Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Peťa| Fashion lover
Peťa| Fashion lover
Vloženo 5. 5. 2021
Líbí se mi

Jak být šik v každém věku. Vybrali jsme TOP účesy pro ženy po padesátce

Peťa| Fashion lover
Peťa| Fashion lover
Vloženo 5. 5. 2021
Líbí se mi
Jak být šik v každém věku. Vybrali jsme TOP účesy pro ženy po padesátce

Jak být šik v každém věku. Vybrali jsme TOP účesy pro ženy po padesátce

Myslíte si, že jakmile jste překročila věk s pětkou na začátku, jste odkázaná jen k několika střihům vlasů? Většinou krátkých a šmitec. Tak tenhle vlasový mýtus si vymažte z hlavy. Tyto slavné ženy jsou důkazem, že si můžete dovolit víc. Tak jaký střih ukážete kadeřnici příště vy?

Jaký střih?

Naše vlasy i tvář s věkem stárne, vlasy šediví a tvář povadá. Šediny můžeme obarvit a povadající tvář můžeme právě účesem vytáhnout. „S přibývajícím věkem je dobré volit účesy, které jsou vrstvené, prostříhané, klidně i vlnité. Stejně tak se nemusíme bát ani drdolů a vysokých účesů. Všechny tyhle možnosti nám povadající tvář vytáhnou a vrásky nebudou vypadat tak hluboké,“ radí ženám nad padesát ve svém salonu kadeřnice Barbora Komárková.

A jakou barvu?

Mezi další její doporučení patří se o vlasy více starat, aplikovat masky, kondicionéry a co považuje za alfu omegu je volba barvy. Tu nechat na kadeřníkovi, coloristovi, který je v barvách vyškolený. Dobře zvolená barva vám vyhladí pleť a projasní, špatná přidá léta a může vtisknout pleti žlutý odstín. V barvách jsou velmi lehké nuance, proto je dobré se svěřit odborníkovi. Obecně platí spíše odstíny měděné, teplejší barvy, zapomenout na klasické melíry a spíše melír tón v tónu, ale vše se odvíjí od typu ženy, jejího obličeje a tónu pleti.

I starší žena si může dovolit dlouhé vlasy, vždy záleží na kvalitě. Proto máte-li vlasy zdravé, jen si je nechte až do pasu. Nebo zvolte tolik trendy mikádo, dlouhé či krátké ofiny. Kdo chce, ať jde klidně nakrátko. Nebojte se zkoušet nové účesy, věk na to máte, tak jako tyto slavné ženy, které vám mohou být inspirací.

Co nejkratší

Ne všechny super krátké účesy vypadají šik, ale tento chlapecký sestřih, super krátké pixie, jako má herečka Judie Dech nebo Emma Thompson vypadají stylově. S kratší i delší ofinou.
 

Co nejdelší

Nosíte-li ráda dlouhé vlasy a máte je stále kvalitní, proč se jich zříkat. Důkazem, že dlouhé vlasy sluší i ženám nad 50 jsou Andie MacDowell nebo Catherine Keener. Jak vlnité, tak rovné. Máte-li čtvercový či kulatý obličej, dlouhé vlasy si klidně ponechte.

Vylepšená klasika

Oba spíše kratší účesy, jen lehce zakrýt uši. Vogue editor Anna Wintour vsází na drobné obměny klasického bobu po celá desetiletí, ale Sharon Osborne klasické delší pixie posune na další level bordó barvou.

Po ramena

Krásnými brunetkami s kratšími vlasy jsou Elizabeth McGovern a Finola Hughes. Elizabeth vsází na délku po ramena, vrstvený střih, ofinu a přirozené vlny. Finola na stejné délky a vyfoukaných do hladka.
 

Elegantně nezakrývat krk

Krásné v blonďatém odstínu jako Ellen Barkin, která vsází na ostře řezanou délku. Vlasy do rovna. Tento účes, ale vyžaduje častější návštěvu kadeřníka kvůli zastřihávání.  Helen Mirren, jak sama říká, svůj kratší účes, kde nechává vlasy přirozeně  vlnit, volí proto, že nemusí tak často ke kadeřníkovi a vypadá skvěle jak doma, tak na červeném koberci.
 

Delší s objemem

Vlasy s délkou na ramena jsou vhodné a slušivé bez ohledu na věk. Jane Fonda volí rovnější a hladší texturu, objem docílí sestřiháním a ofinou. Jessica Lange zas vlasy v několika vrstvách v přirozených vlnách. Tento účes sluší téměř každé ženě.
 

Dlouhé tak akorát

Jako Arianna Huffington, novinářka a zakladatelka Huffington Post s hladkými, rovnými vlasy s boční vlnou působící velmi elegantně, nebo po vzoru Jaclyn Smith, která má vlasy přirozeně vlnité, silné a jež jí rámují obličej, vypadá vzdušně a uvolněně.

Hrdé na šedou

Většina žen je chodí ke kadeřníkovi schovat, ony je nechávají na odiv. Randee Heller ve svém šedivém pixie vypadá božsky,  stejně tak i dlouhovlasá módní návrhářka Eileen Fisher, která své šediny nechává růst bez barvení.

 

Foto: Pinterest.com; liveabout.com, Shutterstock.com

 

 

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Kahomar
Kahomar 13. 9. 2021

hezké

Odpovědět
dasenaK
dasenaK 10. 9. 2021

Některé jsou pěkné

Odpovědět
Tamara
Tamara 20. 5. 2021

Odpovědět
lenin
lenin 16. 5. 2021

Moc krásné a slušivé

Odpovědět
evabry
evabry 15. 5. 2021

Krásné účesy

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 603
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.