Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 6. 10. 2019
Líbí se mi

Účinná přírodní antibiotika, na která nepotřebujete předpis

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 6. 10. 2019
Líbí se mi
Účinná přírodní antibiotika, na která nepotřebujete předpis

Účinná přírodní antibiotika, na která nepotřebujete předpis

Nejste velkým fanouškem farmaceutických medikamentů, jež zrovna nemají nejlepší pověst? Vyžeňte bacily z těla pomocí křenu, medu nebo tymiánu! Možná vás překvapí, jak úžasné má tahle svatá trojice účinky.

Antibiotika jsou na jednu stranu významným „vynálezem“. Pravdou ale je, že mají i svou temnou stránku. Poslední dobou se stále častěji objevují názory, že jejich časté užívání poškozuje trávicí systém a snižuje přirozenou imunitu, což paradoxně zvyšuje náchylnost k onemocněním. Hodně se mluví také o nežádoucích vedlejších účincích, a to včetně zvracení, průjmů, nevolnosti či nechutenství. Jak vidno, sázet na antibiotika při každé viróze není ten nejlepší nápad. A zvlášť v případě, že se dají nahradit přírodními prostředky! Které konkrétní vás ve štychu nenechají?

Křen. Ten se nezdá

Když se řekne křen, mnohé nejspíš automaticky napadne šťavnatá klobása nebo párky. Kořenová zelenina s typicky ostřejší chutí ale vykazuje antibiotické vlastnosti, díky kterým báječně poslouží při bolestech v krku. K duhu ovšem přijde také v případě rýmy, zahlenění, ucpaných dutin nebo zápalu plic. Nutno ještě podotknout, že chcete-li si křen naordinovat, stačí ho nastrouhat a poté smíchat s citronovou šťávou. Medikament se obvykle užívá třikrát denně.

Med jako chutný prášek

Máte doma sklenici medu? No výborně, to se teď náramně hodí. Nejstarší sladidlo v dějinách je vlivem naprosto jedinečného složení schopné ničit bakterie a posilovat obranyschopnost, což prokázalo již mnoho vědeckých studií. Poklad z úlu je osvědčeným pomocníkem při nachlazení, zatímco disponuje mírně sedativními účinky. Fascinující je také skutečnost, že med podle některých odborníků dokáže zatočit i se stafylokokem, který odolává širokému spektru léků.

Tymián obecný, kamarád nejen do deště

Že tymián se uplatní jen jako ochucovadlo masa, brambor, paštik nebo nádivek? Ale kdeže! Málokdo tuší, že patří na seznam silných antibiotických bylin a v boji s bacily je naprostým přeborníkem. Aromatická „medicína“ vymýtí veškeré parazity ze zažívacího traktu a vydezinfikuje střeva. Doporučuje se při respiračních onemocněních, ale „zaboduje“ také při astmatu a kašli. Tymián je velmi účinný jak v začátcích nemoci, tak i v jejím průběhu.

Foto: Shutterstock

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
hudlenka
hudlenka 15. 10. 2019

tymián, ano, budu si objednávat Tymiánový elixír, abychom měli na zimu...

Odpovědět
kočičí mamka
kočičí mamka 14. 10. 2019

Odpovědět
Lenka12
Lenka12 6. 10. 2019

Přiřadila bych cibuli

Odpovědět
beata0063
beata0063 6. 10. 2019

skvelý pomocníci pri boji s chrípkou

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
93 841
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.