Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 26. 9. 2019
Líbí se mi

Ty nejlepší protizánětlivé potraviny, které máte k dispozici

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 26. 9. 2019
Líbí se mi
Ty nejlepší protizánětlivé potraviny, které máte k dispozici

Ty nejlepší protizánětlivé potraviny, které máte k dispozici

Potraviny bojující proti zánětu? Je jich hned několik. Dáte přednost kurkumě, nebo třeba brokolici? Do oka vám může padnout i borůvka či jahoda!

Zánět může být dobrý i špatný. Na jedné straně pomáhá tělu bránit se před infekcí a zraněním. Může však přerůst v chronickou záležitost a vést k nárůstu hmotnosti a dalším, závaznějším zdravotním problémům. Studie však ukazují, že „páku“ na něj mají některé potraviny. Co byste i vy měli jíst?

Bobule

Bobule jsou malé plody plné vlákniny, vitaminů a minerálů. Mezi ty nejběžnější patří jahody, borůvky, maliny či chutné ostružiny. Bobule obsahují antioxidanty zvané antokyany. Tyto sloučeniny mají protizánětlivé účinky snižující riziko onemocnění. Zároveň posilují imunitní systém a působí proti riziku srdečních chorob. Na výběr však máte i z dalších možností.

Mastné ryby

Mastné ryby jsou skvělým zdrojem bílkovin a mastných kyselin EPA a DHA s dlouhým řetězcem. Ačkoli všechny druhy ryb obsahují některé omega-3 mastné kyseliny, tyto mastné ryby patří mezi nejlepší zdroje. Losos, sardinky, sleď, makrela a ančovičky krotí zánět, jenž může vést k metabolickému syndromu, srdečním onemocněním, cukrovce a problémům s ledvinami.

Brokolice

Brokolice je velmi výživná. Výzkumy ukázaly, že její konzumace přispívá k prevenci rizika srdečních onemocnění a rakoviny. To může souviset s protizánětlivými účinky antioxidantů, které obsahuje. Brokolice je totiž bohatá na sulforaphan, antioxidant bojující se zánětem.

Avokádo

Avokádo může být jednou z mála domnělých superpotravin hodných svého titulu. Je totiž plné draslíku, hořčíku, vlákniny a zdravých mononenasycených tuků. Lze v něm také nalézt karotenoidy a tokoferoly, jež jsou spojeny se sníženým rizikem rakoviny. Kromě toho se o jedné sloučenině v avokádu tvrdí, že je schopná redukovat zánět mladých kožních buněk. Přidejte k tomu zelený čaj, tedy jeden z nejzdravějších nápojů, které kdy můžete pít, a nad zánětem máte vyhráno. Pro všechny případy však ještě na svůj stůl zařaďte papriky, chilli papričky, hrozny, houby a kurkumu. Ani s jedním vedle nešlápnete.

Foto: Shutterstock

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
hudlenka
hudlenka 29. 9. 2019

bezva

Odpovědět
lemur
lemur 29. 9. 2019

Dobré tipy.

Odpovědět
beata0063
beata0063 27. 9. 2019

všetko z tohto nám našťastie chutí a máme pravidelne v jedálničku

Odpovědět
xxkouckaxx
xxkouckaxx 27. 9. 2019

avokádo nás doma nějak neoslovilo , ale ostatní baštíme rádi

Odpovědět
KamilaK
KamilaK 27. 9. 2019

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 000
žen v průměru na jedné akci v OC
2 922
testovaných produktů
87 439
registrovaných inspirativních žen
165 073
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.