Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Kristina|ŽENA s.r.o.
Kristina|ŽENA s.r.o.
Vloženo 5. 1. 2018
Líbí se mi

Zhubnout. Novoroční předsevzetí, přání nebo nutnost? Víme jak na to bez utrpení a hladu

Kristina|ŽENA s.r.o.
Kristina|ŽENA s.r.o.
Vloženo 5. 1. 2018
Líbí se mi
Zhubnout. Novoroční předsevzetí, přání nebo nutnost? Víme jak na to bez utrpení a hladu

Zhubnout. Novoroční předsevzetí, přání nebo nutnost? Víme jak na to bez utrpení a hladu

Patříte k těm ženám, které se o Vánocích nehlídaly a teď nemůžete dopnout své oblíbené džíny? Nebo jste si opět daly novoroční předsevzetí o vosím pase? Trápí vás bolavé klouby i pohled do zrcadla? Ať už je za vaší touhou zhubnout cokoli, udělejte to! Poradíme vám jak na to – existuje totiž jednoduchý způsob, jak o pár kilo přijít, aniž byste musely vymýšlet složité zdravé recepty. 

Základem každé diety je výběr používaných potravin, které nám pomohou jít s váhou dolů. Jezte to, co vaše tělo umí rychle strávit, co tolik nezatěžuje organismus. Vymažte příliš tučné potraviny, salámy, sladkosti... zato do lednice nakupte zásobu čerstvých surovin, ovoce, zeleniny, netučných mléčných výrobků, libového masa a ryb. Živočišné tuky nahraďte kvalitními rostlinnými – olivový olej, semínka, oříšky, rybí tuk, avokádo, kokosový olej...

Věděly jste například, že avokádo je superpotravina plná minerálů a zdravého tuku? Avokádo je obecně považováno za velmi zdravé. Někdy je dokonce obsahem živin připodobňováno vejcím či masu pro velký obsah vitamínů, minerálů, tuku, a dokonce i bílkovin, kterých je v avokádu sice méně, ale mezi ovocem a zeleninou se řadí vysoko. Plod hruškovitého tvaru je výjimečný tím, že je tvořen z téměř 80 % tukem. 

Jezte pravidelně, nenechávejte své tělo hladovět. Pokud si jídlo odpíráte, tělo automaticky přepne na režim, kdy má pocit nedostatku a začne hromadit do zásoby. Vy se možná divíte, proč se vám nezmenšuje bříško, když jste měla jen dvě jablka a suchary, ale nic podivného na tom není. Takhle to prostě nefunguje.

Nastavte si režim, buďte na sebe přísná, ale jen v tom, kdy a kolik toho sníte. Jezte pravidelně po malých porcích, nemučte se hladovkou! Pokud máte s režimem problém, obraťte se na odborníky. Zdravé stravování vyřeší vše za vás. Na výběr máte z několika dietních programů, pečlivě vybírejte, a pokud si nejste jistá, poraďte se s odborníkem na výživu. Jídelníček zde sestavují nutriční poradkyně pod vedením zakladatelky společnosti, nutriční specialistky Mgr. Kateřiny Šimkové. 

Chce to pohyb! Pokud si myslíte, že ke krásné postavě stačí jen dieta, jste na omylu. Hýbejte se, uvidíte, že i to je návykové. Při hubnutí je nejlepší kombinovat aerobní složku (chůze, běh, cyklistika) s posilovacími cviky. Začněte třeba běhat, postupně, polehoučku přidávejte rychlost i kilometry, budete překvapená, až za pár týdnů uběhnete 5 km bez zadýchání. Co překvapená, budete na sebe hrdá! A vaše tělo vám poděkuje v podobě pevnější postavy. Věřte, že pohyb prospěje nejen vašemu tělu, ale i psychice. Doslova si provětráte hlavu, a kdo ví, třeba se v běhu najdete a přihlásíte se na maraton! 

Hlídejte kalorie – při hubnutí je důležitý i správně stanovený příjem energie. Ten by měl být nižší než je váš výdej energie.

Dieta je nejen o jídle, ale i o pití. Nezapomínejte na hydrataci, voda, voda a zase voda. Zcela zapomeňte na sladké limonády, čaj s cukrem, latéčka a jiné kalorické bomby. Pijte čistou vodu, popř. si dopřejte smoothie z čerstvého ovoce nebo zeleniny – třeba každý den ke snídani. 

A nebuďte netrpělivé, milé dámy, nechcete-li žádné jojo efekty, chce to změnu životního stylu, ne dvoutýdenní mučírnu.  

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
avatar

V knize "Jídla Světla – Kuchařka pro život 1" předkládám funkční systém, jak žít ve zdravém životním stylu. Jde o jedinečný systém, který vám zajistí mimo jiné i vaši ideální váhu celý život. Kde se nepočítají kalorie a kde se jí vydatně maximálně 3 krát denně a to bez diet! V knize také podrobně vysvětlují souvislosti, které jsou odborníky přehlíženy. Proto doposud vidíme kolem tolik nežádoucích výsledků včetně jojo efektů! A přitom je všude moře odborníků, viďte...

Odpovědět
KamilaK
KamilaK 17. 1. 2018

Avokádo nemusím.

Odpovědět
TerezaZlin
TerezaZlin 11. 1. 2018

Avokado miluju

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 9. 1. 2018

děkuji za další povzbuzující článek

Odpovědět
Tvořilka97
Tvořilka97 9. 1. 2018

Ale článek je to pěkný

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
100 249
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.