Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Líbí se mi

Návrhářka Vivienne Westwood: Rebelka, která nezná slovo kompromis

Líbí se mi
Návrhářka Vivienne Westwood: Rebelka, která nezná slovo kompromis

Návrhářka Vivienne Westwood: Rebelka, která nezná slovo kompromis

Její extravagantní módní kreace zná celý svět, několikrát po sobě byla Vivienne Westwood vyhlášena britskou návrhářkou roku a dostala i řád od samotné královny. K její nonkonformní tvorbě však vedla dlouhá cesta. Narodila se do středostavovské rodiny a stala se z ní učitelka. Díky příteli z umělecké školy se ale vrhla na šití a navrhování „trochu jiné“ módy, kterou ovlivnila nejen módní nadšence.

Jak přemýšlí žena, která se i s netradičním přístupem prosadila v tvrdém prostředí módní branže?

Když nosíte oblečení, které vám nepasuje, pak jste oběť módy. Noste prostě oblečení, které vám sluší!

Nemusíte si kupovat to, co je zrovna trendy. A to hlavně v případech, kdy vám módní střih vyloženě nesedne. Mnohem lepší je respektovat svou postavu a časem si najít vlastní styl, který z nás dělá ty úžasné, nezapomenutelné a originální ženy.

Móda je nesmírně důležitá a přináší potěšení. A jako každou věc, která přináší potěšení, se ji vyplatí dělat dobře.

Potěšení je nesmírně důležité. Proto se vyplatí zastavit se a vychutnat si oběd, popovídat si s přítelem, házet žabky na vodu, jen tak být, jít domů jinou cestou, zkusit něco jiného a nosit impozantní oblečení, zkrátka vychutnat si život. Navíc vždycky přitahujeme jen a jen to, co vyzařujeme. A pokud máme na sobě něco krásného, v čem jsme si jisté, pak je skoro vyhráno!

Kupujte méně a dobře vybírejte. Vždy zvolte kvalitu před kvantitou.

Je to trochu protimluv, když módní návrhářka vybízí lidi k tomu, aby si kupovali méně věcí. Když se nad tím však zamyslíte trochu víc, logiku to má - vždyť pokud si vytvoříme kvalitní základ šatníku, vydrží nám léta a oblečení pak nemusíme mít tolik. „Klidně noste jedny šaty na večírky celou sezonu. Pokud vám padnou a budete se v nich cítit dobře, proč ne?“dodává k tomu Vivienne.

Když dokážete změnit sebe, dokážete změnit celý svět.

Móda nemóda, zevnějšek nezevnějšek, vždycky jde hlavně o to, co je v nás. Proto je důležité neustále na sobě pracovat. A když začneme u sebe, třeba se přidají i ostatní. Vždyť není lepší cesty, než jít příkladem. 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Lucíšek
Lucíšek 11. 9. 2019

O módu, a to ve všech směrech, jsem se nikdy nezajímala. Již od dětství jsem si potrpěla na pohodlnost, nemám ráda těsné upnuté oblečení. Nosím to, co se mně líbí a v čem se cítím dobře, i kdyby to bylo sebevíc nemoderní..

Odpovědět
lemur
lemur 30. 8. 2019

Raději nosím to, co mi sluší a nekoukám na to, co je zrovna moderní.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 421
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.