Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

avatar
Lucie Janotová
Vloženo 10. 4. 2021
Líbí se mi

Zeptej se odborníka: jak na úpravu obočí s Tetianou Babchuk

avatar
Lucie Janotová
Vloženo 10. 4. 2021
Líbí se mi
Zeptej se odborníka: jak na úpravu obočí s Tetianou Babchuk

Zeptej se odborníka: jak na úpravu obočí s Tetianou Babchuk

Pokud se staráte o své obočí, pak jste o studio The Brow Bar určitě už alespoň slyšela. Tetiana Babchuk Češky naučila, že krásné obočí je základ. Když přišla s myšlenkou na otevření kosmetického salonu na úpravu obočí, mnoho lidí se jejímu nápadu jen smálo. Dnes The Brow Bar patří na špičku nejnavštěvovanějších kosmetických míst a mladá maminka otevírá další místa, která ženám přinášejí pocit, že jsou krásné, jedinečné a sebevědomé. Proto jsme ji v naší poradně poslali pár vašich otázek na téma úpravy obočí. Nechte si poradit od profesionálky ve svém oboru!  

„Dobrý den, od mládí řeším své příliš řídké obočí. Ať dělám co dělám, vůbec mi neroste. Existuje nějaká možnost, jak obočí zahustit a dodat mu na objemu? Děkuji za odpověď.“

Eva, 34 let

Odpověď:

První, co doporučujeme naším klientkam v tomto případě, je zkusit začit starat se o své oboči na denní bázi. Dělat mikromasáž obočí ráno a večer s pomoci olejičku (použijte buď náš olejiček the Brow Bar, nebo rycinový olej, který se dá pořidit v lekarně), pak dvakrát až třikrát do týdne použivat peelingy nebo scruby a taky pravidelně barvit oboči hennou. Henna nejen vizualně vyplní mezerky, které v obočí máte, ale taky vyživí pokožku a bude pozitivně ovlivňovat růst nových chloupku. Objem taky přidává finalní úprava obočí. Zkuste použivat «mýdlo na obočí» je to specialní stylingový připravek, který přida vizualně objem chloupkum a zafixuje je v potřebné Vám poloze.  

„Řeším velké dilema: jsem blondýnka, ale obočí mám přirozeně hodně tmavé. Celý život mě to hodně trápí, protože to vypadá velice nepřirozeně. Jakou barvu mám zvolit, pokud si ho chci zesvětlit? Mohu to zkusit doma nebo je lepší navštívit služby profesionála. Jak moc složitá je to operace. “

Věra, 29 let

Odpověď:

Zesvětlení obočí je docela složitý proces a ne každý brow artist se odváží na tuto proceduru. Pro ziskání jemnějšího a světlejšího odstinu obočí je třeba ho nejen správně zesvělit, ale následně i spravně nabarvit, aby obočí neziskalo třeba růžový odstin (i to se stává po zesvětlování). První rada - rozhodně nezkoušet doma zesvětlování, druha rada - pečlivě vybrat brow artista, který tuto proceduru už několikrát dělal. A volba nového odstínu obočí pak už je na vás. Záleži na odstinu vaší pleti, vašich vlasů atd. My v The Brow Bar vybiráme a mixujeme barvy podle požadavků našich klientek.

„Byla jsem na kosmetice a paní kosmetička mi nabarvila obočí, a teď ho mám nepřirozeně černé. Opravdu to nevypadá dobře. Mohla byste mi poradit, co s tím? Jde barva nějak smýt nebo musím počkat až odroste? Jsem z toho nešťastná. Děkuji za pomoc!“

Lucie, 45 let

Odpověď:

S časem barva se vymyje a za týden už nebude tak výrazna. To, co můžete udělat hned, je:

1. Pořidit si remover od Refectocil, hned odstraní barvu, dosahnete nelepšího výsledku právě s ním. Jen přesně sledujte instrukcím uvedeným na výrobku.

2. Olivový olej. Nanést na chloupky na 15 minut a pak odstranit vatovým tampónkem zbytky barvy.

3. Citronova šťava - zkuste namočit vatové tamponky v citronové šťavě a přiložit k obočí a nechat chvili působit. Potom oplachnout vodou a nanést krém.

Je lepší s odstraněním barvy být velmi opatrná a radějí vrátit se ke své kosmetičce, vysvětlit jí, že se  tom odstínu prostě necitite, ona pak správně použije svůj remover a odstraní černou barvu z vašeho obočí.

Máte otázky, na které hledáte odpověď? Neváhejte nám napsat na email: lucie.janotova@zenysro.cz Rádi je předáme našim odborníkům.

Foto: archiv

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
hudlenka
hudlenka 10. 4. 2021

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
100 247
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.