Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

avatar
Lucie Janotová
Vloženo 9. 6. 2021
Líbí se mi

Vlasy po čtyřicítce: rady od zkušených kadeřníků, díky kterým budete mít krásnější vlasy, než kdy dřív

avatar
Lucie Janotová
Vloženo 9. 6. 2021
Líbí se mi
Vlasy po čtyřicítce: rady od zkušených kadeřníků, díky kterým budete mít krásnější vlasy, než kdy dřív

Vlasy po čtyřicítce: rady od zkušených kadeřníků, díky kterým budete mít krásnější vlasy, než kdy dřív

Jak stárneme, nemění se jen naše tělo nebo pleť, ale také vlasy. Všechno od textury, přes sílu, styl a samozřejmě barvu, což znamená, že ve středním věku můžete mít zcela odlišné vlasy než tomu bylo, když jste oslavili dvacítku. Zničené konečky, krepatění, suché a slabé vlasy a šedé odlesky jsou jen částí vašich nových problémů. Proto jsme se obrátili na odborníky, abychom zjistili nejlepší tipy pro vaše vlasy a jejich stárnutí. 

Jak zabránit stárnutí vašich vlasů?

Ukažte v kadeřnickém salonu fotografii vašeho vysněného účesu

Nyní více než kdy jinde můžete najít inspirace pro svůj účes na internetu. Existuje tolik žen ve středním věku, jejichž styl i účes milujeme. Inspirujte se u Meryl Streep, Helen Mirren, Kate Winslet nebo Penelope Cruz - určitě najdete styl, který bude vyhovovat právě vám. Kadeřníci radí vstoupit do salonu s jasnou myšlenkou, ale zároveň otevřenou myslí. Styl, který si totiž vyberete nemusí fungovat právě na vaše vlasy nebo tvar obličeje. Nechte si poradit od kadeřnického odborníka a společně vymyslete nějaký kompromis.

Nebojte se zkrátit si vlasy

Ženy mají často pocit, že když si vlasy zkrátí, budou vypadat starší. Opak je mnohdy pravdou. Stylové krátké střihy nebo mikáda jsou dnes trendy záležitostí, díky které se váš obličej orámuje a upozornění na všechny vaše přednosti. Jen pozor… kratší účesy většinou vyžadují náročnější péči, než když se staráte o dlouhé vlasy.

Čas přidat na objemu

Věk je sice pro mnohé z nás jenom číslo, ale faktem zůstává, že ztrácet hustotu vlasů začneme zhruba ve věku 20 let a nejvíc je tento rozdíl patrný právě kolem čtyřicítky. Produkce kožního masu má také za následek, že jsou vlasy suché a nepoddajné. V podstatě s věkem se tedy vlasy stávají tenčími, suššími a méně elastickými. Proč si tedy situaci neulehčit a vlasy si nezahustit. V dnešní době existuje mnoho technik jako je například Nanotape, jež vám vytvoří plnější hřívu prakticky na počkání.

Správně zvolené vlasové produkty jsou klíčovou záležitostí

Nejlepší způsob, jak si zajistit, že vaše vlasy budou zdravé, krásné, plné lesku a objemu, je používat správnou vlasovou péči. Poraďte se se svým kadeřníkem nebo kadeřnicí a společně vyberte to, co bude fungovat právě na vaši kvalitu vlasů. Někdo potřebuje produkty pro oslabené vlasy (například proto, že si je často odbarvuje), někdo naopak potřebuje pomoci s objemem a jiný s mastnými konci či přesušenými konečky. Základem je vždy kvalitní šampón a kondicionér, ale zapomínat nesmíte ani na extra péči navíc v podobě vlasové masky nebo oleje. 

Toužíte po změně? Vyzkoušejte ofinu

Jen pozor! I když se může zdát, že ofina sluší každé ženě, není tomu tak. Navíc pokud se pro ni jednou rozhodnete a výsledek se vám nebude líbit, bude trvat dlouho, než vlasy dorostou do požadované délky. Před takto zásadním rozhodnutím se proto obraťte na svého kadeřníka nebo kadeřníci, kteří vám pomohou několika jednoduchými triky ukázat, jak bude výsledek vypadat, dřív než vezmou nůžky do ruky. 

Teplé odstíny barev vás rozzáří

Jak stárneme, naše pokožka má tendenci ztrácet přirozenou „teplou“ barvu. Proto kadeřničtí odborníci doporučují například zvolit spíše než studené odstíny ty krémovější, které budou působit měkčeji a přirozeněji. Navíc zlatavé odstíny způsobí to, že vlasy budou vypadat bohatší. Brutnetky mohou vsadit o odstín světlejší barvu než je jejich přirozená. Ve váš prospěch budou hrát karamelové odstíny všeho druhu. 

Uvažujte nad doplňky stravy

Na trhu existuje nepřeberné množství produktů, které vám pomohou se stárnutí nejen pleti, ale také vlasů. Mohou sloužit jako první pomoc, ale také jako prevence. Tělu dodají všechny potřebné vitamíny, díky kterým bude vaše hříva bohatší a plnější. Navíc budou podporovat přirozený růst vašich vlasů. 

Foto: Shutterstock

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
lemur
lemur 30. 8. 2021

Dobré rady.

Odpovědět
Siraellen
Siraellen 16. 6. 2021

Je potřeba o sebe pečovat

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 9. 6. 2021

za týden jdu ke kadeřnici, už se moc těším a nechám se hýčkat

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 9. 6. 2021

hmm...

Odpovědět
sipeji
sipeji 9. 6. 2021

Je pravda, že nyní vlasy chtějí více péče.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
100 232
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.