Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 1. 10. 2020
Líbí se mi

Za rozšířenými póry často stojí nevhodná kosmetika i jídelníček

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 1. 10. 2020
Líbí se mi
Za rozšířenými póry často stojí nevhodná kosmetika i jídelníček

Za rozšířenými póry často stojí nevhodná kosmetika i jídelníček

Jásáte nad tím, že se vám poštěstil výhodný nákup, protože kosmetika oblíbené značky byla ve velké slevě? Sice je určena pro jiný typ pleti, ale co na tom sejde! Věřte, že i tímhle své póry nevědomky zvětšujete…

Registrujete, že vaše póry jsou značně viditelnější, než tomu bylo v předešlých letech? Pravdou je, že jde vlastně o nevyhnutelný vývoj, neboť tento nešvar úzce souvisí s přirozeným stárnutím. Tedy alespoň podle odborníků. Ti však připouští, že rychlejší tvorbě zmíněné patálie mnohdy ještě nahráváme. Čím? Prý těmito škodlivými zvyklostmi!

Nesprávná péče jako předzvěst problému

Máte mastnou pleť, ale zásadně používáte přípravky na pokožku normální či suchou? Neděláte vůbec dobře. Specialisté varují, že špatná kosmetika může způsobit celou řadu nepříjemností, a to včetně té, které je věnován tento článek. Je to proto, že každý výrobek obsahuje jisté aktivní složky, přičemž má také různé účinky. Pokud zvolíte naprosto nevyhovující produkt, může vás zbytečně dráždit či jen prohloubit stávající obtíže. A pak je skutečně pozdě bycha honit!

Nezdravý jídelníček jako strůjce katastrofy

Řekněme si upřímně, nedalo by se ve vašem jídelníčku ještě ledacos zlepšit? Zamyslete se. Pokud nikdy nepohrdnete potravinami, které by tuk a cukry mohly rozdávat, nedivte se, že s pohledem do zrcadla nejste nijak zvlášť spokojení. Nápravu představuje strava obohacená o zdroje vitaminů A, C a E. Nevyhýbejte se ani bohatým zprostředkovatelům antioxidantů, jež neutralizují volné radikály. Obě tato kritéria splňují obilné klíčky, ořechy, mandle, sója, olivový olej, sušené borůvky, papriky, rajčata, avokádo a špenát.

Nadměrný příjem sacharidů a tuků nesouvisí jen s nadváhou, ale i negativními změnami vizáže. Nevyhnutelným výsledkem je pak tvorba vrásek, stejně jako vznik tmavých kruhů pod očima, akné i nevzhledných rozšířených pórů,“ varuje americká dermatoložka Susan Stuart, jež na zdravé stravování klade velký důraz.

Foto: Shutterstock

Autorka: Nikola Strnadová

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
hudlenka
hudlenka 4. 10. 2020

toto již dávno neřeším

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 4. 10. 2020

Také mě trápí, mám to spíše dědičné

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 518
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.