Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 8. 3. 2021
Líbí se mi

Na co si dát pozor, pokud máte mastnou pleť?

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 8. 3. 2021
Líbí se mi
Na co si dát pozor, pokud máte mastnou pleť?

Na co si dát pozor, pokud máte mastnou pleť?

Mastná pokožka je trochu prokletí – neustále se leskne, je náchylná k akné, sehnat na ni šetrnou dekorativní kosmetiku, jež by na ní „držela“ celý den, je umění… Jistě, netvoří se na ní tak brzy vrásky, ale řada majitelek mastné pleti by nějakou tu vrásku vyměnila za lesknoucí se, rozšířené a často zanícené póry.

Ve snaze o co nejlepší péči o mastnou pokožku ovšem často chybujeme a její stav paradoxně ještě zhoršujeme. Na co si dát pozor?

Čištění ano, ale…

Ve snaze zbavit pleť mastnoty ji často čistíme až tak, že jí vlastně ubližujeme. Nešetrné odličovače, přípravky s alkoholem, vysušující mýdla… Jistě, stáhnou póry a zbaví pokožku nečistot a mazu, ale bohužel do té míry, že se kůže rozhodne mastit ještě víc. Navíc zbavíte-li jí veškeré přirozené ochrany, můžete přispět k tvorbě pupínků. A začíná začarovaný kruh. Raději používejte šetrné přípravky, které pleť jemně vyčistí, ale nepřesuší. A žádné násilné drhnutí!

Tohle nefunguje, to taky ne

Najít optimální kosmetiku, která by pokožku nedráždila, nepřesušovala a nezanášela póry, je běh na dlouhou trať. A navzdory reklamám nemůžete věřit, že používání toho či onoho krému (gelu, tonika, séra apod.) během týdne vyřeší váš problém s mastnou pletí. Nevyřeší, chce to čas. Takže neustálé přeskakování z jednoho produktu na druhý rozhodně pokožce neprospívá. Pokud u vás daný výrobek přímo nevyvolává nepříjemné reakce, pak mu zkuste dát čas.

Dotek sem, dotek tam

Napadlo vás někdy dávat si pozor na to, kolikrát se během dne dotknete svého obličeje? Nejspíš byste byli překvapení, jak často tak činíte. Ovšem vzhledem k tomu, že nemáte vždy dokonale umyté ruce, zanášíte na pokožku nečistoty a bakterie (přímo vzpruha pro pupínky), ale také ji ohříváte a mechanicky poškozujete. Mimochodem, z těchto důvodů neprospívá (nejen mastné, ale té především) pleti ani dlouhé telefonování s mobilem přitisknutým na tváři nebo nošení masivních náušnic, jež se dotýkají kůže.

Prolomit začarovaný kruh

Vzhledem k tomu, že mastná pokožka produkuje v porovnání s jinými typy mnohem více mazu, je třeba přijmout některá méně obvyklá opatření. Jedním z nich je častá výměna povlaku polštáře, na němž spíte. I ve spánku se totiž pokožka mastí a povlečení má tu skvělou vlastnost, že vše pěkně absorbuje. Na první pohled sice polštář vypadá čistě, ale stává se domovem pro řadu bakterií, jež se spokojeně množí a s každou další nocí putují zpět na váš obličej… Zkuste proto měnit povlak obden. Jen tak prolomíte začarovaný „noční kruh“.

Foto: Shutterstock

Autorka: Karolína Dostálová

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
hudlenka
hudlenka 11. 3. 2021

mám spíš suchou pleť, dříve jsem měla smíšenou

Odpovědět
Siraellen
Siraellen 10. 3. 2021

já mám naopak suchou plet

Odpovědět
sipeji
sipeji 9. 3. 2021

Já mám smíšenou pleť a je třeba péči o jednotlivé části rozlišit.

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 8. 3. 2021

Odpovědět
avatar
Ivana Navrátilová 8. 3. 2021

Mě osobně na pleť hodně pomáhají cbd oleje od firmy cibdol. Ta jejich beauty řada je fakt super. Kupuju to přímo u nich tady : https://www.cibdol.cz/cbd-beauty Hlavně je ale důležité vytrvat a nevzdávat to po týdnu. Vytrvalost je v tomhle případě fakt hodně důležitá a vyplatí se počkat.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
96 085
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.