Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 5. 11. 2020
Líbí se mi

Vyrobte si domácí sérum pro růst řas za pár korun

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 5. 11. 2020
Líbí se mi
Vyrobte si domácí sérum pro růst řas za pár korun

Vyrobte si domácí sérum pro růst řas za pár korun

Každý chce silné a svůdné řasy, za kterými se každý otočí. Taky prahnete po dlouhých „kartáčích“? Namísto vynaložení jmění na zdlouhavé kosmetické implantáty a komerční séra existuje přirozený a levný způsob, jak získat řasy snů. Připravte si vlastní sérum.

I když s genetickými dispozicemi nic neuděláte, můžete si ke krásným řasám pomoci. Hlavním klíčem k urychlení jejich růstu je ricinový olej. Patří k zásobárnám výživných mastných kyselin, jako je kyselina ricinolejová, která zvlhčuje a chrání vaše řasy. Proč zrovna ty potřebují lepší péči?

Negativní vlivy okolí

Řasy, stejně jako vlasy, mohou být přepracované a stresované ze všech těch kosmetických a odlivových prostředků. Poškozené „kartáče“ postupem času vypadávají a ztenčují se. Ovšem i s tím se dá něco dělat. Esenciální oleje z levandule a rozmarýnu jsou známé svou schopností stimulovat růst vlasů a řas. Považují se tak za ideální volbu pro suchou a citlivou pokožku. Ve spojitosti s již uvedeným ricinovým olejem dělají zázraky. Proto je přidejte do vlastního séra.

Budete potřebovat organický ricinový olej, 2 kapky esenciálního rozmarýnu, 2 kapky levandule a skleněnou lahvičku s kapátkem (k dostání v lékárně). Nádobku naplňte ricinovým olejem asi tak do tří čtvrtin. Přidejte esence a jemně protřepejte. Co se týká použití, tak každý den před spaním naneste na své řasy velmi tenkou vrstvu.

Na co si dát pozor?

Ricinový olej nedráždí kůži ani oči, ale ujistěte se, že se vám nic nedostane přímo do očí. Postupujte opatrně. Pokud k něčemu takovému přece jen dojde, sérum odstraňte s pomocí vatového tamponu namočeného v kokosovém nebo mandlovém oleji. Následně oči umyjte teplou vodou. Co se týče trvanlivosti, tak tenhle vlastní kosmetický zlepšovák vydrží po dobu 6 měsíců. Růst řas přitom zaznamenáte za 1 až 3 měsíce. Jedné věci si však všimnete okamžitě.

Po aplikaci séra jsou řasy měkké, hebké a vyživené. Samotný ricinový olej pak můžete použít i na nevzhledné jizvy nebo suché konečky vlasů. Kštici posiluje, pomáhá vyrovnávat pH pokožky hlavy a souběžně s tím snižuje riziko vzniku lupů a poškození vlasů.

Foto: Shutterstock

Autorka: Karolína Dostálová

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
avatar
Božena Krivoňaková 10. 11. 2020

Zajímavé, a stojí za zkoušku

Odpovědět
lenin
lenin 7. 11. 2020

Vyzkoušet můžu, proč ne?

Odpovědět
Svata
Svata 6. 11. 2020

Prima

Odpovědět
kosanka
kosanka 6. 11. 2020

Dobré rady

Odpovědět
sipeji
sipeji 6. 11. 2020

Tak do toho bych se mohla pustit

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
93 050
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.