Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

avatar
Lucie Janotová
Vloženo 21. 6. 2021
Líbí se mi

V Česku vznikla unikátní zbraň proti Covidu-19

avatar
Lucie Janotová
Vloženo 21. 6. 2021
Líbí se mi
V Česku vznikla unikátní zbraň proti Covidu-19

V Česku vznikla unikátní zbraň proti Covidu-19

Maximální rychlost, vysoká spolehlivost a ultra přesné výsledky, to jsou tři základní ukazatele potřebné pro úspěšný boj proti celosvětové pandemii, která více než rok sužuje naši planetu. Firma Variel, vyvinula řešení, které zahrnuje všechny tyto nástroje v boji proti Covidu-19. Tím je unikátní laboratoř, která při testování používá supermoderní metodu ThEA. Tato platforma je výsledkem činnosti mezinárodního vědeckého týmu ze Singapuru, Německa a Izraele. 

Firma VARIEL vyvinula řešení, které zahrnuje všechny tyto nástroje v boji proti Covidu – 19.  Tím se společnosti podařilo vytvořit účinnou zbraň proti epidemii v podobě unikátní laboratoře, která při testování používá supermoderní metodu ThEA. Tato platforma je výsledkem činnosti mezinárodního vědeckého týmu ze Singapuru, Německa a Izraele.  

Ředitel společnosti Ing. Roman Výborný prohlásil, že firma VARIEL chtěla svým dílem přispět k likvidaci epidemie a zároveň vyzkoušet nové a unikátní metody. „Když jsme sledovali vývoj epidemie a její dopady na všechny oblasti života, řekli jsme si, že i naše firma nezůstane stranou a zapojí se do bitvy s Covidem – 19. Výsledkem naší snahy je vznik unikátní laboratoře, která je nesrovnatelně přesnější a rychlejší ve srovnání s klasickými laboratořemi, neboť používá úplně nové metody,“ řekl Roman Výborný.

V této souvislosti uvedl, že činnost laboratoře je citlivá i k životnímu prostředí. „Chemické prostředky jsou pro nás minulostí. ThEA totiž používá patentovaný jednorázový senzor speciálně navržený pro terahertz frekvence. Analýza dat ThEA je založena na kauzální analýze a vícevrstvých algoritmech, které byly vyvinuty pro terahertz diagnostiku,“ vysvětlil ředitel.

Laboratoř tvoří zcela samostatný mobilní objekt, který lze postavit prakticky kdekoliv. Odběrné místo s okamžitým vyhodnocováním testů na viry je tvořeno certifikovaným kontejnerem, k němuž jsou připojeny stany. Ty zároveň slouží jako čekárna a odběrné místo pro odběr biologických vzorků od pacientů. Tyto vzorky jsou do laboratoře předávány malým okénkem tak, že pacienti jsou po celou dobu zcela izolováni od prostoru laboratoře.

Kapacita laboratoře činí až několik tisíc vzorků denně a tuto sestavu lze beze změny použít i jako očkovací centrum.  Certifikovaný kontejner ISO 1CC vybavený štítkem CSC zaručuje přepravitelnost celého komplexu jakýmikoliv prostředky určenými pro přepravu kontejnerů ISO, a to kdekoliv na světě.

Foto: Shutterstock, archiv

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
hudlenka
hudlenka 22. 6. 2021

prima

Odpovědět
sipeji
sipeji 22. 6. 2021

Velmi zajímavé.

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 21. 6. 2021

super

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 453
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.