Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Peťa| Fashion lover
Peťa| Fashion lover
Vloženo 6. 8. 2019
Líbí se mi

Nepečené dobroty z Itálie aneb Trocha sladkého hříchu

Peťa| Fashion lover
Peťa| Fashion lover
Vloženo 6. 8. 2019
Líbí se mi
Nepečené dobroty z Itálie aneb Trocha sladkého hříchu

Nepečené dobroty z Itálie aneb Trocha sladkého hříchu

Milujete sladké, lehké dezerty, které se připraví raz dva? Než rozpálíte troubu na koláč nebo bábovku, ještě si od pečení chvilku odpočněte a připravte si doma kousek Itálie. Nezahřeje vás jako italské slunce, ale ta chuť vás pošle do nebe.

Božské tiramisu vás zvedne ze židle

Slovo tiramisu vzniklo ze slova tirami su, což v překladu znamená "zvedni mě". Tento dezert se díky mascarpone řadí k jednomu z nejtučnějších dezertů vůbec. Vyrábí se z tvarohového sýra mascarpone, který se smíchá s vyšlehanými vajíčky s cukrem. Cukrářské piškoty namáčíme do silné kávy smíchané s Amarettem a pokládáme do formy - piškoty, krém, piškoty, poslední vrstvu krému posypeme kakaem a necháme v lednici ztuhnout. Tiramisu je dnes jedním z nejznámějších italských receptů, avšak dějiny moderního receptu se dají vysledovat pouze do roku 1970 v okolí města Treviso v severní Itálii. Podobné recepty jsou také známy již z dob renesance a pocházejí z měst Siena, Florencie a Benátek. Dostala jste na něj chuť? Nic nepečte a rovnou si ho připravte. 

S Panna cottou v posteli

Je to božský hřích. Vychutnáváte si ho, povalujete na jazyku a nechcete polknout. Co je na té „vařené smetaně"? Italský dezert z oblasti Piemontu se vyrábí ze smetany, želatiny a krupicového cukru. Do hrnce nalijeme smetanu s cukrem a mícháme do té doby, než se cukr rozpustí. Želatinu namočíme do vody, necháme okapat. Poté přidáme do hrnce a necháme ji zcela rozpustit. Smetana se nesmí vařit, udržujeme asi na 80 stupních. Pak směs nalijeme do formy a necháme v lednici alespoň 6 hodin odležet. Ztuhlou Panna cottu můžeme podávat politou karamelem.

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
lemur
lemur 9. 8. 2019

Tiramisu i Panna Cottu máme moc rádi.

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 8. 8. 2019

nehřeším, jím zdravě...zítra přijede kamarádka, tak jsem ji upozornila, že žádné sladké pečení nebude..., ale musím vymyslet nějaké slané, asi šneky udělám....

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
98 112
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.