Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 5. 11. 2019
Líbí se mi

Za padáním vlasů nestojí jen genetika, ale také naše zlozvyky

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 5. 11. 2019
Líbí se mi
Za padáním vlasů nestojí jen genetika, ale také naše zlozvyky

Za padáním vlasů nestojí jen genetika, ale také naše zlozvyky

Už zase s hrůzou pozorujete, jak vaše kštice řídne a v hřebenu či umyvadle zůstává stále více vašich vlasů? Neviňte své předky, ale spíše se zamyslete nad svým životním stylem. Co když se dopouštíte chyb, jež vlasům škodí a zapřičiňují jejich nadměrné vypadávání?

Nadměrné vypadávání vlasů je jedním z nejčastějších problémů s vlasy, se kterými se muži a ženy potýkají. Většinou za touto lapálií však vězí nekvalitní strava a nesprávná životospráva. Nikoli genetika, jak je mnohdy mylně uváděno. Jaké jsou nejčastější příčiny a jak se jim bránit?

Chybějící živiny

Vlasové papily zásobující vlasy živinami citlivě reagují na jakékoli změny, které se v těle dějí. Při nedostatku určitých vitaminů a minerálních látek tak vlasy slábnou, lámou se a padají. Vlasy totiž ke svému růstu potřebují dostatečný přísun vápníku, křemíku, hořčíku a vitaminu B. Tento problém tak mohou zažívat ve velké míře i vegetariáni, kteří do stravy nezařazují dostatek bílkovin. Uzpůsobte svůj jídelníček tak, aby obsahoval opravdu veškeré důležité látky.

V hlavní roli hormony

Tento problém trápí zejména ženy, a to hlavně v období těhotenství a těsně po porodu. Vlasy však mohou nadměrně vypadávat i při změně či vysazení antikoncepce a v období menopauzy. Tehdy je pokožka hlavy hůře prokrvená, a to má vliv na kvalitu vlasů. Tento problém však lze řešit nejrůznějšími doplňky stravy, které jsou volně dostupné v lékárně.

Přílišná zátěž

Přílišná fyzická a psychická zátěž stojí za nadměrným vypadáváním vlasů častěji, než byste si mysleli. Vlasům nesvědčí ani užívání léků, stres a hektický způsob života. Pamatujte na to, že vlasy a pokožka jsou jen odrazem vaší celkové kondice a vypadají podle toho, jak se cítíte.

Nebezpečný stylig

Na mechanické poškození jsou samozřejmě daleko náchylnější dlouhé vlasy. Poškození je tak způsobeno zejména tenkými gumičkami, příliš těsnými culíky a copy, nejrůznějšími sponami a pinetkami. Pokud jste zvyklí nosit vlasy svázané, volte volnější culík a látkové širší gumičky či stuhy.

Problému nepomáhá ani časté vysoušení a žehlení, které narušuje vlasovou pokožku. Zkuste proto omezit úpravu vlasů vysokými teplotami a jednou za čas nechte hřívu jen tak volně uschnout.

Foto: Shutterstock

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
lemur
lemur 8. 11. 2019

Poučné.

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 6. 11. 2019

zajímavé, přepošlu kamarádce, která si mi nedávno stěžovala, že jí padají vlasy. Od června je na nějaké redukční stravě s výživovou poradkyní, tak jsem si myslela, že to má z toho, jak prudce změnila jídelníček

Odpovědět
lenin
lenin 6. 11. 2019

Dumám, jak bych mohla zamezit psychické zátěži v práci....ale jsem v pasti....

Odpovědět
xxkouckaxx
xxkouckaxx 6. 11. 2019

moje vlasy jsou jedna velká katastrofa - jemné a řídké

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
90 126
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.