Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 27. 11. 2020
Líbí se mi

Zazpívejte si ve sprše, budete zdravější i veselejší

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 27. 11. 2020
Líbí se mi
Zazpívejte si ve sprše, budete zdravější i veselejší

Zazpívejte si ve sprše, budete zdravější i veselejší

Jakou máte oblíbenou písničku? Až se příště zavřete do sprchového kouta, nezapomeňte si ji tam zanotovat. Posílíte tím sebevědomí a imunitu. Také se vám zlepší nálada a možná i trochu zhubnete!

Zpívat si ve sprše? Ačkoli to může vypadat bláznivě, tato činnost, u které by chtěl být přistižen asi jen málokdo, je nesmírně prospěšná. Na co všechno má vliv? Poznejte všechny mokré výhody a nechte svému projevu úplně volný průběh!

Vyšší sebevědomí, které si užijete

A teď jako bez legrace – zpěv ve sprchovém koutě zní mnohem líp než třeba u sporáku. Je to proto, že celý prostor poskytuje jedinečné akustické efekty, které vašemu hlasu dodají jakýsi bohatší a rozmanitější zvuk. Už při prvních tónech se začnete cítit jako celebrita, co si právě přišla pro cenu Grammy. To může mít podle psychologů příznivý vliv na vaše sebevědomí i sebeúctu. Proto to v koupelně rozbalte pěkně z plna hrdla!

Dobrá nálada a nezměrný optimismus

Z průzkumu společnosti Henkel, jejíž specializací je výroba kosmetických produktů a drogistického zboží, vyplývá, že sprše dává přednost před vanou zhruba 40 procent našinců. A všichni by v ní měli zpívat! Tedy alespoň podle britských odborníků z Manchesterské univerzity. Ti se domnívají, že při popěvcích v páře se uvolňuje oxytocin, který tlumí stres a navozuje šťastné pocity. Mimochodem, produkci této látky podporuje i sex nebo konzumace čokolády. A protože z vás už po druhém refrénu spadne veškerý stres, ocení to hlavně imunita, kterou psychický tlak nesmírně oslabuje.

Očista místo cvičení? Zřejmě ano

Rozsáhlý výzkum z roku 2018, o jehož poznatcích informuje magazín Journal of Applied Physiology, naznačuje, že sprchování jakožto odpočinková a očistná činnost přispívá k útlumu zánětů, přičemž může pozitivně zasáhnout do regulace hladiny cukru v krvi. V tomto směru tedy funguje podobně jako fyzická aktivita, což jistě není na škodu. A když si u ní zazpíváte, můžete hubnout mnohem veseleji.

Foto: Shutterstock

Autorka: Nikola Strnadová

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
sipeji
sipeji 28. 11. 2020

Také si ráda zazpívám ve sprše

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
96 278
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.