Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 12. 11. 2020
Líbí se mi

Zlozvyky, kterými přispíváte ke vzniku vrásek

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 12. 11. 2020
Líbí se mi
Zlozvyky, kterými přispíváte ke vzniku vrásek

Zlozvyky, kterými přispíváte ke vzniku vrásek

Všichni víme, že v boji proti vráskám jsou našimi nejsilnějšími zbraněmi strava plná vitaminů a minerálů, dostatečný pitný režim, kvalitní krém s ochranným UV faktorem a pravidelná péče o pleť. Jenže ať se snažíme sebevíc, někdy si snahy o mladou pokožku sabotujeme sami.

Které zlozvyky – kromě holdování cigaretám a alkoholu – přispívají ke vzniku vrásek?

Mnete si oči

Také si párkrát za den promnete oči, protože vám padají víčka únavou nebo jsou unavené od koukání do počítače? Tento zlozvyk je celkem přirozenou reakcí, ale pleti zrovna neprospívá. Pokožka v okolí očí patří k nejcitlivějším a také nejnáhlejším ke vzniku vrásek. Tím, že ji mneme (a často nijak šetrně), přispíváme k jejímu povolování a rychlejšímu stárnutí.

Nechráníte se před světlem

A když už jsme u pokožky kolem očí – ještě jeden zlozvyk ji dvakrát nepotěší. Mžourání kvůli světlu. Ať už jste vyrazili do slunečného dne bez ochranných brýlí nebo máte na mobilu či počítači nastavený příliš velký jas displeje, respektive obrazovky, přivíráte oči a přispíváte ke vzniku vrásek.

Příliš často mlsáte

Jak už jsme řekli na začátku, vyvážená strava bohatá na důležité vitaminy, minerály a antioxidanty pomáhá prodloužit mládí pokožky. Ovšem pokud si pravidelně a často pochutnáváte na sladkostech, pijete sladké limonády nebo si do kávy a čaje sypete cukr po lžících, zázraky nečekejte. Nadměrná konzumace cukru narušuje kolagen a elastin a tím napomáhá vzniku vrásek.

Málo spíte

Slovní spojení „vyspat se do krásy“ nevzniklo jen tak. Každé nevyspání se na nás podepíše povadlou a unavenou pletí, kruhy pod očima a oteklými víčky. Pokud máte ale nedostatek spánku dlouhodobě, pak je jasné, že se tyto problémy ještě prohlubují. Pokožka totiž nemá dostatek času na regeneraci, k níž dochází během spánku, a tak se na ní dříve objeví i vrásky…

Pijete brčkem

Brčko je skvělý způsob, jak si zajistit dostatečný pitný režim (dokonce i ti, kteří mají s vypitím doporučeného množství tekutin během dne problém, toho díky brčku vypijí více). Jenže pleť z něj radost zrovna nemá. Špulení rtů celý den jen napomáhá vzniku vrásek v okolí úst.

Foto: Shutterstock

Autorka: Karolína Dostálová

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
hudlenka
hudlenka 22. 3. 2021

vrásky mi nevadí

Odpovědět
Siraellen
Siraellen 21. 2. 2021

musím si na to dát pozor

Odpovědět
gustawka
gustawka 15. 11. 2020

Musím se na to zaměřit

Odpovědět
sipeji
sipeji 13. 11. 2020

Takže vyhazuji brčko

Odpovědět
JanouskovaB27
JanouskovaB27 12. 11. 2020

Zajímavé

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
100 269
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.