Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 19. 3. 2020
Líbí se mi

Vitaminy a minerály pro suché a poškozené vlasy

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 19. 3. 2020
Líbí se mi
Vitaminy a minerály pro suché a poškozené vlasy

Vitaminy a minerály pro suché a poškozené vlasy

Lesklé, hydratované vlasy představují dobrou genetickou dispozici, stejně jako důkladnou péči a výživu organismu. Kterých šest živin se podle odborníků zasluhuje o dechberoucí stav kštice a pomůže v boji se suchými a poškozenými kadeřemi?

Jedny z nejkrásnějších vlasů na světě prý má vévodkyně z Cambridge Kate Middleton. Chcete mít kštici jako ona? Zvyšte přísun těchto zázračných látek!

Biotin

Biotin je vitamin B-komplexu, o kterém je známo, že je důležitý pro růst vlasů a nehtů. Jeho nedostatek se projevuje řídnutím vlasů, suchou pokožkou a „šustícími prameny“, které jsou dehydratované. V některých případech se objevují i vyrážky na kůži. Nejbohatším zdrojem jsou pak kvasnice, játra, ledviny a hovězí maso, dále žloutek, sója, ořechy a obiloviny.

Kolagen

Aminokyseliny jsou stavebními kameny buněčných membrán a keratinu. (Keratin je materiál, ze kterého jsou vlasy vyrobeny.) Tím, že keratin doplníte, podpoříte přirozený růst a zdraví vašich vlasů. Kolagen se ukrývá ve vejcích, batátech, rybách (losos, makrela a tuňák), vývarech z kostí, plodech moře a špenátu. Nezapomínejte ani na vitamin C, neboť ten tělo k produkci kolagenu nutně potřebuje.

Oxid křemičitý

Oxid křemičitý je minerál, který se často vyskytuje v přírodě a v těle a běžně se používá jako potravinářská přídatná látka. Výzkumy potvrdily, že oxid křemičitý lze nalézt v kostech, šlachách, aortě, játrech a ledvinách. Stálý přísun křemíku tak podporuje pevnost, jas a hustotu vlasů. A která další látka s prameny dělá divy?

Vitamin E

Vitamin E je v souvislosti s krásnými vlasy skloňován ve všech pádech. Zklidňuje záněty na pokožce hlavy a tím zpomaluje poškození volnými radikály, které mohou vést k předčasnému šedivění a poškození vlasů. Éčko je přitom k mání v másle, mléce, rostlinných olejích, pšeničných klíčcích, oříškách nebo v sójových dobrotách.

Omega-3 mastné kyseliny

Omega-3 mastné kyseliny se přirozeně vyskytují v potravinách, jako jsou vlašské ořechy, sója a mastné ryby. I když se předpokládá, že mají spoustu zdravotních výhod, včetně snížení tělesného zánětu a zlepšení zdraví srdce, vědci prokázali, že zároveň pozitivně ovlivňují zdraví pokožky a vlasů, tedy pokud se užívají spolu s dalšími doplňky, jako jsou antioxidanty. Hlídáte si jejich příjem?

Železo

Právě nedostatek železa stojí za suchými vlasy se sklony k vypadávání. Bez správného doplňování tohoto minerálu nemusí vlasové folikuly fungovat správně. Dejte si tedy pozor i na něj. Ke zdrojům patří červeného maso, vnitřnosti (játra, ledviny, mozek, srdce), drůbež a ryby, ale také luštěniny, obiloviny (zejména quinoa), brokolice, tofu, sušené ovoce, ořechy, hořká čokoláda či dýňová semínka. Tím je kompletní zázračná šestka uzavřena.

Foto: Shutterstock

Autorka: Nikola Strnadová

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
beata0063
beata0063 21. 3. 2020

Dobré vedieť kde tieto nedostatky nájsť a doplniť

Odpovědět
lemur
lemur 20. 3. 2020

Používám vitamin. komplex na vlasy.

Odpovědět
xxkouckaxx
xxkouckaxx 19. 3. 2020

u nás v rodině jsou vlasy velký problém , ale jen u žen , táta má pevnou hřívu

Odpovědět
Siraellen
Siraellen 19. 3. 2020

kolagen používám

Odpovědět
Ovace
Ovace 19. 3. 2020

to potřebujji

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
88 523
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.