Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 20. 10. 2019
Líbí se mi

Zdraví v každé kuličce. Poznejte výhody hroznového vína

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 20. 10. 2019
Líbí se mi
Zdraví v každé kuličce. Poznejte výhody hroznového vína

Zdraví v každé kuličce. Poznejte výhody hroznového vína

Aktuálně se o vínu hovoří na mnoha místech České republiky. Také aby ne, vždyť k podzimu neodmyslitelně patří! Málokdo tuší, že poklady kulatého tvaru zlepšují zrak a srdeční zdraví, zatímco podporují štíhlé křivky!

Sezona vinobraní je v plném proudu. O důvod víc, proč si o vinné révě něco říct. Věděli jste, že je to nejstarší kulturní rostlina pěstovaná člověkem, přičemž prapůvodní formy tohoto ovoce byly rozšířené již před 130 miliony let? Nesmírně zajímavé jsou i benefity šťavnatých plodů, jež lidskému zdraví v mnoha směrech prospívají. O jakých konkrétních výhodách se ve vědecké profesi čile diskutuje?

Zdravé srdce, kterému se potíže vyhýbají

Díky svému jedinečnému složení hroznové víno pomáhá zabraňovat tvorbě krevních sraženin a do značné míry přispívá k normalizaci vysoké hladiny škodlivého cholesterolu. Tím prokazatelně snižuje pravděpodobnost vývoje kardiovaskulárních onemocnění, které stojí za širokou škálou vleklých komplikací.

Rychlejší hubnutí a hlava, co je ve formě

Nacházíte se právě ve fázi hubnutí? Pak pro vás mají američtí výzkumníci z Washingtonské státní univerzity jeden zlepšovák. Tamní experti prostřednictvím své studie zjistili, že sloučenina resveratrol, jež se v uvedené potravině hojně vyskytuje, podstatně urychluje plánovanou redukci váhy, jelikož hraje zásadní roli v přeměně bílého tuku na hnědý. Mimochodem, sluší se dodat, že resveratrol je spojován i s ukázkovými mozkovými funkcemi a ochranou před Alzheimerovou chorobou.

Záruka ostrého zraku. A to vážně

Chcete se vyvarovat toho, že vás za pár let doktor pošle do optiky pro brýle nebo kontaktní čočky? Nepodceňujte prevenci. Tu představuje hroznové víno, které reguluje úroveň zánětlivých proteinů v sítnici, což je část oka, v níž se nachází buňky zodpovědné za reakce na světlo. Tedy alespoň to je názor amerických odborníků působících na Miamské univerzitě. Podle nich je jmenovaná sladkost šikovným opatřením proti šerosleposti.

Foto: Shutterstock

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
k.eva
k.eva 23. 10. 2019

hrozně dobrý

Odpovědět
Amanda
Amanda 21. 10. 2019

Mam rada

Odpovědět
gustawka
gustawka 21. 10. 2019

mám je moc ráda

Odpovědět
MajkaM
MajkaM 21. 10. 2019

skvelé účinky aj chuť

Odpovědět
beata0063
beata0063 21. 10. 2019

Super, že má aj takéto zdravotné stránky

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
93 840
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.