Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 1. 3. 2021
Líbí se mi

Jak se zbavit vrásek kolem očí? Nemusíte se přestat smát

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 1. 3. 2021
Líbí se mi
Jak se zbavit vrásek kolem očí? Nemusíte se přestat smát

Jak se zbavit vrásek kolem očí? Nemusíte se přestat smát

Ačkoli se říká, že vrásky v okolí očí značí, že se jejich majitel či majitelka často směje, nemusí to být tak docela pravda. K jejich vzniku přispívá řada faktorů a zlozvyků. Navíc ne vždycky jsou ti, co je mají, za vrásky rádi. Dá se jim vůbec předcházet? A jak postupovat, pokud se vějířků v okolí očí chceme zbavit?

Kůže v okolí očí je velmi jemná, delikátní a je v ní spousta mimických svalů, díky tomu má větší sklon ke tvorbě vrásek. Vrásky od smíchu jsou hezké, s těmi není potřeba bojovat, postupem věku (většinou od třiceti let) se ale mohou prohlubovat a přidávat na věku.

Prevence existuje

S prevencí začněte doma. Zkuste například neusínat na břiše, protože tím, že spíte se zkrabatělým obličejem na polštáři se vrásky prohlubují. Samozřejmostí by měl být i kvalitní hydratační krém, určený speciálně na oční okolí. S vhodnými očními krémy je dobré začít již od 25 let. Aplikujte je vždy jemným poklepáváním.

Důležité je také dodržovat dostatečný pitný režim a omezit kouření, které výrazně přispívá ke stárnutí pokožky. Dobrým doplňkem je i užívání vitamínů ze skupiny A, C a E.

Sluneční brýle noste nejen v létě, chrání před slunečními paprsky a zabraňují mžourání do sluníčka, které prohlubuje mimické vrásky.

Jak vrásky řešit

Pokud jsou vrásky kolem očí již viditelné, bohužel prevence ani „zázračné“ krémy nepomohou. Skvělou volbou, jak dodat pokožce vláhu a zmírnit vrásky kolem očí, je mezoterapie očního okolí.

Jedná se o velmi účinný anti-agingový zákrok, při kterém se aplikuje speciální regenerační roztok s přídavkem kyseliny hyaluronové do citlivé pokožky v oblasti očí. Výsledkem je intenzivní hydratace s následným vyhlazením a zpevněním pokožky. Aby ale byl zákrok dlouhodobý, je důležité opakovat ho až 3x s odstupem týdne až dvou.

Na výrazné vrásky a vějířky kolem očí je ideální botulotoxin. Samozřejmě sval se jeho aplikací deaktivuje pouze v takové míře, aby se omezila mimika a neprohlubovaly vrásky. Aplikace botolutoxinu má také velmi pozitivní vliv na celkové uvolnění nežádoucího výrazu obličeje. Efekt aplikace přetrvává obvykle 4 až 6 měsíců, ale jelikož po tuto dobu omezíme částečně mimiku, vrásky se vyhladí a zůstávají méně výrazné i po dobu delší.

Rozhodnete-li se využít botulotoxinu, je třeba dbát opatrnosti při volbě lékaře, který předejde aplikaci v nadměrné míře, jež způsobuje nepřirozeně strnulý výraz s výrazně omezenou mimikou. tzv. přepíchnutí. Tady platí při každé aplikaci, že méně je více, vždy se dá efekt po pár dnech ještě povzbudit.

Foto: Shutterstock

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
sipeji
sipeji 2. 3. 2021

Vrásky jsou prevít

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 1. 3. 2021

vrásky patří k věku, neřeším je

Odpovědět
Siraellen
Siraellen 1. 3. 2021

Používám arganový olej

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 1. 3. 2021

vrásky neřeším, nemám je nijak strašné...

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 360
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.