Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 22. 11. 2020
Líbí se mi

Zelený čaj před cvičením podporuje nejen spalování kalorií

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 22. 11. 2020
Líbí se mi
Zelený čaj před cvičením podporuje nejen spalování kalorií

Zelený čaj před cvičením podporuje nejen spalování kalorií

Připravujete se na trénink? Motivaci máte, funkční oblečení taky, tak co vám ještě chybí? Přece šálek zeleného čaje! Nebo snad nechcete mít více energie, vyšší aerobní vytrvalost a lepší podmínky pro hubnutí?

Jisté historické prameny odhalují, že se zelený čaj pije už 5000 let. A odkud se vlastně vzal? To je vcelku zajímavá historka. Jeho objevení se připisuje čínskému císaři Šen-nungovi, jemuž podle pověsti při ohřívání vody spadlo omylem do kotlíku pár lístků čajovníku. Dílem náhody tedy začala éra nápoje, který si postupem času podmanil celý svět. A kdo by se tomu divil? Jeho blahodárné účinky hovoří asi za vše.

Medicína, co svědčí tělu i duši

Již mnoho nezávislých studií potvrdilo, že tento čaj blokuje enzymy produkované rakovinnými buňkami. Souběžně reguluje hladinu škodlivého cholesterolu, normalizuje tlak a omezuje pravděpodobnost kardiovaskulárních chorob. Dále uklidňuje při úzkostech, prospívá trávení, podílí se na detoxikaci organismu a zoceluje imunitu. Příznivý vliv má ovšem i na ústní dutinu, pokožku a vlasy. Kdy je ideální čas na jeho konzumaci? Vhodný moment přichází třeba před cvičením, protože si tak můžete „pojistit“ výkony a připravit lepší půdu pro hubnutí. Jak to?

Dávka energie, kterou skvěle zužitkujete

Jistě se shodneme na tom, že to poslední, co by si sportovec přál, je, aby mu uprostřed tréninku „došly baterky“. Tak jistě, existuje mnoho komerčních stimulantů, které dodávají energii. Ale většina z nich obsahuje vysoký podíl sacharidů, umělých sladidel a konzervačních látek, což z nich rozhodně nedělá to nejzdravější občerstvení. Proč si místo nich raději nedopřát zelený čaj, který má vlivem přítomného kofeinu podobné účinky, a navíc vás zásobí celou řadou vitaminů a minerálů? Mimochodem, jeho nutriční profil může pomoci i při následné svalové regeneraci.

Lepší vytrvalost, s níž zboříte rekordy

Jmenovanému životabudiči nelze odepřít ani to, že vykazuje příznivý vliv na průtok krve. Jak to souvisí s vámi a během, na který se chystáte? Povzbuzená krevní cirkulace řádně okysličí každou buňku v těle. Výsledkem je pak vyšší aerobní vytrvalost, což zase podpoří fyzickou výkonnost, efektivitu celého tréninku i tím i rychlejší spalování kalorií. A při hubnutí je každá pomoc vítaná, nebo to vidíte jinak?

Foto: Shutterstock

Autorka: Karolína Dostálová

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
avatar

Tak to já jsem věděla už docela dost dlouho, že nějaký takový zelený čaj je velice zásadní věc, díky které se vám udělá v mnoho způsobech o dost lépe, než když byste pili třeba jen kávu... Čaje sypané si pak pořizuji z této stránky zde - https://www.milota.com/eshop/caje-sypane-6888 , tak mrkněte

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 21. 2. 2021

zelenému čaji jsem zatím nepřišla moc na chuť

Odpovědět
smolda3
smolda3 27. 11. 2020

V zimě ho piji málo

Odpovědět
Peggynecka
Peggynecka 24. 11. 2020

Každé ráno začínám šálkem zeleného čaje a hned mám lepší den

Odpovědět
avatar
Marie Navrátilová 23. 11. 2020

Chvíli mi trvalo, než jsem se zelený čaj naučila pít. ale díky svojí trpělivosti, jej dnes miluji.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
100 269
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.