Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 24. 10. 2020
Líbí se mi

Zajímavá využití obyčejné mouky pro celou rodinu

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 24. 10. 2020
Líbí se mi
Zajímavá využití obyčejné mouky pro celou rodinu

Zajímavá využití obyčejné mouky pro celou rodinu

Máte doma mouku? No jistě, že ano, asi jako většina lidí. A už jste z ní zkusili udělat dětem modelínu nebo si s ní nasucho umýt vlasy? S její pomocí lze urychlit i léčbu pupínků a naleštit nerezové povrchy!

Mouka má v arzenálu každého kuchaře své nezastupitelné místo. Jak by také ne! Vždyť je při zahušťování omáček i přípravě knedlíků, pečiva a sladkých dezertů jen horko těžko nahraditelná! Věděli jste ale, že se dá využít i jinak, než jen při vaření a pečení? A zde je pár konkrétních případů i dávka inspirace…

Účinná zbraň na pupínky

Znáte to. Čeká vás romantická schůzka nebo důležitý pracovní pohovor, jenže ouha, na obličeji se objeví něco, co kráse ani sebevědomí vůbec nepřidá – otravný pupínek. Co teď? Vytaste na něj mouku! Pokud ji smícháte s medem a necháte na nežádoucím útvaru působit celou noc, ráno bude kosmetická pohroma mnohem méně výrazná. Celé kouzlo spočívá v tom, že zatímco sypký pomocník uhřík vysuší, včelí sladidlo popožene léčbu i regeneraci.

Leštidlo nerezových povrchů

Nerezové povrchy jsou sice hezké a takové úhledné, nicméně jejich praktičnost trochu pokulhává, protože je na nich vidět každý prst i otisk. Čím je běžně leštíte? Zkuste někdy použít jmenovanou bílou potravinu, stačí jen malé množství, suchý hadřík a pár minut času.

Náhrada suchého šamponu

Máte-li ve zvyku mouku před použitím nejprve prosévat, možná vás nadchne skutečnost, že bez většího problému zastoupí suchý šampon. Naneste ji ke kořínkům a na pokožku hlavy, promasírujte prsty a následně vyčešte. Hřeben odstraní nejen tento spásný prášek, ale i přebytečné oleje a nečistoty, takže v nouzových případech či v časové krizi nemusíte podstupovat klasické mytí vlasů.

Dětská modelína

Vymyslet v době pandemie a navíc během sychravého podzimu nějaký kloudný program, který bude bavit naše nejmenší, může být pěkně velký oříšek. Ale co kdyby si vaše děti udělaly vlastní modelínu? Není nic snazšího. K výrobě je potřeba jen osm šálků mouky a dětský olej. Se vzniklým těstem si užije spoustu zábavu celá rodina!

Foto: Shutterstock

Autorka: Kateřina Málková

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
lemur
lemur 27. 10. 2020

Prima rady.

Odpovědět
sipeji
sipeji 26. 10. 2020

moc ráda vyzkouším

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
100 269
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.