Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 6. 2. 2020
Líbí se mi

Zlozvyky, kterými stav mastné pokožky jen zhoršíte

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 6. 2. 2020
Líbí se mi
Zlozvyky, kterými stav mastné pokožky jen zhoršíte

Zlozvyky, kterými stav mastné pokožky jen zhoršíte

Mastná pokožka je trochu prokletí – neustále se leskne, je náchylná k akné, sehnat na ni šetrnou dekorativní kosmetiku, jež by na ní „držela“ celý den, je umění… Jistě, netvoří se na ní tak brzy vrásky, ale řada majitelek mastné pleti by nějakou tu vrásku vyměnila za lesknoucí se, rozšířené a často zanícené póry.

Ve snaze o co nejlepší péči o mastnou pokožku ovšem často chybujeme a její stav paradoxně ještě zhoršujeme. Na co si dát pozor?

Čištění ano, ale…

Ve snaze zbavit pleť mastnoty ji často čistíme až tak, že jí vlastně ubližujeme. Nešetrné odličovače, přípravky s alkoholem, vysušující mýdla… Jistě, stáhnou póry a zbaví pokožku nečistot a mazu, ale bohužel do té míry, že se kůže rozhodne mastit ještě víc. Navíc zbavíte-li jí veškeré přirozené ochrany, můžete přispět k tvorbě pupínků. A začíná začarovaný kruh. Raději používejte šetrné přípravky, které pleť jemně vyčistí, ale nepřesuší. A žádné násilné drhnutí!

Tohle nefunguje, to taky ne

Najít optimální kosmetiku, která by pokožku nedráždila, nepřesušovala a nezanášela póry, je běh na dlouhou trať. A navzdory reklamám nemůžete věřit, že používání toho či onoho krému (gelu, tonika, séra apod.) během týdne vyřeší váš problém s mastnou pletí. Nevyřeší, chce to čas. Takže neustálé přeskakování z jednoho produktu na druhý rozhodně pokožce neprospívá. Pokud u vás daný výrobek přímo nevyvolává nepříjemné reakce, pak mu zkuste dát čas.

Dotek sem, dotek tam

Napadlo vás někdy dávat si pozor na to, kolikrát se během dne dotknete svého obličeje? Nejspíš byste byli překvapení, jak často tak činíte. Ovšem vzhledem k tomu, že nemáte vždy dokonale umyté ruce, zanášíte na pokožku nečistoty a bakterie (přímo vzpruha pro pupínky), ale také ji ohříváte a mechanicky poškozujete. Mimochodem, z těchto důvodů neprospívá (nejen mastné, ale té především) pleti ani dlouhé telefonování s mobilem přitisknutým na tváři nebo nošení masivních náušnic, jež se dotýkají kůže.

Prolomit začarovaný kruh

Vzhledem k tomu, že mastná pokožka produkuje v porovnání s jinými typy mnohem více mazu, je třeba přijmout některá méně obvyklá opatření. Jedním z nich je častá výměna povlaku polštáře, na němž spíte. I ve spánku se totiž pokožka mastí a povlečení má tu skvělou vlastnost, že vše pěkně absorbuje. Na první pohled sice polštář vypadá čistě, ale stává se domovem pro řadu bakterií, jež se spokojeně množí a s každou další nocí putují zpět na váš obličej… Zkuste proto měnit povlak obden. Jen tak prolomíte začarovaný „noční kruh“.

Foto: Shutterstock

Autorka: Karolína Dostálová

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
citygirl14
citygirl14 23. 5. 2020

super článek

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 20. 4. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 29. 3. 2020

Odpovědět
korinka
korinka 9. 2. 2020

Tak já už našla co mi sedí a snažím se u jedné značky používat celou řadu, hlavně si 2x denně čistím pleť, používám hyaluronový fluid a 2x týdne masku

Odpovědět
xxkouckaxx
xxkouckaxx 8. 2. 2020

moc dobré rady

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
93 892
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.