Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 28. 9. 2019
Líbí se mi

Uchovejte si mládí: Známe několik vyzkoušených triků, jak na to

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 28. 9. 2019
Líbí se mi
Uchovejte si mládí: Známe několik vyzkoušených triků, jak na to

Uchovejte si mládí: Známe několik vyzkoušených triků, jak na to

Nemá cenu si nic namlouvat – ať chceme nebo ne, čas se pomalu a jistě podepisuje na každém z nás. Přibývají vrásky, sem tam se objeví šedý vlas… Žádná katastrofa to samozřejmě není, stárnutí je přirozené a nikdo se mu nevyhne. Ale to neznamená, že ho nemůžeme zpomalit! Vyplatí se k tomu znát několik triků.

Jak si prodloužit mládí?

Ochrana před paprsky je základ

Slunce je pro nás životně důležité, to víme všichni. Ovšem na naši pokožku nemají sluneční paprsky zrovna nejlepší účinky. Pomineme-li zvýšené riziko rakoviny kůže (což bychom samozřejmě neměli), pak je prokázáno, že slunce urychluje stárnutí kůže a vznik vrásek. Řešení? Ano, hádáte správně – každodenní ochrana s pomocí krémů s UV faktorem. Nezáleží na tom, že je pod mrakem. Prostě jej používejte, kdykoli jdete ven.

Nezapomínejte na krk a ruce

Pečujete pečlivě o pokožku obličeje? Pak rozhodně stejnou pozornost věnujte i krku, dekoltu a také svým rukám! Právě ty prozradí věk velmi snadno. Takže nakupte produkty zpevňující pleť a krémy na ruce a pravidelně je používejte.

Nebojte se jasu

Aby obličej působil mladistvěji, často potřebuje „rozzářit“. A protože většinou stačí málo, sáhněte například po jasném, světlém očním stínu (v jemné barvě pudrové, krémové, tělové, jemně růžové či korálové apod.). Naneste jej trochu na horní víčka a uvidíte, jak „prokouknete“. Mimochodem, pro oči, kterým už není dvacet, se lépe hodí stíny krémové než pudrové.

Ta pravá barva

Také vlasy dokáží náš vzhled omladit (často bohužel i naopak). Nejen vhodným účesem si pár let uberete, ale i barvou. Je-li vám přes čtyřicet, zkuste zvolit barvu o dva odstíny světlejší, než je vaše přirozená. Proč? Jak nám přibývají léta, ztrácí naše pokožka pigment a světlá. Příliš tmavé vlasy by nám tak snadno přidaly roky navíc kvůli přílišnému kontrastu s pletí.

Přidejte na objemu

A vlasy ještě jednou. Jak stárneme, naše prameny se ztenčují a trochu řídnou (u někoho méně, u jiných více). Co s tím? Opět se poraďte s kadeřníkem o vhodném střihu, nicméně klíčem k úspěchu může být i přidání objemu. Porozhlédněte se proto v obchodě po nejrůznějších přípravcích pro objem vlasů.

Doplňky jsou základ

Spousta žen se s přibývajícím věkem bojí odvážnějších módních experimentů. Jistě, pokud byste si v trendy kabátku nebo kalhotách připadala nepatřičně a necítila byste se pohodlně, nemá cenu nic moc lámat přes koleno. Ale zkuste alespoň ozvláštnit outfit výraznými doplňky! Nepřehlédnutelný náhrdelník nebo třeba hodinky či kabelka, která poutá pozornost na první pohled, jsou skvělou volbou!

Foto: Shutterstock

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Aromka
Aromka 11. 10. 2019

Stále vsázím na přírodní, kvalitní kosmetiku, kterou zatím používám místo líčidel. Zdravá pokožka je nejlepší make up. I šediny mohou být elegantní, pokud je žena umí nosit. Například Olga Havlová. Já zatím sázím na spokojený výraz. Třeba časem bude třeba dekorovat

Odpovědět
konatovka
konatovka 8. 10. 2019

Zajímavý článek, určitě si z něj něco vezmu.

Odpovědět
smolda3
smolda3 2. 10. 2019

Odpovědět
KamilaK
KamilaK 30. 9. 2019

Odpovědět
Eva K.
Eva K. 29. 9. 2019

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
88 635
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.