Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 25. 10. 2020
Líbí se mi

Jak a čím i bez chemie vybělit tmavá místa na těle

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 25. 10. 2020
Líbí se mi
Jak a čím i bez chemie vybělit tmavá místa na těle

Jak a čím i bez chemie vybělit tmavá místa na těle

Tmavé skvrny na vnitřních stranách stehen, v podpaží nebo pod prsy. Nenechte se jimi otrávit a neutrácejte za drahé bělicí krémy. Vystačíte si s tím, co máte doma!

Tmavé skvrny na pokožce nezpůsobuje jen slunce. I suchá pleť v některých oblastech tmavne. Co s tím? Použijte účinné domácí prostředky!

Kokosový olej s citronovou šťávou

Kokosový olej pomáhá při hyperpigmentaci pokožky a také zvlhčuje suchou pleť. Citronová šťáva působí jako přírodní bělicí prostředek a považuje se za mocného bojovníka proti tmavým skvrnám.

Proto vezměte 3 lžíce kokosového oleje a smíchejte ho se šťávou z půlky citronu. Naneste na postižené oblasti, lehce je promasírujte a nechte 15 minut působit. Poté omyjte teplou vodou, osušte ručníkem a namažte hydratačním krémem. Postup opakujte až třikrát týdně. Vyvarujte se však denní aplikaci. Používat citrónovou šťávu se ve větší míře nedoporučuje. A mimochodem, připadá-li vám nektar z citrónu při kontaktu s pokožkou příliš agresivní, zkuste jej zředit napůl s vodou.

Tvaroh a citron

Tvaroh pokožku zvlhčuje, zatímco citron ji zesvětluje a chrání před infekcemi. Připravte si 1 polévkovou lžíci mírně kyselého tvarohu a vytlačte do něj šťávu z poloviny citronu. Do směsi přidejte špetku gramové mouky a celé to naneste na tmavé skvrny. Proveďte jemný peeling (krouživými pohyby) a nechte zaschnout (asi tak 10 minut). Následně pleť opláchněte. Stejně jako v předchozím případě postup opakujte až třikrát týdně.

Cukr, med, citron

Cukr je přírodní exfoliátor, který je užitečný při odlupování odumřelých buněk. Med zase pokožku hydratuje a citron snižuje její pigmentaci. Z tohoto důvodu smíchejte 1 lžíci medu se šťávou z poloviny citronu a přidejte i 1 lžičku krystalového cukru. Vytvořte pastu, s její pomocí obruste tmavá místa (opět krouživými pohyby), nechte 10 minut působit a poté omyjte vodou. Provádějte třikrát týdně – dokud nezaznamenáte zlepšení.

Aloe vera a mandlový olej

Gel ze sukulentu aloe vera má zklidňující vlastnosti a vyhovuje všem typům pleti. Spárujete-li ho s mandlovým olejem, ideálně s přídavkem vitaminu E, vytvoříte báječný prostředek pro zesvětlení pokožky. Vezměte asi 2 lžíce gelu z aloe vera a přidejte do něj několik kapek mandlového oleje. Vmasírujte do pokožky, dokud se vše nevstřebá. V případě potřeby pleť umyjte vodou.

Foto: Shutterstock

Autorka: Šárka Mikulová

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
avatar
Florence Gabriel 28. 10. 2020

Po šesti měsících rozvodu a odloučení s mým manželem jsem zjistil, že miluji svého manžela tak každý den, že mi chybí, ale důvod, proč jsme se rozvedli, byl ten, že mě podváděl, měl snoubence mimo naše manželství, takže vedl k našemu rozvodu, odcházel je život, ale nemohl jsem se bez něj obejít, tak jsem si přečetl online, jak doktor Sacre z Afriky pomohl mnoha lidem napravit tam manželství s velkou silou, kontaktoval jsem ho a vysvětlil mu věci , udělal nějakou modlitbu a řekl mi, že můj manžel mě přestane podvádět a on se ke mně vrátí, poté, co dostal hmotnou potřebu pro modlitbu, udělal modlitby a můj manžel se ke mně vrátil, přestal podvádět mě mě miluje a váží si se vším srdcem, je nyní mužem změny a velmi slušným mužem a velmi čestným mužem, takto mi Dr. Sacre pomohl zachránit mé manželství, pokud potřebujete pomoc, kontaktujte ho na čísle WhatsApp +2349076034359 nebo mu pošlete e-mail na adresu Sacretempleofpower@gmail.com Paní Florence Gabriel

Odpovědět
avatar
Renata Petříčková 27. 10. 2020

Super jednoduché nápady!

Odpovědět
lemur
lemur 27. 10. 2020

Prima nápady.

Odpovědět
sipeji
sipeji 26. 10. 2020

Pigmentové skvrny mě trápí, tak určitě něco vyzkouším.

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 25. 10. 2020

zajímavé, díky

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
100 269
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.