020

Miluji italskou kuchyni.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
100 249
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.