Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Líbí se mi

Toužíte po úspěšné terapii? Chce to efektivní nástroj a empatickou terapeutku

Líbí se mi
Toužíte po úspěšné terapii? Chce to efektivní nástroj a empatickou terapeutku

Toužíte po úspěšné terapii? Chce to efektivní nástroj a empatickou terapeutku

Způsobů, jak se vypořádat s různými životními bloky, trápením či problematickými emocemi, je spousta – od konvenčních psychoterapií až po alternativní směry. Metoda RUŠ, kterou jsem měla možnost vyzkoušet, vyniká jednoduchostí a rychlostí. Na většinu problémů stačí jedno pár hodinové sezení.

Vážně to může být tak jednoduché? Ptala jsem se sama sebe. „Většina našich problémů má kořeny v dětství. Přijde mi například klientka, která podniká, ale nedaří se jí růst nebo dostatečně vydělávat. Nakonec dojdeme třeba k tomu, že se s ní spolužák na základní škole nepodělil o bonbony a ona si pomyslí "nemůžu mít víc" a pak v životě jedná podle tohoto programu. Racionálně to člověku samozřejmě přijde jako nedůležitá věc, ale přesně takovéhle drobnosti, které jsme zažily v dětství, mají na náš život mnohem větší vliv, než si připouštíme,“ vysvětluje mi terapeutka Sandra Fischmeisterová, která vede vlastní praxi Pure Life Flow , za kterou jsem se vydala do Brna, abych si „Rušku“ zkusila na vlastní kůži.

Terapeutka Sandra Fischmeisterová

Pro ni samotnou bylo objevení terapie RUŠ a její studium velkým životním zlomem. „Od toho okamžiku jsem pozornost obrátila k sobě a přestala ukazovat na ty, kteří mi mé problémy to způsobili. Namísto toho jsem se začala ptát, jaká myšlenka ve mně to způsobila, kdy jsem si ji pomyslela poprvé, jaká situace z dětství za tím stojí. Jednoduše jsem začala hledat příčiny toho, co se mi děje. To, jak se můj svět následně změnil, je už jako z pohádky. A přitom je to moje realita,“ vysvětluje Sandra.

Vy sami můžete přijít s jakýmkoliv problémem, s čímkoliv, co vás trápí nebo omezuje, nebo pokud máte problémy ve vztazích, ať už s partnerem, rodiči nebo třeba v podnikání. Celá terapie je postavená na tom, že vše, co nám vadí, má příčinu (většinou v dětství). Když ji zpracujeme, přestane nám to vadit. Už to pro nás není problém, protože je vyřešen, už u něj nemáme špatné pocity a cítíme se v rovnováze. S pomocí metody RUŠ můžete vyřešit své vztahy, práci, podnikání, ale i oblast jídla, sportu nebo tvůrčích činností.

O to, co konkrétně jsem se Sandrou řešila já, se s vámi nepodělím, ale to především proto, že to není vůbec důležité. Co vám ale řeknu je, že jsem se po sezení cítila tak o 10 kilo lehčí, jako když přijdete domů z dlouhé túry a konečně si sundáte batoh. Pocity po terapii jsou samozřejmě individuální, jak mi ale Sandra potvrdila, na pocitu lehkosti po sezení se shodnou skoro všichni.

Jak to celé probíhalo? Na začátku mě Sandra usadila do pohodlného křesla a sama si sedla naproti mně. Zavřela jsem oči a Sandra mě nechala mluvit o problému, který mě trápil, a pečlivě si dělala poznámky. Pak jsme společně stanovily cíl sezení, co od něj očekávám a jak se chci na konci cítit. Dále jsem odpovídala na otázky týkající se toho, v čem jsem nespokojená, a Sandra si zapisovala myšlenkové vzorce, které z mého povídání vyplývaly. Pak mě provedla zpracováním těchto vzorců a přijímáním negací, dokud se vše nevrátilo zpět do rovnováhy. Na konci jsme zkontrolovaly, zda jsem dosáhla toho, co jsme si na začátku stanovily, a já se, mnohem spokojenější, rozjela domů.

Od terapie utekl už měsíc a jak to tak bývá, některé věci se začaly hýbat. Protože když změníme něco v sobě, většinou to nezůstane bez odezvy. Za pár měsíců se ohlédneme a dojde nám, o kolik lépe se nám žije. Takže pokud si s sebou životem nesete něco, s čím se vám nežije lehko, určitě zkuste i metodu RUŠ. Pokud chcete věci opravdu vyřešit, a nejen donekonečna řešit a omílat, pak je přesně pro vás.

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Marie Kostelecká
Marie Kostelecká 11. 2. 2019

Odpovědět
hašlerka1
hašlerka1 14. 1. 2019

Odpovědět
KamilaK
KamilaK 1. 10. 2018

díky

Odpovědět
Jana7
Jana7 1. 10. 2018

díky za radu

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 1. 10. 2018

Tak tu přesně máme, už skoro rok chodíme k jedné fyzioterapeutce, jsme velmi spokojeni s její prací, rozumíme si i jako lidé, máme hodně podobné názory...a máme se rádi

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
96 264
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.