Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

avatar
Lucie Janotová
Vloženo 15. 4. 2021
Líbí se mi

V Česku vyrábíme kosmetiku, která nemá ve světě obdoby

avatar
Lucie Janotová
Vloženo 15. 4. 2021
Líbí se mi
V Česku vyrábíme kosmetiku, která nemá ve světě obdoby

V Česku vyrábíme kosmetiku, která nemá ve světě obdoby

Kosmetických produktů dnešní svět nabízí obrovské množství. Jak si tedy správně vybrat? Na co se zaměřit teď na začátku jara nejvíce? Co takhle navrátit se k tradici, ke kořenům a k českým produktům, zároveň ale využívat všech nejmodernějších poznatků a být „in“….

Velmi chytrou volbou může být surovina, kterou lze bez nadsázky nazvat elixírem života. Jde o kozí mléko. To je totiž nesmírně bohaté na aminokyseliny a minerály, které blahodárně působící na naši pleť. Zlepšují její zdraví, krásu i vitalitu. Už od pradávna bylo kozí mléko využíváno při rituálech krásy a naše babičky věděly, že umíchat si masku z domácího tvarohu je to nejlepší, co pro svou pleť můžeme udělat. 

Česká kosmetika s tradicí trvající déle než čtvrt století 

Kosmetika Capri ve svých recepturách využívá primárně české a evropské suroviny z kozího mléka, na jejichž základě vyrábí špičkové produkty pečující o pleť, tělo a vlasy. Českým ženám, které hledají opravdovou kvalitu, nabízí tři značky: La Chèvre, Le Chaton a Capramedic. Za firmou stojí její zakladatelka a ředitelka Ing. Jitka Poláková, která se svým týmem vyvinula již více než 90 originálních receptur. Jejich základem je vysoký podíl kozího mléka, másla, syrovátky a kolostra. 

Lokální, vždy čerstvá a vysoce kvalitní kozí kosmetika

Hlavním stavebním kamenem jednotlivých receptur vznikajících pod taktovkou Ing. Jitky Polákové, jsou vzácné složky kozího mléka, doplněné surovinami mořského původu, rostlinnými extrakty, vitamíny, minerály a ceramidy. Takto koncipované přípravky nenabízí žádná jiná kosmetická firma na světě. Vysoký obsah kozího mléka, a tedy i mléčných bakterií reguluje blahodárně mikrobiom lidské pokožky, a právě tím jsou produkty výjimečné a především funkční. „V nedávné době jsme vyvinuli první přípravky na světě s vysokým podílem biologického růstového faktoru a proteinu laktoferin a ohlasy klientek jsou skvělé,“ prozrazuje s radostí paní Poláková a dodává: „Naše přípravky obsahují až 30 % kozích ingrediencí, což je opravdu velmi vysoký podíl. Máme pod kontrolou celý výrobní i distribuční proces. Dokážeme tak nabídnout nevídanou kvalitu za dostupné ceny. Vyvíjíme, vyrábíme a balíme s láskou v našem malém výrobním závodě v obci Čím, nedaleko Prahy. Všechny naše baly do jednoho jsou 100 % recyklovatelné.“

Nejvhodnější volba dle věku, kvality a kondice pleti 

Produkty jsou dostupné na e-shopu Kosmetika Capri. Vybírat můžete ze 3 značek. La Chèvre nabízí kvalitní produkty pro základní péči a úplně si s ní vystačí ženy mezi 20 a 35 rokem věku. Le Chaton má propracovanější, více výživné produkty, s vyšším poměrem aktivních látek a je vhodná pro péči po 30, 35 roku věku, skvěle řeší anti-ageing péči, v té je nepřekonatelná. Capramedic byla uvedena na trh loni a pod touto značkou byly představeny zcela nové přípravky, které výrazně zlepšují stav i vzhled pokožky při zdravotních problémech jako jsou bércové vředy, atopický ekzém, lupénka, jizvy, strie, popáleniny.

Co konkrétně vyzkoušet teď na jaro? Poctivý detox!

Podle Ing. Jitky Polákové je v rámci jarního detoxu klíčové poctivé čištění pleti. „Používejte jak pleťovou vodu, tak mléko, to je opravdu důležité. Obojí ráno i večer. Jako první doporučuji nanést Zklidňující pleťové mléko sensitive Le Chaton na odlíčení a následně Čisticí pleťovou vodu sensitive Le Chaton, která je určena k hloubkovému čištění. Neobsahuje líh, nevysušuje, uklidňuje. Obsahuje syrovátku z kozího mléka, které upravuje bariérovou funkci a mikrobiom pokožky,“ vysvětluje paní Poláková. Další důležitou složkou, kterou stojí za to vypíchnout, je extrakt z Hamamelis Virginia, neboli Vilín viržinský pocházející z listů léčivého stromu. Listy této rostliny byly od pradávna používány v lidovém léčitelství pro svůj vysoký omlazující efekt. 

„Třikrát týdně podrobte pleť peelingu. Sáhněte po Peelingovém gelu s avokádovým olejem Le Chaton. Tento lehký gomážní a hydratační gel dodá pleti zářivý a svěží vzhled. Šetrně čistí a odstraňuje odumřelé buňky,“ říká paní Poláková.

Dbejte na vhodnou následnou péči. Každá z nás je jiná. Někdo má pleť suchou, někdo mastnou, někdo problematickou, někdo řeší vrásky. Proto je klíčově důležité vybrat vhodné produkty, které se budou hodit na míru Vaší pleti. „Opomíjený a podceňovaný bývá krém okolo očí. Ten v žádném případě nevynechávejte. Vyzkoušejte naši novinku Rozjasňující krém okolo očí Le Chaton. Hydratuje a koriguje drobné vrásky kolem očí. Má liftingový účinek na povislá víčka. Redukuje tmavé kruhy a objem váčků pod očima. Krém je vhodný pro rozjasnění očního okolí všech typů pleti, včetně citlivých a problematických. Krém používejte ráno i večer,“ vysvětluje paní Poláková.

Pečovat o mikrobiom pokožky je pleti prospěšné a „in“

Přípravky Kosmetiky Capri svým složením aktivně podporují zdravý mikrobiom pokožky. Pomáhají zachovávat žádoucí, tedy „hodné“ mikroorganismy prospívající naší pokožce. A naopak potlačují nevhodné viry a bakterie. „Díky tomu, že se věnujeme mikrobiomu, dokážeme skvěle vyvážit jednotlivé receptury a poměr vhodných surovin. Vezměte si, že ještě před pár lety byl pojem mikrobiom známý jen zasvěceným biologům, dnes je z něj obrovské nejen medicínské téma. Jsme členem České mikrobiomové společnosti, která je mezioborovým sdružením všech zájemců o problematiku mikrobiomu a jeho vlivu na zdraví a vznik nemoci,“ říká paní Poláková. 

Více o Kosmetice Capri se dočtete na webu www.kosmetikacapri.cz a také na instagramu @kosmetikacapri.cz, který je plný kosmetických inspirací, domácích receptů, rad profesionální kosmetičky. Každý měsíc můžete soutěžit a zapojit se do limitovaných akcí.

Foto: archiv

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
avatar
Andrea Lounková 9. 5. 2021

Odpovědět
k.eva
k.eva 17. 4. 2021

také jsem jí ještě nezkoušela

Odpovědět
lemur
lemur 17. 4. 2021

Kosmetiku Le Chaton jsem již vyzkoušela. Je výborná.

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 16. 4. 2021

Kdysi jsem měla nějakou Capri kosmetiku z výhry a byla moc fajn

Odpovědět
sipeji
sipeji 16. 4. 2021

Ještě jsem tuto značku nevyzkoušela.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
100 231
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.