Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Kristina|ŽENA s.r.o.
Kristina|ŽENA s.r.o.
Vloženo 21. 11. 2017
Líbí se mi

Poradíme vám, jak nejlépe vybrat to pravé krmivo pro vaši kočku

Kristina|ŽENA s.r.o.
Kristina|ŽENA s.r.o.
Vloženo 21. 11. 2017
Líbí se mi
Poradíme vám, jak nejlépe vybrat to pravé krmivo pro vaši kočku

Poradíme vám, jak nejlépe vybrat to pravé krmivo pro vaši kočku

Kočky se od sebe navzájem liší stejně jako lidé. Mají různé potřeby podle toho, jak jsou staré, kde žijí nebo podle specifických vlastností a nároků. Na světě nenajdete dvě stejné kočky, každá je jedinečná osobnost, bytost s vlastní individualitou.

Všechny kočky mají společnou příslušnost ke kočkovitým šelmám, ale přesto je každá jiná. Ať je životní příběh vaší kočky jakýkoliv, jedno je jisté – kočka je masožravec. V přírodě tvoří kočičí jídelníček z 90% myši a jiní drobní hlodavci. Maso je pro ně nenahraditelným zdrojem aminokyselin.

Kočky mají krátký trávicí trakt a jejich organismus přirozeně získává živiny z potravy živočišného původu. Ulovená kořist však neobsahuje jen maso, ale i sacharidy, minerály či vitamíny. Proto je nutné i do krmiv přidávat obiloviny (nejlépe rýži) nebo brambory. Rýže a brambory jsou kromě jiného i vynikajícím zdrojem hrubé vlákniny, která kočkám pomáhá zbavovat se bezoárů (chomáčků srsti, kterou kočka při čištění srsti pozře). Vláknina totiž rozpohybuje žaludek a střeva a tím pomáhá průchodu chlupů přes trávicí trakt a zabraňuje jejich hromadění v žaludku. V přírodě kočky získávají hrubou vlákninu pojídáním trávy, pokud jste jejich chlebodárcem vy, v krmivu počítejte s rostlinou složkou, jako je rýže.

Prevence výživou 

Způsob, jakým kočky žijí, jaký mají denní rytmus a co potřebují je pro českého výrobce krmiv Brit klíčovým vodítkem pro vývoj receptur. Všímá si jejich společných potřeb a umí řešit i jejich individuální nároky. Řada krmiv Brit Care Cat byla vyvinutá na míru kočičím osobnostem a jejich životním příběhům.

Krmiva Brit Care Cat obsahují vysoké procento masa (55%) a současně jsou bez nejtypičtějších alergenů kukuřice, sóji a pšenice. Díky tomu je zaručena vysoká snášenlivost krmiva a nízké riziko výskytu potravní intolerance či alergie. Skrze tato superprémiová krmiva můžete své šelmě poskytnout celoživotní podporu zdraví tří nejdůležitějších orgánů v těle kočky: kůže potažmo srsti, zubů a močového aparátu. Správný obsah vápníku, fosforu, sodíku a hořčíku zajišťuje optimální mineralizaci organismu a společně s protizánětlivými účinky rakytníku chrání zdraví ledvin a močového ústrojí.

Kočičí strom vám pomůže vybrat to správné krmivo

Řada krmiv Brit Care Cat zahrnuje speciální receptury pro 11 kočičích osobností, které se usídlily na pomyslném kočičím stromě.

 

 

Nedávno sem vylezla Crazy – narodila se před třemi měsíci. Víme, že rychle roste, a proto potřebuje stravu bohatou na maso, živiny a vitamíny pro zdravý vývoj svalů, smyslů a podporu imunity.

Nad ní trůní Lucky, který už je dospělý a díky správné potravě je zdravý a vitální.

Hned vedle odpočívá kočičí dědoušek Angel. Granule speciálně určené pro seniory se mu dobře žvýkají a moc mu chutnají, zároveň se dobře tráví a nízký obsah tuku zabraňuje nežádoucímu tloustnutí.

Na sousední větvi najdeme Montyho, který vládne lidskému příbytku a ven moc nevychází. O svoji mističku se s nikým nedělí. Ví totiž, že díky jejímu obsahu nemá žádné potíže s chlupovými chomáčky ani se zubním kamenem.

Jeho pravým opakem je rošťák Cheeky, venkovní šelma. I když rád loví, nedá dopustit na krmení, které mu dodá dostatek energie a udržuje ho v dobré lovecké kondici.

Sunny má zase díky svým granulkám krásnou hustou, a hlavně zdravou srst, kterou všichni obdivují.

Největším aristokratem je ale určitě Cocco. Jeho paní musela vyzkoušet několik druhů granulí, než našla ty pravé pro svého gurmána. Delikátně vybraným druhům masa a šantě kočičí nikdo neodolá!

To pro Daisy je naopak jídlo vášní. Dokonce už ani nevyskočila na své oblíbené křeslo, a tak bylo třeba razantně změnit jídelníček, aby nadbytečná kila shodila.

I kastrovaná kočičí dáma Missy si musí hlídat váhu a správný obsah minerálů snižující koncentraci moči, aby neměla potíže s močovým ústrojím.

Její sousedkou je Lilly s citlivým zažíváním a potravinovou alergií. Dostává proto potravu složenou z unikátních a netypických zdrojů masa, která je navíc zcela bez obilovin. Jelikož časté projevy alergie namáhají játra a zpomalují metabolismus, je do granulek přidán ostropestřec mariánský, který zlepšuje funkci jater, vyloučení nashromážděných alergenů a obnovení správného fungování organismu.

Poslední větev kočičího stromu si zabral Tobby, kocour ze všech největší. Nejradši má granule s kachním masem, které ho dobře zasytí a poskytnou mu energii potřebnou pro jeho venkovní aktivity. Díky zvýšenému množství omega-3 mastných kyselin a látek na ochranu chrupavek zůstávají jeho klouby pružné a silné.

Vítej v novém domově

Chystáte se na příchod nového kočičího člena rodiny nebo vysíláte do světa své malé kočičí odchovance? Brit Care Cat myslí na to, aby se kotě v novém domě cítilo v bezpečí a mělo tu nejlepší péči. Ve startovacím balíčku Kitten Kit tak naleznete vše potřebné. Obsahuje superprémiové krmivo s odměrkou, masovou kapsičku určenou pro koťata a malé překvapení pro páníka.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
avatar
Michaela Nováková 7. 6. 2021

Brit je taky dobrej. Teď si ho kočka oblíbila víc než Purinu a Eminenta

Odpovědět
avatar
Monika Pelhavá 22. 2. 2019

Ahoj, Brit Care jsme zkoušeli, ale naše kočička ho nemusí . Poradíte prosím nějakou zdravou výživu?

Odpovědět
mama_na_plny_plyn
mama_na_plny_plyn 24. 11. 2017

Nic proti brit care, je to jedno z těch lepších krmiv. Ale nenazývejte článkem radou, když je to obyčejná reklama.

Odpovědět
vendilka3
vendilka3 23. 11. 2017

Odpovědět
KamilaK
KamilaK 23. 11. 2017

Kočičky se budou mít

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 366
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.