Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 29. 1. 2021
Líbí se mi

Kokosový olej pro vaše vlasy: zázračná péče za málo peněz

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 29. 1. 2021
Líbí se mi
Kokosový olej pro vaše vlasy: zázračná péče za málo peněz

Kokosový olej pro vaše vlasy: zázračná péče za málo peněz

Nezáleží na tom, jaký typ vlasů máte. Kokosový olej dokáže pomoci s mnoha neduhy i trápeními, které se s vaší kšticí pojí. Jak ho nejlépe využít?

Připravte si některou z následujících vyživujících masek. Žádné z obchodu už nikdy potřebovat nebudete!

Pro podporu růstu vlasů

Máte pocit, že vaše vlasová pokrývka už není tak hustá jako dřív? Podpořte její růst jednoduchou maskou z kokosového oleje. Budete potřebovat 2 lžíce tohoto oleje a 5 kapek rozmarýnového esenciálního oleje. Kokosový olej lehce zahřejte, až bude mít příjemnou teplotu, a promíchejte s rozmarýnovým. Směs jemně masírujte 5 až 10 minut do pokožky hlavy a pak nechejte ještě hodinu působit. Poté opláchněte jemným přírodním šamponem. Opakujte dvakrát týdně.

Proti nepříjemným lupům

Lupy čas od času potrápí skoro každého. Nechce se vám hned běžet pro speciální šampon do drogerie? Zkuste dát šanci přírodě. Smíchejte 2 lžíce kokosového oleje s 5 kapkami tea tree oleje a 1 lžící citronové šťávy. Směsí 5 min masírujte pokožku hlavy a poté smyjte jemným šamponem. Opakujte dvakrát týdně.

Záchrana pro konečky

Trápí vás suché a třepící se konečky vlasů? Dopřejte jim vzpruhu ze 2 lžic kokosového oleje, 2 vajec a lžíce medu. Pořádně vše promíchejte a naneste do délek vlasů, nejvíce pak na konečky. Postup můžete opakovat i dvakrát týdně. Již roztřepené konečky sice nespojíte (to nedokáže nic), ale alespoň vyživíte ty ještě „vcelku“ a zabráníte jejich zničení.

Vzpruha pro suché prameny

Suché a poškozené vlasy potřebují především pořádnou dávku hydratace a živin. Zkuste jim každý týden dopřát kúru ze 2 lžic kokosového oleje, 1 šálku jogurtu a 1 lžíce olivového nebo slunečnicového oleje. Směs naneste na vlasy od kořínků ke konečkům a nechejte 30 minut působit. Poté smyjte šamponem.

Výživa pro kudrny

Kudrnaté vlasy jsou kvůli své struktuře velmi náchylné k dehydrataci. I proto potřebují speciální péči, která jim zajistí krásu a vitalitu. Smíchejte 2 lžíce kokosového oleje se stejným množstvím medu, 1 vejcem a 1 rozmačkaným avokádem. Masku naneste pečlivě ke kořínkům vlasů a poté ji rozetřete až ke konečkům. Pak vlasy zabalte a nechejte kúru 40 minut působit. Poté opláchněte a umyjte jemným šamponem.

Univerzální maska pro všechny typy vlasů

O tom, že kokosový olej prospívá všem typům vlasů, svědčí i následující univerzální maska, která udělá radost všem pramenům. Stačí smíchat 2 lžíce kokosového oleje, 1 lžíci gelu z aloe vera (můžete jej získat doma přímo z rostliny, nebo jej koupit) a 7 kapek levandulového esenciálního oleje. Poté masku naneste od kořínků až ke konečkům, vlasy zabalte a nechejte působit přes noc. Ráno smyjte pomocí svého oblíbeného šamponu.

Foto: Shutterstock

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Kivi
Kivi 28. 5. 2021

Určitě zkusím

Odpovědět
Siraellen
Siraellen 21. 2. 2021

používám a jsem velice spokojená

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 14. 2. 2021

tak to zkusím, ídky

Odpovědět
sipeji
sipeji 30. 1. 2021

Kokosový olej využívám hodně, je to skutečně takový zázrak.

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 29. 1. 2021

dobré info

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
100 288
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.