Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 24. 6. 2021
Líbí se mi

Co o vás vypovídá váš šálek kávy? Pijete černou nebo s mlékem?

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 24. 6. 2021
Líbí se mi
Co o vás vypovídá váš šálek kávy? Pijete černou nebo s mlékem?

Co o vás vypovídá váš šálek kávy? Pijete černou nebo s mlékem?

Ani ve snu by vás nenapadlo „kazit“ chuť kávy smetanou, vanilkovým extraktem, skořicí i cukrem? Nic proti tomu, ale měli byste vědět, že podle vědců jste zřejmě sadista s nemalou poruchou osobnosti. A to jako vážně?!

Trvalo hodně let, než vzali odborníci kávu na milost, přičemž o ní přestali uvažovat jako o něčem, co ohrožuje kardiovaskulární systém, škodí zažívání, způsobuje bolesti hlavy a nahrává depresím. Dnes je ve vědeckých kruzích černé zlato obecně vnímáno jako prostředek, který, užívá-li se s mírou, pomáhá spalovat přebytečný tuk a odvrací hrozbu cévní mozkové příhody, zatímco příznivě ovlivňuje dlouhověkost. Ani vy si den bez šálku aromatického nakopávače neumíte představit? Pak se nabízí otázka, jak ho vlastně pijete.

Tajemství přidaných ingrediencí, které šokuje

Ano, někdo si do zmíněného nápoje směle přidá mléko, cukr či jiná „vylepšovadla“, zatímco jiný by ji s těmito přísadami ani nepozřel. Podle rakouského výzkumu uskutečněného na Univerzitě Innsbruck má však preference chutí hodně společného s lidskou osobností. Jak se to projevuje v praxi? Těžko říct, zda vás tyto informace dvakrát potěší…

Okno do duše, jež číhá v hrnku

Experti do svého výzkumu zahrnuli celkem 950 dospělých jedinců, jejichž věk se pohyboval kolem 35 let. Všichni respondenti absolvovali test osobnosti, jenž hodnotil úroveň možné agrese, neurotismu, otevřenosti, empatie i svědomitosti. Nemalý důraz se kladl i na jakékoli známky sadismu, psychopatie, narcismu, extroverze a manipulativního chování. Účastníci studie byli rovněž požádáni, aby formou dotazníku sdělili, jaké potraviny a nápoje mají nejraději. Co při analýze nashromážděných dat vyplulo na povrch?

Hořké kafe jako signál temné povahy

Z poznatků následně vyplynulo, že adepti, kteří se netajili svou náklonností k hořkým chutím, vykazovali charakteristické rysy, jež autoři průzkumu označili za zlovolné. Velkým překvapením bylo také zjištění, že převážná většina vyznavačů černé kávy se podle expertů v reálném životě chová poněkud antisociálně, neboť jejich osobnostní zkouška odhalila stopy sadismu a psychopatie. Na straně druhé milovníci cukru, kteří si toto sladidlo do kofeinové vzpruhy vždy přidávají, jsou prý pozitivní, přátelští, sympatičtí a tolerantní k okolí.

Foto: Shutterstock

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Siraellen
Siraellen 2. 7. 2021

Piji pouze s mlékem

Odpovědět
sipeji
sipeji 25. 6. 2021

Já mám ráda kávu s mlékem.

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 24. 6. 2021

rozpustnou bez cukru s mlékem nebo smetanou

Odpovědět
potkanek
potkanek 24. 6. 2021

mám ráda hořkou, že bych byla asociál

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 458
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.