Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 19. 9. 2019
Líbí se mi

Zdravotní a kosmetické důvody, které vás přimějí častěji používat kmín

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 19. 9. 2019
Líbí se mi
Zdravotní a kosmetické důvody, které vás přimějí častěji používat kmín

Zdravotní a kosmetické důvody, které vás přimějí častěji používat kmín

Blížící se podzim s sebou nese i zvýšené riziko nejrůznějších viróz. Chcete se jim bránit? Užívejte kmín! Ten totiž posiluje imunitu, zatímco přechází anémii a roli hraje i v prevenci rakoviny. Ale zbaví vás také otravného akné!

Kmín je jedním z nejstarších koření vůbec. Jeho stopy sahají až do mladší doby kamenné, což potvrdilo již mnoho objevů na archeologických nalezištích. Jaký vztah máte k tomuto ochucovadlu právě vy? Možná vás hodně překvapí jeho benefity, které se týkají kondice i zevnějšku. Konkrétně jde o tyhle!

Prevence anémie. A to se počítá

Už jste někdy slyšeli o tom, že výše zmíněná ingredience má pověst bohaté zásobárny železa, tedy minerálu nezbytného pro produkci červených krvinek? Právě proto je navýšení její spotřeby chutným způsobem, jak zabránit anémii. To je stav, při němž je v krvi snížena koncentrace hemoglobinu pod normu stanovenou podle věku a pohlaví. Zpravidla se to projevuje únavou, střevními potížemi, bolestí hlavy a poruchou soustředění. Žádnou výjimkou není ani zapomnětlivost, nechutenství, hučení v uších, dušnost či nespavost.

Silnější imunita, která teď bude třeba

Již několik studií prokázalo, že kmín díky svému antioxidačnímu působení i neskromnému obsahu vitaminu C pomáhá imunitnímu systému účinněji chránit tělo před napadením bakteriemi, viry, houbami a parazity. Mít obranyschopnost ve formě je tajemstvím méně častých onemocnění, běžných viróz, alergií i nachlazení.

Prevence rakoviny? Ano, to také

Dle názoru některých expertů fungují určité sloučeniny přítomné v uvedeném koření jako vynikající antikarcinogenní látky, jež jsou zvláště účinné, jde-li o prevenci rakoviny prsu a tlustého střeva. A to je nadějná informace, nemyslíte? Typicky vonící přísada vám však ráda poslouží i jinak…

Tak trochu neobvyklé řešení akné

Vzhledem k faktu, že kmín v sobě ukrývá i nemalý podíl vitaminu E s vynikajícími protizánětlivými vlastnostmi, doporučuje se při léčbě akné. Jediné, co musíte udělat, je rozemlít pár jeho kousků a vmíchat je do trochy vody, aby vznikla snadno aplikovatelná pasta. Tu si pravidelně nanášejte na problematická místa a po zaschnutí smyjte všechny pozůstatky. Dlužno dodat, že seznámíte-li rozdrcená zrnka s kokosovým olejem, získáte regenerační omlazující masku, jejíž doba působení je zhruba 20 minut.

Foto: Shutterstock

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
lemur
lemur 23. 9. 2019

Používám hodně kmín.

Odpovědět
deede
deede 20. 9. 2019

kmínu sním hodně

Odpovědět
xxkouckaxx
xxkouckaxx 20. 9. 2019

vařené brambory bez kmínu si ani neumím představit

Odpovědět
KamilaK
KamilaK 19. 9. 2019

to je zajímavé

Odpovědět
mishell_k
mishell_k 19. 9. 2019

můžu

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
88 670
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.