Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 17. 4. 2019
Líbí se mi

Trpíte nadměrným pocením? Vyřešte tento problém jednou provždy

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 17. 4. 2019
Líbí se mi
Trpíte nadměrným pocením? Vyřešte tento problém jednou provždy

Trpíte nadměrným pocením? Vyřešte tento problém jednou provždy

Nadměrné pocení, zvláště pak v podpaždí, na dlaních a nohou, je velmi nepříjemný a společenský život znepříjemňující a omezující jev. Mokré koláče v podpaží vám nedovolují nosit oblíbené šaty, nebo dokonce některé střihy oblečení a žádný antiperspirant nefunguje ani zlomek toho, co slibuje na obalu? Víme, co způsobuje tento problém a také vám nabídneme účinné řešení pro vaše trápení.

Co způsobuje nadměrné pocení?

Nadměrné pocení jako takové rozdělujeme na primární, které se vyskytuje asi u 2 % světové populace a zasahuje stejně muže jako i ženy, a na sekundární pocení, které je mnohem častější a častěji se vykytuje u žen. Může být vyvoláno řadou příčín, nejčastěji je to nervozita, ale také zvýšená funkce štítné žlázy, cukrovka, přechod (menopauza), neurologické nemoci či braní určitých léků. Nabízí se celá řada možností, jak toto nadměrné pocení omezit či odstranit. 

Na co si dát pozor?

Léky, anticholinergika či sedativa se nedají brát dlouhodobě pro jejich vedlejší účinky, které jsou často závažné. Používání antiperspirantů (nebo deodorantů) na bázi hliníku je pro většinu z nás naprosto normální, ale ne vždy funkční řešení. Existují také obavy zvzniku rakoviny prsu působením hliníku, který se lymfatickými žlázami v podpaží dostává do krevního oběhu. 

Zákroky, které vyřeší problém dlouhodobě

Další možností jsou takzvané elektro antiperspiranty, které využívají bezpečnou technologii zvanou iontoforéza. Tato technologie za pomoci velmi slabých elektrických impulzů stimuluje pokožku postiženou nadměrným pocením tak, že se během několika dní zcela přestává potit. Žádoucí efekt nastupuje po několika dnech a vydrží vždy až několik měsíců. Udržováním ho lze neomezeně prodlužovat bez nežádoucích účinků.

Také aplikace botulinumtoxinu pomocí injekce do podpaždí je efektivní, ale i ta se musí poměrně často opakovat a cena je značně vysoká. Na dlaních a v oblasti plosek nohou je tento zákrok prakticky nepoužitelný (bolestivost, množství vpichů, časté opakování, cena). 

Odstranění potních žláz za pomoci přístrojů pracujících na principu mikrovlnné energie nebo vysokofrekvenčního ultrazvuku či laseru je dalším lékařským zákrokem proti pocení. Protože se potní žlázy neobnovují, je účinek těchto zařízení prakticky trvalý.

MUDr. Michael Entner doporučuje: „Velmi elegantní možností odstranění pocení v oblasti podpaží je chirurgické odstranění potních žláz. Oblast, kde dochází k největšímu pocení v podpaží, se označí barevně a v dané oblasti se potní žlázy odsají z podkoží. Operace se provádí v lokální anestezii, jedná se o výkon jen minimálně pacienta zatěžující. Celý zákrok trvá asi jednu hodinu a je proveden ze dvou řezů 2 až 3 milimetry velkých, které se po zákroku pouze zalepí náplastí. U většiny pacientů postačuje jeden zákrok. U malé části pacientů (20 %) je nutno ho zopakovat. Pacient po zákroku odchází domů bez bolestí a je schopen nastoupit druhý den do práce. Tento zákrok odstraní trvale potní žlázy a pacienti se již netrápí s propoceným podpažím. Cena chirurgického odstranění pocení se pohybuje okolo 16 000 Kč."

Pojišťovny tyto zákroky nehradí.


Před operací - označení potních žláz


Po operaci - označení potních žláz

 

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Tvořilka97
Tvořilka97 28. 4. 2019

Odpovědět
avatar
Lenka Smejkalova 22. 4. 2019

Mně asi nepomůže nic ,vzhledem k lékům, které beru a musím braát doživotně,a nejhorší není ani to pocení v podpaží, ale v obličeji a ve vlasové části hlavy- tak to je potom síla, 20tis a více na operaci nemám,tak to zatím řeším Driclorem- dryjákem, který se používá 2x týdně, a docela to funguje.Bohužel má v sobě i dost Al

Odpovědět
Zlatik
Zlatik 5. 11. 2020

Skús ten elektro antiperspirant ako píšu v článku. Tiež ho používam, síce na nohy, ale videla som že aj na hlavu sa dá. Vezmi na splátky a driclor vyhoď do smetiaka . Kupovala som ho cez slovenský web, ale našla som ti český: https://www.electroantiperspirant.cz/

lemur
lemur 20. 4. 2019

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 18. 4. 2019

ufff... já se tedy potím, ale naštěstí nejsem cítit... používám kvalitní antiperspiranty, ráno i večer po umytí těla a když je potřeba, umyji se i přes den a znovu použiji AP...

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
93 752
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.