Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 7. 12. 2019
Líbí se mi

Vráskám kolem očí se nevyhneme. Můžeme je ale jednoduše zpomalit

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 7. 12. 2019
Líbí se mi
Vráskám kolem očí se nevyhneme. Můžeme je ale jednoduše zpomalit

Vráskám kolem očí se nevyhneme. Můžeme je ale jednoduše zpomalit

Že kalendář nejde obelstít? Tak to se pletete, delší mládí vám totiž zajistí pravidelné používání kokosového oleje nebo častá aplikace avokádové masky s přídavkem medu. A proč je dobré pít heřmánkový čaj?

Už nějaký ten pátek registrujete jemné vrásky kolem očí? Jestli vás to uklidní, tomuto projevu stárnutí se nevyhne vůbec nikdo. I dermatologové připouští, že první nepatrné linie se v této oblasti objevují kolem pětadvacátého roku života. S příchodem třicítky pak mívají mnohem jasnější obrysy, čemuž nahrává i fakt, že pokožka je tady nejtenčí z celého obličeje. Když už se tvorbě nežádoucích rýh nedá zabránit, lze ji alespoň zpomalit? Podle odborníků ano. Dokonce více způsoby! Čím začnete vy?

Dbejte na pitný režim

A teď se přiznejte, pijete denně doporučované dva litry čisté vody? Pokud vás na životabudič z kohoutku dvakrát neužije, zahrňte do pitného režimu zelený a heřmánkový čaj. Proč? Oba nápoje jsou bohaté na antioxidanty, jež neutralizují volné radikály ještě před tím, než začnou poškozovat kůži, což mají v popisu práce. Tím se pochopitelně stav pleti celkově zlepšuje, přičemž se pokožka stává méně náchylná ke vzniku nevítaných prohlubní.

Nechte si pomoci od kokosového oleje

Ženy po celém světě se na olej získávaný z jader kokosových ořechů hodně spoléhají. A zdaleka ne jen při vaření! Pokud si ho budete pravidelně nanášet na obličej, změn k lepšímu se brzy dočkáte. Vždyť o kokosovém oleji je známo, že zpomaluje tvorbu nových a napravuje vzhled stávajících vrásek, zatímco všemi silami podporuje „opravu“ kožních buněk. Použijte ho tedy na ranní i večerní „pomazání“, rozhodně tím nic nezkazíte.

Med a avokádo jako tajný triumf

Další omlazovací alternativou je maska, jež by se klidně dala nazvat „medovým avokádem“. Dužinu tropického plodu s polévkovou lžící včelího sladidla důkladně promíchejte a voňavý výtvor aplikujte na tvář. Po dvaceti minutách se vydejte na lov vlhčených ubrousků, které vám pomohou zbavit se mazlavého zlepšováku, jež vám ubere i pár let. Samozřejmě pouze v případě, že ho neděláte naposledy…

Nezapomínejte na opalovací krém

Možná vám tahle rada přijde poněkud bláznivá, protože léto je nenávratně pryč. Jenže i teď vás chvilka bez ochrany může přijít pěkně draho. Podle expertů je totiž nejčastější příčinou téměř všech projevů stárnutí ultrafialové záření. To na vás negativně působí i tehdy, kdy je pod mrakem, nebo dokonce poprchává. Bez ohledu na počasí i roční období tedy „opalovákem“ vůbec nešetřete!

Foto: Shutterstock

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
lemur
lemur 8. 12. 2019

Dobré rady.

Odpovědět
xxkouckaxx
xxkouckaxx 7. 12. 2019

svoje vrásky miluji , hlavně ty od smíchu - to jsem prostě já

Odpovědět
Jana101
Jana101 7. 12. 2019

super rady

Odpovědět
gustawka
gustawka 7. 12. 2019

piji hodně vody a používám jak kokosový tak i arganový olej

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
93 788
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.