Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 25. 11. 2020
Líbí se mi

Tři tipy, jak zatočit s viry a zároveň udělat něco pro zdraví i pro krásu

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 25. 11. 2020
Líbí se mi
Tři tipy, jak zatočit s viry a zároveň udělat něco pro zdraví i pro krásu

Tři tipy, jak zatočit s viry a zároveň udělat něco pro zdraví i pro krásu

Moc práce, moc virů a bacilů, moc starostí s dětmi, zavřenými doma a moc stresu před blížícím se nejnáročnějším obdobím roku – Vánocemi. O tom, jak náročné časy letos prožíváme, není pochyb. Jak vše zvládnout ve zdraví? Dodejte tělu sílu v podobě čistých přírodních vitamínů, dopřejte si energii díky živinám a zdravým látkám a užijte si radost při popíjení „elixíru” zdraví a krásy.

Šťávy z čerstvého ovoce, zeleniny a bylinek – přírodní vitamínové bomby

Jistě znáte rozdíl mezi vitamíny v tabletách a vitamíny přírodními, které se lépe vstřebávají a přinášejí s sebou organismu i další zdraví prospěšné látky. I když je polknutí tablety rychlejší a pohodlnější, vitamíny z čerstvých přírodních surovin vás zase odmění větším efektem a účinkem.

Denní příjem ovoce a zeleniny k zajištění všech potřebných vitamínů by měl být kolem 600–800 g, zelenina by nad ovocem měla převládat v poměru 2:1. Sníst denně takové množství ovoce a zeleniny není snadné, proto se velké oblibě těší právě pití čerstvých ovocných a zeleninových šťáv. Přírodní šťávy si navíc můžete namíchat a množství látek v nich tak lépe nakombinovat přesně podle toho, co vašemu tělu prospěje nejvíc. Bez přidaného cukru a bez chemie!

3 osvědčené recepty na zdravé šťávy z ovoce a zeleniny

Energetická nálož, která vás posílí, aniž by zmenšila švy na šatech

Do šnekového odšťavňovače postupně vložte ½ hlávky červeného zelí, 2 jablka,  ½ salátové okurky a ½ citrónu. Šťávu promíchejte a vypijte klidně na ex.

Vitamínový elixír, který chutná i dětem

Připravte si šťávu z ½ červené řepy, 4 řapíků celeru, 2 cm kořene zázvoru, 1 pomeranče a  ½ jablka.

Šťáva pro zdraví i pro linii

Dopolední nebo odpolední svačinu nahraďte čerstvou šťávou ze 2 grepů, 1 pomeranče, ¼ čerstvého ananasu a hrstky lístků koriandru.

Co všechno může pití přírodních šťáv změnit?

Obrovským plusem pro pití čerstvých šťáv z ovoce a zeleniny je jednak už zmíněná variabilita kombinací, navíc díky nim s radostí vypijete i potraviny, které ve vás jinak moc nadšení nebudí. Přitom jde často o ovoce nebo zeleninu, která v sobě má spousty zdraví prospěšných látek pro celý organismus a dokáže příznivě ovlivnit i kvalitu vlasů, vzhled pleti nebo pevnost nehtů.

Jak si přírodní šťávu nejlépe připravit?

Tak, abyste z vložených surovin vytěžili maximum, ani kapka nepřišla nazmar a vitamínová hodnota zůstala co nejvyšší.

Na trhu je dnes velký výběr odšťavňovačů, které fungují buď odstředivě – vložené suroviny rozdrtí ve vysoké rychlosti a v otáčkách, získanou tekutinu velkou silou protlačí sítkem do sklenice. K používání svádí rychlost přípravy, ovšem kvůli odstředivé rychlosti a tlaku na sítko vzniká větší teplo, které vitamínům a zdravým látkám už tolik neprospívá.

Šnekové odšťavňovače přítlakem šneku šetrně, zato však opravdu důkladně rozmělní vložené suroviny tak, že z nich dostanou i poslední kapičku zdravé šťávy bez zahřátí. Navíc si poradí i s nejtvrdšími surovinami, jako je zázvor, celer nebo červená řepa či mrkev a dokonce dokážou dokonale odšťavnit i bobuloviny, listovou zeleninu nebo bylinky.

Tip: Právě teď běží akce s 15% slevou na nejnovější model odšťavňovače značky G21 Vitality, která se zabývá právě produkty pro zdravý životní styl. Inverzní odšťavňovač G21 Chamberi teď koupíte o 674 Kč levněji, než je jeho běžná cena, akce platí do Vánoc!

Foto: G21 Vitality

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
sipeji
sipeji 26. 11. 2020

nyní je na šťávy ideální čas

Odpovědět
lemur
lemur 26. 11. 2020

Dobrý pomocník.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
100 292
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.