Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 7. 5. 2020
Líbí se mi

Triky našich babiček, které probudí unavenou pleť

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 7. 5. 2020
Líbí se mi
Triky našich babiček, které probudí unavenou pleť

Triky našich babiček, které probudí unavenou pleť

Unaveně vypadající pleť trápí čas od času každého z nás. Ne každý den se probouzíme svěží a s odpočatou pokožkou. Nemusíme ale hned v bytě zatemňovat všechna zrcadla, abychom neviděli kruhy pod očima nebo mdlou pokožku bez jasu. Existuje naštěstí spousta kosmetických triků, které nám pomohou vypadat svěže a mladistvě.

Základem odpočatě vypadající pleti by měl být samozřejmě i dostačující spánek. Ideální dobou je 7 až 8 hodin. Důležité je také chodit spát do půlnoci. Na unaveně vypadající pokožce se velmi projevuje i stres. Zkuste pravidelně cvičit. Během cvičení se uvolňují endorfiny a ty jsou účinnou zbraní proti stresu.

Rychlá ranní vzpruha

Prohýřili jste celou noc a potřebujete ráno rychle vypadat odpočatě? Zkuste trik našich babiček a dejte na sílu citronu. Citronovou šťávu promíchejte s vodou a na vatovém tamponku aplikujte na obličej (vynechejte oční okolí). Pleť se přirozeně prozáří.

Proti otokům očí může pomoci i kofein. Stačí když si vatové tamponky namočíte do černé kávy a pak jemně položíte pod oči.

SOS kosmetické triky

Při líčení vynechte tmavé barvy v očních stínech, rtěnce nebo tvářence, podtrhnou unavený výraz. Ideální jsou svěží tóny růžové (rty, tváře). Oční stíny volte např. pigmentové odstíny světle béžové či pudrové. Tmavý korektor vyměňte za světlý. Oční okolí musí být světlejší, tím vzbudíte odpočatý a rozzářený dojem. Určitě nezapomeňte nanést rozjasňovač na lícní kosti a pod obočí. Pár kapek můžete přidat i do make-upu.

Zrádné kruhy pod očima

Asi nejvíce nám na unavenosti přidávají kruhy pod očima. Pokud se jedná o kruhy z nevyspání, tak si můžeme pomoci vhodným make-upem. Ale mnoho lidí trápí tmavé plochy a propadliny pod očima bez ohledu na kvalitu a kvantitu spánku, častou příčinou je genetika. Důležité je dodržovat pravidelný pitný režim. Ideální je pít neperlivou vodu, zeleninové šťávy či zelený čaj.

„Vhodné je také používat chladivé gely pod oči, nejlepší jsou ty, které mají i malý roll-on. Ten skvěle promasíruje jemnou kůžičku pod očima. Vybírejte ty, které obsahuji peptidy a vitamin C,“ říká dermatoložka MUDr. Lucia Mansfeldová a dodává: „Trápí-li vás propadlé oční okolí, je zde samozřejmě možné bezpečně aplikovat injekční výplně na bázi kyseliny hyaluronové. Jedná se o látku tělu vlastní a efekt výplně přetrvá i řadu měsíců. Aplikace je nebolestivá, využívá se drobná jehlička, v případě potřeby lze aplikovat znecitlivující krém a trvá pár minut. Výplně se také dobře hodí, pokud vám pod očima prosvítají žilky či cévky.“

Další možností je tzv. fat grafting, neboli přenos vlastního tuku, kterým se dá poměrně jednoduše doplnit objem tam, kde chybí. Jen je třeba nejprve na těle tuk odebrat.

„Ideální partií je bříško, ale samozřejmě u velmi štíhlých osob, které by o metodu stály, bude nejprve nutné dát si pár týdnů k večeři o porci víc,“ doporučuje s úsměvem plastický chirurg Lukáš Frajer.

Foto: Shutterstock

Autorka: Nikola Strnadová

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
kosanka
kosanka 29. 8. 2020

já znám podle babičky při únavě dávat si slupku ze zelené okurky na čelo

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 8. 7. 2020

bezva, hodí se mi to

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 27. 5. 2020

super

Odpovědět
citygirl14
citygirl14 23. 5. 2020

vyzkouším

Odpovědět
k.eva
k.eva 11. 5. 2020

užitečné rady

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
93 747
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.