Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

avatar
Lucie Janotová
Vloženo 10. 7. 2021
Líbí se mi

Tipy pro bezpečné opalování a zdravou letní barvu. Jak jí docílit snadno a rychle?

avatar
Lucie Janotová
Vloženo 10. 7. 2021
Líbí se mi
Tipy pro bezpečné opalování a zdravou letní barvu. Jak jí docílit snadno a rychle?

Tipy pro bezpečné opalování a zdravou letní barvu. Jak jí docílit snadno a rychle?

Touha po sluncem políbeném vzhledu je vyhlídkou mnoho z nás. V nedávném průzkumu se dokonce ukázalo, že až 72% respondentů mužského i ženského pohlaví uvádí, že opálení lidi jsou atraktivnější. Jak docílit sametově bronzové pokožky a neohrozit své zdraví? Zde jsou osvědčené tipy, které nezklamou!

1. Začněte peelingem 

Chcete-li dosáhnout co nejlepšího možného opálení, musíte začít peelingem. Akt efoliace odstraňuje odumřelé buňky z nejvyšší vrstvy pokožky a umožňuje rovnoměrné opálení. Právě peeling je alfou a omegou, pokud chce vyrovnat tón vaší pokožky, odstranit z ní drobné nečistoty a zabránit ucpaným pórům či akné. Mrtvé kožní buňky můžete odstranit suchým kartáčováním nebo pomocí efektivních peelingů a exfoliační rukavice. Čím méně nahromaděných odumřelých kožních buněk bude vaše tělo mít, tím déle vydrží vaše opálení a bude rovnoměrnější. 

 

SUN TĚLOVÝ PEELING OD ČESKÉ ZNAČKY DERMACOL, MARKET ŽENY S.R.O., 135 KČ (CENA PŘES AMBASADORKU)

2. Použijte opalovací krém

Ochranný sluneční faktor (SPF) prodlužuje čas, který můžete strávit na slunci, aniž by došlo k poškození vaší pokožky. Vyšší SPF poskytuje lepší ochranu proti ultrafialovým paprskům (UVB), i když ne vždy proti UVA ochraně. Proto je důležité vybrat si krém, který bude obsahovat oba tyto faktory. Opalovací krémy, které jsou označeny jako „širokospektrální“ vám mohou poskytnou ochranu jak proti UVB tak i proti UVA paprskům. Přirozeně světlá pokožka má nízké množství melaninu, což ji může zanechat citlivou na sluneční karcinogenní UV záření a způsobit popáleniny kůže. Proto je vždy důležité vybírat vyšší faktor ochrany. U pacientů s tmavší pokožkou může melanin poskytnout ekvivalent SPF, ale stále se mohou spálit. Rozhodně i pro ně je tedy důležité používat ochranné krémy s SPF. 

Nezapomeňte SPF ochranu aplikovat 15 až 30 minut před pobytem na slunci a znovu krém „oživujte“ ideálně každou hodinu, kdy se vystavujete slunečním paprskům. 

3. Nevystavujte svou pokožku příliš prudkému slunci

Chcete-li se zdravě opálit, lehnout si v pravé poledne k vodě rozhodně není správná cesta. Vaše tělo sice „nachytá“ mnoho slunečních paprsků, ale večer může být vaše pleť nepříjemně zarudlá a spálená. Nejlepším způsobem, jak docílit zdravé letní barvy, je opalovat se v malých dávkách. Půl hodiny až hodinu na slunci denně umožní vašemu tělu produkovat adekvátní melanin, který vám pomůže při dalším opalování.  

4. Nezapomeňte na péči po opálení

Pomoci toužebně vysněné bronzové barvě můžete i péčí po opalování. Použijte mléko urychlující opálení, které zintenzivňuje proces tvorby pigmentu, prodlužuje bronzový vzhled pokožky a navíc ji regeneruje a působí proti předčasnému stárnutí. Mléko stačí rovnoměrně rozetřít na pokožku po vaší večerní sprše.

TĚLOVÉ MLÉKO URYCHLUJÍCÍ OPÁLENÍ OD ČESKÉ ZNAČKY DERMACOL, MARKET ŽENY S.R.O., 239 KČ (CENA PŘES AMBASADORKU)

5. Večer svou pleť rozmazlujte

Hydratace je klíčem pro krásné opálení obličeje. Aplikujte si proto večer hydratační masku plnou aktivních látek, jež zklidní vaši pokožku a dodá ji optimální hydrataci i hlubší vrstvy pleti. Ideální jsou přípravky s panthenolem, vitaminem E a extraktem z Aloe. Takovou masku klidně aplikujte i 2x týdně. 

 

LIFTINGOVÁ HYDRATAČNÍ MASKA VLASTY LIBOTOVSKÉ, MARKET ŽENY S.R.O., 89 KČ (CENA PŘES AMBASADORKU)

Foto: Shutterstock, archiv

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
sipeji
sipeji 11. 7. 2021

Opálená pleť se mi moc líbí a všechny tyto zásady poctivě dodržuji.

Odpovědět
avatar
Nelson Tucker 10. 7. 2021

Je čas podělit se o své svědectví, jsem Nelson a jsem šťastný, když zde svědčím, že mě matka představila Babě Ogbogo, když zjistila, že po 3 letech manželství nemohu otěhotnět. To mi tedy přineslo tolik problémů do manželství a vedlo k rozvodu. řekla, že je vysoce duchovní a může přimět mou ženu, aby se ke mně vrátila v radosti, a můžeme mít spolu děti. Nejprve jsem pochyboval, dokud jsem se s ním nekontaktoval, a poté na mě seslal mocná kouzla a nedovolil mé ženě, aby se ke mně vrátila poté, co udělala to potřebné. Nyní jsme šťastní s milými dětmi. Ode dne, kdy pro mě Great BaBa Ogbogo pracoval a vyřešil mé problémy. Složil jsem silný slib, že dokud budu žít, budu i nadále svědčit o dobrotě jeho velkých děl a těm, kteří tam čelí vztahovým a manželským obtížím, by se měli rychle spojit a stát se šťastným svědkem jako já. Přerušil jsem jeho kontakt zde, e-mail: greatbabaogbogotemple@gmail.com nebo se k němu dostal přes jeho číslo WhatsApp. +2349020168697 Donutil moji bývalou manželku, aby se ke mně vrátila v radosti Vyléčil mě z impotentního muže na skutečného muže.

Odpovědět
avatar
Evie johnson johnson 10. 7. 2021

I am hoping for the same best work from you in the future as well. I visit this blog the first time and encourage this good stuff to work. http://www.escortservicemanchester.co.uk/

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 10. 7. 2021

na sluníčko nijak nechodím

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 10. 7. 2021

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 457
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.