Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

avatar
Lucie Janotová
Vloženo 14. 7. 2021
Líbí se mi

Vyrazte do boje s celulitidou! Co dělat pro krásnou a hladkou letní pokožku?

avatar
Lucie Janotová
Vloženo 14. 7. 2021
Líbí se mi
Vyrazte do boje s celulitidou! Co dělat pro krásnou a hladkou letní pokožku?

Vyrazte do boje s celulitidou! Co dělat pro krásnou a hladkou letní pokožku?

Celulitida, neboli „pomerančová kůže“, trápí většinu z nás! Ani já nejsem výjimkou. Je způsobena hromaděním tukových buněk v určitých částech našeho těla. Nejčastěji se objevuje na stehnech a hýždích a jejím výsledkem jsou nepříjemné kožní nerovnosti. Estrogen, stejně jako stimulace zadržování vody jsou pak jen další faktory, které její výskyt a množství zhoršují. Jak se jí zbavit? Dobrou zprávou je, že to jde! 

Tipy, které vám pomohou účinně se zbavit celulitidy ještě letos v létě:

Bahenní zábaly

Bahenní zábaly jsou jedním z nejpopulárnějších zbraní proti celulitidě. Zlepšují pevnost a pružnost pokožky, stimulují krevní oběh, zklidňují a zároveň posilují strukturu pleti. Jejich velkou výhodou je, že si je můžete udělat v pohodlí vašeho domova. Stačí je nanést rovnoměrně na postižená místa (stehna, hýždě) a jemně masírovat. Poté vše zabalte průhlednou kuchyňskou fólií a nechte podle druhu produktu působit (většinou 45 minut). To je přesně doba, kdy můžete v klidu relaxovat a užít si jejich blahodárnou péči. Poté stačí zábal důkladně opláchnout.

Náš tip: 

Extra silný bahenní zábal proti celulitidě od Deadia Cosmetics

Tento bahenní zábal je určen pro léčbu těžké celulitidy. Obsahuje výtažek Bioactivity, získaný pomocí patentovaného procesu zkapalňování mořských řas GUAM, který dovoluje z řas extrahovat více aktivních rostlinných sloučenin. Extrakt Bioactivity má hodnotu ORAC 1565, tj. až třikrát vyšší než výtažek použitý v jiných výrobcích. ORAC (Oxygen Radical Absorbance Capacity) je stupnice popisující schopnost antioxidantů pohlcovat volné radikály. Pro srovnání, klasický extrakt v přípravcích GUAM má ORAC hodnotu 400. Tento bahenní zábal omezuje nedokonalosti kůže způsobené celulitidou a redukuje podkožní tukové buňky již od prvního použití. Vzhledem k vysoké antioxidační síle účinně bojuje proti volným radikálům a zlepšuje pevnost pleti.

 

Masáž

Chcete-li se zbavit celulitidy, nejlepší technikou je „palpate-roll“ masáž. V zásadě se jedná o masírování stehen, hýždí a boků tělovým olejem po dobu 5 až 10 minut denně. Tento proces stimuluje váš krevní a lymfatický oběh, rozloží tukové zásoby a bude účinně bojovat proti zadržování vody. Masáž „palpate-roll“ spočívá v doslovném válcování pokožky mezi prsty pro aktivaci lipolýzy, která pomáhá zbavit se tukových buněk a stimulovat mikrocirkulaci.

Redukce stresu

Rodina, práce, péče o domácnost… všichni to dobře známe! Je spoustu denních situací, které v nás vyvolávají napětí a úzkost. Mějte však na paměti, že stres stimuluje tvorbu inzulínu, který způsobuje zadržování tuků a hromadění cukru ve vašich buňkách. Právě tyto faktory výrazně přispívají k projevům celulitidy. Zkuste do své denní rutiny zařadit 5 minut řízené meditace nebo si domů (či do kanceláře) pořiďte harmonizační přístroj, který pomáhá vytvořit trvalé harmonické prostředí. Eliminuje elektrosmog a geopatogenní zóny, harmonizuje prostředí, tělo i vodu, čímž blahodárně působí na lidský organismus a pomáhá vést kvalitnější život.

Náš tip:

Harmonizační světlo Somavedic Sky

Základní modelSky dokáže velmi výrazně pomoci na cestě životem. Přinese Vám kus magického nebe až na zem, a to pro lepší život. Ať už je to kvalitní spánek nebo eliminace mnoha negativních vlivů v těle, mysli či duši, kterým jsme dnes neustále vystaveni. Výsledkem působení Somavedicu Sky je větší zklidnění, vyrovnanost, harmonie, lepší soustředění, intenzivnější regenerace těla a kvalitnější spánek.

 

Voda

Nejjednodušším způsobem, jak eliminovat celulitidu, je pít dostatečné množství vody. Ruku na srdce: kolik jste dnes vypili vody? Nedostatečný pitný režim může způsobit zadržování tekutin v těle, protože vaše tělo si dělá zásoby pro případ nouze. Zkuste si dnes vypít 2 až 3 litry vody a tento stav dodržujte po celý týden. Nebudeme si nic nalhávat, pro mnohé je to pořádná práce. Ale výsledek za to rozhodně stojí! Uvidíte ho totiž nejen na redukci celulitidy, ale také na vaší pleti nebo zvýšené funkci metabolismu.

Sport

Existuje mnoho rad, které můžete udělat pro redukci celulitidy, a sportovní aktivita je jednou z nich. Zvlášť pokud trávíte celé dny sezením v kanceláři, může se snadno stát, že vaše fyzická kondice, stravovací návyky a stres, udělají na vaší postavě své. A celulitida je jedním z nejviditelnějších problémů. Udělejte něco sama pro sebe a do svého pracovního diáři si pevně zadejte čas na sport. Nemusíte nutně uběhnout deset kilometrů nebo se na 2 hodiny zavřít do fitness centra. Důležitá je ale pravidelnost. Domluvte se s kamarádkou 2x týdně na rychlé půlhodinové procházce a uvidíte, že výsledky pocítíte nejen na svém těle, ale i na duši.

Náš tip:

Chladivé legíny pro zpevnění nohou a hýždí od Deadia Cosmetics

Legíny Fresh Touch GUAM jsou zhotoveny z inovativní tkaniny Nilit® Breeze. Ta pomáhá udržovat příjemnou tělesnou teplotu díky speciálnímu zpracování, které celému oděvu dodává prodyšnost, ulehčuje odvětrávání a usnadňuje rozptýlení tělesného tepla. Vlákna Nilit® Breeze jsou navíc napuštěná mikrokapslemi, které během nošení do pokožky uvolňují aktivní látky z mořských řas GUAM. Jejich působením dochází k povzbuzení podkožní mikrocirkulace, zpevňování nohou, stehen a hýždí. Legíny jsou natolik pohodlné, že vám umožňují se pohybovat bez omezení. To znamená, že jsou vhodné jako outfit na cvičení či jinou pohybovou aktivitu. Uvolňování mikrokapslí je pozvolné. Legíny jsou tudíž funkční po dobu několika týdnů, a to i navzdory praní.

 

Foto: Shutterstock, archiv firem

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
sipeji
sipeji 16. 7. 2021

naštěstí mě celulitida netrápí....zatím....

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 15. 7. 2021

neřeším

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 14. 7. 2021

Odpovědět
Siraellen
Siraellen 14. 7. 2021

Piji hodně vody

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 557
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.