Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

avatar
Verra
vloženo 14. 6. 2018
Líbí se mi

Umíchejte si výbornou Margaritu!

avatar
Verra
vloženo 14. 6. 2018
Líbí se mi
Umíchejte si výbornou Margaritu!

Umíchejte si výbornou Margaritu!

Pořádáte doma večírek nebo si chcete běžný večer ozvláštnit něčím jiným než je sklenkou vína či láhví piva? Zkuste koktejly! Pravda, příprava koktejlu vyžaduje větší pozornost a v obchodě bude třeba vybrat více než jeden druh nápoje, ale tato námaha nepřijde nazmar. Koktejl vám totiž bude nejen chutnat, ale také na něj bude moc hezký pohled, protože se můžete absolutně vyřádit, jak na chuti, tak na jeho dekoraci. Dneska jsme si vzali na paškál Margaritu!

Klasická Margarita

Tento koktejl se skvěle hodí, pokud plánujete večer koukat na nějaký důležitý sportovní přenos. Jestli tak chcete udělat dojem na pánské osazenstvo, zkuste jim k fotbalu připravit Margaritu. V Americe neodmyslitelně patří k finálovému zápasu amerického fotbalu – Super Bowl.

Traduje se, že byl tento koktejl pojmenován po dívce jménem Marjorie (Margarita je španělský ekvivalent), která byla alergická na všechny druhy alkoholu kromě tequily. Koktejl obsahující pouze tequilu pro ni vymyslel jeden mexický barman na Rosarita Beach. 

Na přípravu klasické Margarity se používá: 4cl tequily, 2cl Cointreau (francouzský pomerančový likér) nebo Triple sec, 2cl limetkové šťávy a led. Můžete si koktejl dosladit agávovým sirupem! Zdobí se nejčastěji mořskou solí a plátkem limetky, a to tak, že naříznete měsíček limetky, objedete jím skleničku po obvodu a takto navlhčenou ji „namočíte“ do talířku se solí. 

Holubičí Paloma

Poněkud odlehčenější je variace na klasickou Margaritu v podobě Palomy (španělsky holubice). V Palomě totiž chybí pomerančový likér, který je nahrazen osvěžující grapefruitovou sodovkou. Skvěle se hodí do horkých dnů, ale určitě vám bude chutnat i jindy.

Samozřejmě si grapefruitovou limonádu můžete koupit, ale vždy to chutná lépe, když si sirup vyrobíte sami. Zkuste nastrouhat kůru z grapefruitu a poté z něho vymačkejte všechnu šťávu. Šťávu smíchejte s kůrou a přidejte stejné množství cukru. To míchejte, dokud se cukr nerozpustí. Radí se nechat šťávu odpočinout přes noc (ale kdo by na to chtěl myslet). Do této šťávy pak přidejte koupenou sodovku. Tento postup můžete aplikovat na všechny citrusy.

Na přípravu Palomy potřebujete: 4cl tequily, 1cl limetkové šťávy, 1,5cl čerstvé grapefruitové šťávy a dolít sodovkou. 

Na Margaritě je skvělé, že dobře chutná skoro se všemi druhy ovoce. Výborná je teď v létě také jahodová nebo melounová!

Zdroj fotek: Pinterest

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
avatar
4vladku 29. 8. 2018

odpovědět
avatar
Věra Zelenková 26. 7. 2018

Mňamky

odpovědět
avatar
lemur 16. 6. 2018

Dobré pití.

odpovědět
avatar
sipeji 15. 6. 2018

mňam

odpovědět
avatar
hudlenka 15. 6. 2018

odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

1
žena na začátku (naše Eva)
3.
rok startujeme v novém
9
regionálních Pracoven ŽENY s.r.o.
69 593
registrovaných inspirativních žen
2 889
testovaných produktů
108 807
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.