Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 26. 8. 2020
Líbí se mi

Tři jednoduché kroky vedoucí ke krásné pleti

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 26. 8. 2020
Líbí se mi
Tři jednoduché kroky vedoucí ke krásné pleti

Tři jednoduché kroky vedoucí ke krásné pleti

O péči o pleť už bylo napsáno mnoho. Přesto ale mnoho z nás stále opakuje základní chyby, kterými své pleti dlouhodobě zrovna neprospíváme. Co byste tedy měla o své pleti vědět, a jak se o ni starat, aby byla dlouhodobě krásná a zdravá?

Suchá, nebo mastná?

Nebudeme si nic nalhávat, většina z nás svůj typ pleti spíše odhaduje bez konzultace s odborníky. Sama přeci nejlépe víte, zda máte pleť suchou, citlivou, mastnou, problematickou...

Sebediagnostika do určité míry funguje, někdy je ale právě mastná pleť obranou dehydrované pleti, kterou výrobky na mastnou pleť ještě více vysušují, pupínky jsou alergickou reakcí a začervenání může být počínající růžovka. Je to zkrátka trochu věda a návštěva dobrého kosmetologa je pro správnou péči o vlastní pleť nezbytností.

Co pleti škodí

Stejně důležité, jako vědět, co vám prospívá, je i znalost toho, co vaší pleti ubližuje. Přestože se na ochranu před sluncem soustředíme hlavně v létě, je důležitá během celého roku. Doporučujeme se také naučit číst mezi řádky složení kosmetických výrobků.

Minerální oleje, parabeny a silikony pleť při dlouhodobém používání zanáší, proto je vhodné se jim vyhýbat. Na kvalitě pleti se projevuje samozřejmě i strava, a problematická pleť je často pouze projevem intolerance některých potravin, například laktózy či lepku.

Když rutina prospívá

Už jen to slovo vám nahání husí kůži? Pak pro vás máme zřejmě špatnou zprávu - čím dříve si na pravidelnou péči zvyknete, tím lépe. Ve dvaceti vám to možná nepřijde důležité, s přibývajícími léty se ale péče o obličej i dekolt začne vyplácet mnohem viditelněji.

Pleť byste měla čistit gelem či mlékem každé ráno i večer po odlíčení, poté by mělo následovat tonikum, případná séra a nakonec denní či noční krém. Jednou týdně byste si měla udělat čas i na peeling a masku.

Foto: Shutterstock

Autorka: Nikola Strnadová

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
pavlinka14
pavlinka14 23. 1. 2021

Já jsem dříve zkoušela všemožné babské rady, které jsem opakovaně poslouchala na dětských hřištích od jiných maminek, ale stálo mi na moji zničenou pleť nic nepomáhalo - dostala jsem však vloni od manžela k narozeninám přístroj Lumispa http://www.hackni-svuj-zivot.cz/obchod/produkt/technologie/ageloc-lumispa-sada-pletove-pece-o-pokozku/ , který mi dokázal problém vyřešit a dnes mám pleť krásnou, čistou a bez mastnoty

Odpovědět
avatar
Daniela Labužíková 23. 12. 2020

Taky používám různé vyživující krémy a musím říct, že nejvíce mi zatím vyhovoval živý kolagen z https://nezestarni.cz/ Krásně mi totiž dokázal vyhladit vrásky, což se mi s ničím jiným zatím nepovedlo.

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 8. 9. 2020

super tipy

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
100 247
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.