Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 20. 12. 2020
Líbí se mi

Ve kterých potravinách najdete vitaminy pro krásnou pokožku

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 20. 12. 2020
Líbí se mi
Ve kterých potravinách najdete vitaminy pro krásnou pokožku

Ve kterých potravinách najdete vitaminy pro krásnou pokožku

Chodíte si pro důležité živiny, jež mimo jiné zajišťují zdravou a krásnou pleť, do lékárny? Pak se raději vydejte do supermarketu. Řada potravin vám totiž nabídne stejně kvalitní vitaminy, navíc ve formě, jež je pro náš organismus přátelštější.

Za co tedy můžete vyměnit (často velmi drahé) doplňky stravy?

Vitamin A

Vitamin A je pro krásnou a zdravou pokožku životně důležitý. Nechcete v jeho příjmu spoléhat pouze na pilulky? Pak se v obchodě vydejte do oddělení ovoce a zeleniny pro mrkev, sladké brambory, meruňky, špenát, kapustu, červené zelí nebo třeba meloun. V těchto dobrotách najdete betakaroteny, jež si naše tělo na vitamin A přemění. Samotný vitamin pak najdete spíše v živočišných zdrojích – v rybím tuku, játrech, v mléčných výrobcích nebo třeba ve vaječném žloutku.

Vitamin E

Hraje důležitou roli v pevnosti a stárnutí pleti. Zdrojů v potravě je v porovnání s jinými vitaminy poskrovnu, a proto je důležité se na ně soustředit. Vitamin E najdete především v oříškách, sóje, pšeničných klíčkách, rostlinných olejích, případně v másle nebo v masu.

Vitamin C

Je důležitý především v produkci kolagenu, který naše pleť potřebuje, aby zůstala pružná a pevná, navíc představuje silný antioxidant bojující se záněty a proti stárnutí. Jistě, můžete ho zobat ve formě prášků, ale mnohem lepší je vsadit například na citrusy, jablka, papriky, brokolici a další a další druhy ovoce a zeleniny. Dodají vám totiž nejen zmíněný vitamin, ale i řadu dalších – společně s minerály, antioxidanty a také s vlákninou.

Vitaminy skupiny B

Tato skupina vitaminů zajišťuje jednotný tón pleti, zmírňuje následky stárnutí nebo vrásky. Najdete je v řadě dobrot – v mase, rybách, vnitřnostech, celozrnných potravinách, zelenině a ovoci, semenech a oříškách… Vzhledem k tomu, že potřebujeme celé spektrum vitaminů B, nejlepší je vsadit na co nejpestřejší stravu.

Foto: Shutterstock

Autorka: Lucie Pražáková

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
potkanek
potkanek 20. 12. 2020

většinu znám

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 20. 12. 2020

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 415
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.