Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 27. 11. 2020
Líbí se mi

Zazpívejte si ve sprše, budete zdravější i veselejší

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 27. 11. 2020
Líbí se mi
Zazpívejte si ve sprše, budete zdravější i veselejší

Zazpívejte si ve sprše, budete zdravější i veselejší

Jakou máte oblíbenou písničku? Až se příště zavřete do sprchového kouta, nezapomeňte si ji tam zanotovat. Posílíte tím sebevědomí a imunitu. Také se vám zlepší nálada a možná i trochu zhubnete!

Zpívat si ve sprše? Ačkoli to může vypadat bláznivě, tato činnost, u které by chtěl být přistižen asi jen málokdo, je nesmírně prospěšná. Na co všechno má vliv? Poznejte všechny mokré výhody a nechte svému projevu úplně volný průběh!

Vyšší sebevědomí, které si užijete

A teď jako bez legrace – zpěv ve sprchovém koutě zní mnohem líp než třeba u sporáku. Je to proto, že celý prostor poskytuje jedinečné akustické efekty, které vašemu hlasu dodají jakýsi bohatší a rozmanitější zvuk. Už při prvních tónech se začnete cítit jako celebrita, co si právě přišla pro cenu Grammy. To může mít podle psychologů příznivý vliv na vaše sebevědomí i sebeúctu. Proto to v koupelně rozbalte pěkně z plna hrdla!

Dobrá nálada a nezměrný optimismus

Z průzkumu společnosti Henkel, jejíž specializací je výroba kosmetických produktů a drogistického zboží, vyplývá, že sprše dává přednost před vanou zhruba 40 procent našinců. A všichni by v ní měli zpívat! Tedy alespoň podle britských odborníků z Manchesterské univerzity. Ti se domnívají, že při popěvcích v páře se uvolňuje oxytocin, který tlumí stres a navozuje šťastné pocity. Mimochodem, produkci této látky podporuje i sex nebo konzumace čokolády. A protože z vás už po druhém refrénu spadne veškerý stres, ocení to hlavně imunita, kterou psychický tlak nesmírně oslabuje.

Očista místo cvičení? Zřejmě ano

Rozsáhlý výzkum z roku 2018, o jehož poznatcích informuje magazín Journal of Applied Physiology, naznačuje, že sprchování jakožto odpočinková a očistná činnost přispívá k útlumu zánětů, přičemž může pozitivně zasáhnout do regulace hladiny cukru v krvi. V tomto směru tedy funguje podobně jako fyzická aktivita, což jistě není na škodu. A když si u ní zazpíváte, můžete hubnout mnohem veseleji.

Foto: Shutterstock

Autorka: Nikola Strnadová

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Kahomar
Kahomar 16. 5. 2021

tak to mne nikdy ani nenapadlo, si ve sprše zpívat

Odpovědět
sipeji
sipeji 28. 11. 2020

Také si ráda zazpívám ve sprše

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 654
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.