Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Kristina|ŽENA s.r.o.
Kristina|ŽENA s.r.o.
Vloženo 19. 10. 2017
Líbí se mi

Káva, lahodný nápoj, který si získal oblibu celého světa

Kristina|ŽENA s.r.o.
Kristina|ŽENA s.r.o.
Vloženo 19. 10. 2017
Líbí se mi
Káva, lahodný nápoj, který si získal oblibu celého světa

Káva, lahodný nápoj, který si získal oblibu celého světa

Káva je nápoj, bez kterého si jen málokdo z nás umí představit ráno. Nejstarší zmínky o kávě a o jejím pěstování sahají až do 14. století. První kavárny vznikly v poutním místě Mekka a právě odtud také pochází její jméno – v arabském originálu kahve“, což znamená, „omamný nápoj“. Od té doby se káva právě díky poutníkům, kteří do Mekky přicházeli, rozšířila do celého světa. 

V roce 1873 poznal Joseph Eilles, že pokud člověk chce vytvořit mimořádnou kávu, mají právě nejvyšší nároky na jakost a maximální pečlivost při zpracování nezastupitelnou roli. Díky jeho vysokým nárokům vznikla káva EILLES KAFFEE, která má již více než 140letou tradici.

Eilles Gourmet Café je výjimečná kávová směs, která je pěstována ve vysokohorských oblastech. Právě to jí dává její nezaměnitelnou chuť, která uspokojí i náročné konzumenty, kteří v chuti kávy hledají především plné aroma. Tato káva je experty ceněna především pro své „plné tělo“ a neopakovatelnou aromatickou chuť. Jedním z nejznámějších milovníků Eilles Gourmet Café byl bavorský král Ludwig II., který povýšil Eilles Gourmet Café na upřednostňovanou dvorní kávu.

Firma J.J.Darboven, která je producentem této skvělé kávy, má sama o sobě pověst dlouholetého tradičního rodinného podniku, který vznikl v hamburském Starém Městě v roce 1866 díky institutu zakladatele Johanna Joachima Darbovena. Nyní je firma pod vedením Alberta Darbovena již čtvrtou generací v rodinných rukou.

Společenská a sociální odpovědnost je jedním z mnoha pozitivních znaků, kterými se tato firma může prezentovat.

Pro J.J.Darboven je káva symbolem radosti ze života. A každý, kdo si chce kávu skutečně vychutnat, myslí také na kvalitu života lidí, kteří kávu produkují. Společně s OLAM založila J.J.Darboven ve 150. roce své historie dlouhodobý propagační projekt pro 250 pěstitelů kávy v Hondurasu. Tento projekt se nazývá H.E.L.P. a jeho smyslem je podporou svépomoci dosáhnout zlepšení výrobních i životních podmínek farmářů.

V sortimentu tradiční rodinné firmy J.J.Darboven jsou zastoupeny i gastronomické značky, se kterými se můžete setkat v dobrých restauracích a kavárnách. Samozřejmostí jsou i spravedlivě obchodované produkty jako je např. Café Intención, která je opatřena certifikovanou pečetí BIO a FairTrade.

 

www.darboven.cz

www.kavaeilles.cz

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
avatar

Taky bych si asi nedokázala představit život bez kávy. Nejvíc mi chutná ta z kávovaru, který máme doma. Už ho máme několik let a pořád funguje bezchybně. Jen by si teda asi už zasloužil výměnu vodního filtru. Koukala jsem ale, že nový není až tak drahý. Dá se sehnat třeba tady: https://www.penepex.cz/delonghi-dls-c002-vodni-filtr-do-kavovaru/

Odpovědět
avatar
Ivana Navrátilová 18. 3. 2020

Na dobrou kávu nedám dopustit. Teď v poslední době jsem si hodně oblíbila kávu z Brazilie, viz https://www.domacikavarna.cz/brasilie/ Pokud máte rády kvalitní zrnkovou kávu, tak určitě můžu doporučit.

Odpovědět
avatar
Macina Nováková 11. 2. 2020

Tak to já bych si snad život bez kávy ani nedokázala představit. Teď mám doma například výbornou zrnkovou kávu, kterou si dost často dělám i do práce. Ta, co máme v práci totiž nestojí za nic. Do práce si ji nosím v takové šikovné termosce, kterou se mi před časem povedlo sehnat z https://www.emako.cz/hrnky--salky--sklenice-a-stamprle/hrnek-na-kavu--termoska-na-napoje--cestovni-hrnek-na-kavu-do-auta-ci-do-skoly/

Odpovědět
Klára Hrbáčová
Klára Hrbáčová 1. 2. 2018

Miluji kávu ♥

Odpovědět
Masaa
Masaa 30. 11. 2017

Bez kávy nefunguji

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
92 387
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.