Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 24. 11. 2020
Líbí se mi

Zázrak jménem česnekový olej pomůže trávení i imunitě

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 24. 11. 2020
Líbí se mi
Zázrak jménem česnekový olej pomůže trávení i imunitě

Zázrak jménem česnekový olej pomůže trávení i imunitě

Užívá se po kapkách, natírá se jím pečivo, hodí se do salátů i k dochucení zeleniny, ryb, brambor či těstovin. Česnekový olej by měl mít úplně každý. Můžete díky němu i zhubnout a ulevit si od bolestí hlavy?

To si takhle do větší uzavíratelné sklenice vložíte oloupané a rozdrcené stroužky ze dvou palic českého česneku, zalijete je kvalitním olivovým nebo slunečnicovým olejem a na 14 dní uložíte na tmavé a chladné místo. Sklenice se jednou denně otáčí dnem vzhůru, aby se vše řádně promíchalo. Poslední tři dny však česnek už jen odpočívá, je třeba nevířit usazeniny. Olej se po uplynutí doby přecedí a uchovává v ideálně tmavé sklenici. Je až s podivem, co všechno dokáže!

Posílená imunita

Silný antioxidant s antibakteriálními, protiplísňovými, antivirovými a antiseptickými vlastnostmi. Zázračný olejíček je domácí lékárničkou s neuvěřitelnými účinky na obranyschopnost organismu. Přítomné sulfidové sloučeniny a antioxidanty také podporují efektivní příjem živin, jako je vápník, draslík nebo železo.

Funkční trávení

Česnekový olej má také antibakteriální vlastnosti, stimuluje peristaltický pohyb střev, čímž zmírňuje zácpu, zároveň zvyšuje zdraví trávicího traktu. I tohle se hodí. 

Krocení zánětu

Alicin v česnekovém oleji je silný antioxidant a protizánětlivá sloučenina, která zmírňuje podráždění a snižuje bolesti kloubů.

Regulace inzulínu

Česnekový zázrak v láhvi má hypoglykemickou povahu, tedy reguluje produkci inzulínu a kontroluje hladiny glukózy v těle. Bonusem je i to, že působí proti oxidačnímu stresu, snižuje riziko rakoviny a předchází předčasnému stárnutí.

Podpora metabolismu

Kdo by nestál o stimulaci metabolismu? Česnekový olej pomáhá při pasivním spalování tuků a vede ke ztrátě hmotnosti. Úspěšně dohlíží na hladinu cholesterolu a potlačuje chuť k jídlu, protože díky přítomným sulfidům vytváří pocit plnosti a přechází tak přejídání. V neposlední řadě pozitivně působí na vysoký krevní tlak.

Lék na bolest hlavy

Pokud trpíte na bolesti hlavy, stane se pro vás česnekový olej výkonným spojencem. Jeho lokální aplikace na spánky rychle zmírní zánět a krotí migrény.

Osobní strážce zablokovaných nosních dutin

Vdechování vůně tohoto oleje čistí zablokované dutiny a zmírňuje tlak v této oblasti. Podle všeho ulevuje i od astmatických záchvatů a alergií a leckdo o česnekovém oleji tvrdí i to, že minimalizuje úbytek kostní hmoty. Připravit se přitom dá v kteroukoli roční dobu, v ozdobné lahvi se hodí i jako dárek. 

Foto: Shutterstock

Autorka: Karolína Dostálová

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Kahomar
Kahomar 12. 12. 2020

díky. zajímavé počtení

Odpovědět
dasenaK
dasenaK 26. 11. 2020

super

Odpovědět
sipeji
sipeji 25. 11. 2020

Tak česnekový olej si určitě doma připravím - rozhodně stojí za to.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 424
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.