Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 30. 12. 2019
Líbí se mi

Vlasy se v zimě mastí více než v létě. Jak ulevit nejen jim, ale i sobě

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 30. 12. 2019
Líbí se mi
Vlasy se v zimě mastí více než v létě. Jak ulevit nejen jim, ale i sobě

Vlasy se v zimě mastí více než v létě. Jak ulevit nejen jim, ale i sobě

Rychle se mastící vlasy jsou problémem nejednoho z nás. A v zimě to platí dvojnásob. Lopotit se každé ráno s fénem a tisícem přípravků není však nezbytné. Nalezněte příčinu svého problému a řekněte mastným vlasům navždy sbohem.

Příčin rychle se mastících vlasů může být hned několik. Někteří je bohužel dostali do vínku, u některých hraje roli hormonální nerovnováha, neustálé sahání si do vlasů, časté kartáčování, ale i nekvalitní životní styl.  Právě vlasy jsou totiž odrazem naší celkové psychické, ale i fyzické kondice. Průzkumy ukazují, že mastné vlasy trápí zhruba 30 % obyvatel. Daleko větší problémem je poté vypadávání vlasů. Na vše ale existuje lék. Abychom však věděli, jaký lék použít, musíme dokázat určit příčinu.

Víte-li například, že vaším problémem je neustálé upravování vlasů rukama či nekvalitně složený jídelníček, nejprve se pokuste tyto překážky v cestě za oslnivou hřívou eliminovat. Na mastnou vlasovou pokožku je přesto třeba nahlížet jako na komplexní problém, který souvisí nejen s vnitřkem, ale též s péčí, kterou vlasům dopřáváte. O mastných vlasech bylo ze zoufalství napsáno již mnoho. Zdaleka ani polovina však nemá s fakty nic společného.

Hlavně šetrně

Vyhněte se jakémukoli dráždění pokožky hlavy. Trápí-li vás mastné vlasy, jakékoli přehnané kartáčování, drbání či masírování nepřichází v úvahu. Minimalizujte taktéž časté nošení pokrývek hlavy, které vlasovou pokožku akorát zapařují a celý proces se tak urychluje. Vlasy si umývejte spíše chladnější vodou a při vymývání šamponu buďte pečliví. I ten nejšetrnější přípravek na vlasy totiž může udělat pořádnou paseku, necháte-li ho na vlasech déle, než je zamýšleno.

S tím souvisí i aplikace regeneračních přípravků. Je přirozené, že si vlasy myjete častěji, než ostatní. Právě proto je však nutné vlasům vrátit hydrataci a pečovat o jejich pružnost a lesk. Regenerační přípravky a různé balzámy a kondicionéry však nikdy nenanášejte ke kořínku vlasů. Balzámu stačí vždy trochu a aplikujte jej do konečků vlasů, masky jakbysmet. Přestože je fakt, že tyto přípravky jsou šetrné, pokožku hlavy by mohly zbytečně dráždit.

Není šampon jako šampon

Vlasovou kosmetiku vybírejte s nebývalou péčí. Velice rozšířenou radou i mezi profesionály je na mastné vlasy používat obyčejný kopřivový šampon. Přestože jeho krátkodobé používání může na mastné vlasy působit blahodárně, vždy je potřeba ho po krátké době vyměnit a vrátit se k profesionálním a kvalitním přípravkům na vlasy.

„Vlasovou kosmetiku bychom měli používat takovou, která vlasy a vlasovou pokožku jemně čistí, nezatěžuje a dodává vlasům cenné proteiny,“ říká vlasová expertka Renata Gacková. „Vždy je však nutné reagovat na naše vlastní potřeby. Může se stát, že někomu začne určitá vlasová kosmetika nevyhovovat. V takovém případě je dobré se poradit s kadeřnicí, která by měla vědět nejlépe, co na který typ vlasů pomáhá nejlépe,“ dodává.

Foto: Shutterstock

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Konstantin
Konstantin 10. 1. 2020

Kvalitní kosmetika a přípravky, jsou základem. Vlasy je potřeba jen zlehka vysušit, dopřát si zábal, masku a koneckum dopřát výživu

Odpovědět
lemur
lemur 31. 12. 2019

Používám kvalitní vlasovou kosmetiku.

Odpovědět
konatovka
konatovka 30. 12. 2019

Já mám problém se suchými vlasy, musím užívat vhodnou vlasovou kosmetiku, abych vlasům dodala dostatek hydratace.

Odpovědět
potkanek
potkanek 30. 12. 2019

nosím čepici, vlasy se mastí

Odpovědět
beata0063
beata0063 30. 12. 2019

Ja mám skôr problém so suchosťou, napriek tomu,že zvyčajne mi masneju. Ale dobré rady.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
93 892
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.