avatar
Kristina|ŽENA s.r.o.
vloženo 5. 1. 2018
Líbí se mi

Zhubnout. Novoroční předsevzetí, přání nebo nutnost? Víme jak na to bez utrpení a hladu

avatar
Kristina|ŽENA s.r.o.
vloženo 5. 1. 2018
Líbí se mi
Zhubnout. Novoroční předsevzetí, přání nebo nutnost? Víme jak na to bez utrpení a hladu

Zhubnout. Novoroční předsevzetí, přání nebo nutnost? Víme jak na to bez utrpení a hladu

Patříte k těm ženám, které se o Vánocích nehlídaly a teď nemůžete dopnout své oblíbené džíny? Nebo jste si opět daly novoroční předsevzetí o vosím pase? Trápí vás bolavé klouby i pohled do zrcadla? Ať už je za vaší touhou zhubnout cokoli, udělejte to! Poradíme vám jak na to – existuje totiž jednoduchý způsob, jak o pár kilo přijít, aniž byste musely vymýšlet složité zdravé recepty. 

Základem každé diety je výběr používaných potravin, které nám pomohou jít s váhou dolů. Jezte to, co vaše tělo umí rychle strávit, co tolik nezatěžuje organismus. Vymažte příliš tučné potraviny, salámy, sladkosti... zato do lednice nakupte zásobu čerstvých surovin, ovoce, zeleniny, netučných mléčných výrobků, libového masa a ryb. Živočišné tuky nahraďte kvalitními rostlinnými – olivový olej, semínka, oříšky, rybí tuk, avokádo, kokosový olej...

Věděly jste například, že avokádo je superpotravina plná minerálů a zdravého tuku? Avokádo je obecně považováno za velmi zdravé. Někdy je dokonce obsahem živin připodobňováno vejcím či masu pro velký obsah vitamínů, minerálů, tuku, a dokonce i bílkovin, kterých je v avokádu sice méně, ale mezi ovocem a zeleninou se řadí vysoko. Plod hruškovitého tvaru je výjimečný tím, že je tvořen z téměř 80 % tukem. 

Jezte pravidelně, nenechávejte své tělo hladovět. Pokud si jídlo odpíráte, tělo automaticky přepne na režim, kdy má pocit nedostatku a začne hromadit do zásoby. Vy se možná divíte, proč se vám nezmenšuje bříško, když jste měla jen dvě jablka a suchary, ale nic podivného na tom není. Takhle to prostě nefunguje.

Nastavte si režim, buďte na sebe přísná, ale jen v tom, kdy a kolik toho sníte. Jezte pravidelně po malých porcích, nemučte se hladovkou! Pokud máte s režimem problém, obraťte se na odborníky. Zdravé stravování vyřeší vše za vás. Na výběr máte z několika dietních programů, pečlivě vybírejte, a pokud si nejste jistá, poraďte se s odborníkem na výživu. Jídelníček zde sestavují nutriční poradkyně pod vedením zakladatelky společnosti, nutriční specialistky Mgr. Kateřiny Šimkové. 

Chce to pohyb! Pokud si myslíte, že ke krásné postavě stačí jen dieta, jste na omylu. Hýbejte se, uvidíte, že i to je návykové. Při hubnutí je nejlepší kombinovat aerobní složku (chůze, běh, cyklistika) s posilovacími cviky. Začněte třeba běhat, postupně, polehoučku přidávejte rychlost i kilometry, budete překvapená, až za pár týdnů uběhnete 5 km bez zadýchání. Co překvapená, budete na sebe hrdá! A vaše tělo vám poděkuje v podobě pevnější postavy. Věřte, že pohyb prospěje nejen vašemu tělu, ale i psychice. Doslova si provětráte hlavu, a kdo ví, třeba se v běhu najdete a přihlásíte se na maraton! 

Hlídejte kalorie – při hubnutí je důležitý i správně stanovený příjem energie. Ten by měl být nižší než je váš výdej energie.

Dieta je nejen o jídle, ale i o pití. Nezapomínejte na hydrataci, voda, voda a zase voda. Zcela zapomeňte na sladké limonády, čaj s cukrem, latéčka a jiné kalorické bomby. Pijte čistou vodu, popř. si dopřejte smoothie z čerstvého ovoce nebo zeleniny – třeba každý den ke snídani. 

A nebuďte netrpělivé, milé dámy, nechcete-li žádné jojo efekty, chce to změnu životního stylu, ne dvoutýdenní mučírnu.  

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
avatar
kamila76 17. 1. 2018

Avokádo nemusím.

odpovědět
avatar
TerezaZlin 11. 1. 2018

Avokado miluju

odpovědět
avatar
hudlenka 9. 1. 2018

děkuji za další povzbuzující článek

odpovědět
avatar
Tvořilka97 9. 1. 2018

Ale článek je to pěkný

odpovědět
avatar
Tvořilka97 9. 1. 2018

Nový rok =musím zhubnout u mě neplatí...pravidelně si hlídám dostatek pohybu s jím, co mé tělo potřebuje, nový rok k tomu jako impuls nepotřebuju....

odpovědět
avatar
konatovka 9. 1. 2018

Jsme na tom stejně, ale po operaci halluxu jsem nesměla sportovat a z toho důvodu jsem nabrala 3 kila, které teď poctivě shazuji.

avatar

To je ideální stav, ale možná byste se divila kolik žen právě o Vánocích přibere Je to nejen o hubnutí, ale o tom nastavit si režim, jíst lépe...zapomenout na cukroví a bramborové saláty - tedy alespoň na rok

ŽENY s.r.o. v číslech

1
žena na začátku (naše Eva)
3.
rok startujeme v novém
9
regionálních Pracoven ŽENY s.r.o.
67 833
registrovaných inspirativních žen
2 887
testovaných produktů
108 807
vložených hodnocení