Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Kristina|ŽENA s.r.o.
Kristina|ŽENA s.r.o.
Vloženo 21. 6. 2021
Líbí se mi

Jak na dokonalé líčení během horkých letních dnů?

Kristina|ŽENA s.r.o.
Kristina|ŽENA s.r.o.
Vloženo 21. 6. 2021
Líbí se mi
Jak na dokonalé líčení během horkých letních dnů?

Jak na dokonalé líčení během horkých letních dnů?

S příchodem teplejšího počasí a slunečních paprsků většina žen ubírá na make-upu. Pihy, sluncem políbené tváře a zářivá pokožka jsou hlavními hvězdami letních looků. Zeptali jsme se odbornice na krásu Pavlíny Kučerové z BeautySense, jak vytvořit letní líčení, které podtrhne přirozenou krásu a vydrží i vysoké teploty.

Hydratace a ochrana

V létě je víc než kdy jindy pokožka vystavena mnoha nástrahám. Nezapomínejte na hydrataci zvenku i zevnitř. Dehydratovaná pleť je suchá, napjatá, a ani ten nejlepší make-up na ní nebude vypadat dobře. Samozřejmostí by měla být ochrana před sluníčkem jak ve formě krému s SPF, tak i fyzická, jako jsou brýle a klobouk. „Mnoho make-upů ochranný faktor již obsahuje, často je však zanedbatelný. Vždy použijte i krém, který je určený na obličej, neucpává póry a má SPF 50. Zdravou ochranou v krémech bývá oxid zinečnatý nebo titanium dioxide“ radí Kučerová. „Aby pleť vypadala dobře i ve vyšším věku, musíte se o ni starat, přestože vám to přijde, například ve dvaceti, zbytečné. Obzvlášť poškození slunečním zářením se projeví až s věkem.“

Aby make-up vydržel

Chcete-li, aby vaše dílo vydrželo i v horkém dni, je třeba zvolit vhodné produkty. „To, že je make-up lehký, neznamená, že nemůže vydržet celý den. V létě je ale rozhodně lepší mu trochu pomoci minerálním pudrem, který dovolí pokožce dýchat, a fixátorem ve spreji, který pleť osvěží a zároveň se postará o to, aby se všechny produkty krásně vpily do sebe a nedělaly tak efekt masky,“ vysvětluje odbornice. Zároveň dodává, že podkladové báze pod make-up často obsahují silikony, nejsou tedy vhodné na každodenní použití, a mohou ucpávat póry. Velký návrat také slaví krémové stíny v tužce, které jsou skvělé pro své jednoduché a rychlé použití a mohou dobře posloužit i jako podklad po klasické pudrové stíny.

Nalíčená, nenalíčená

Takzvané nahé líčení může být docela věda. Jeho hlavním účelem by ale mělo být podtržení přirozené krásy, ať už to pro vás znamená jenom BB krém a řasenku, nebo množství pečlivých kroků pro dokonalou iluzi, že make-up vlastně nemáte. Co jsou ale základní body, které vám pomohou vypadat i s minimem úsilí dokonale? Pavlína Kučerová radí následující: „Pleť by měla být sjednocená pomocí make-upu nebo BB krému. Svěžího vzhledu docílíte nanesením jemné tvářenky a rozjasňovače, ten patří na horní hranu lícní kosti, pod obočí, do vnitřního koutku oka a nad horní ret. Upravené obočí orámuje tvář, pak už stačí řasenka a lesk na rty nebo rtěnka v nude odstínu.“

Zdroj: Agentura NEJ

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
avatar
Alena Otilová 16. 8. 2021

Já se přes léto moc nelíčím. Mám pleť hezky sjednocenou od sluníčka, takže nepotřebuji make up, jako v zimě. Zachrání to BB a CC krémy. Ty používám místo pleťových krémů . Teď zrovna používám CC krém od Mádary, který jsem objevila na https://zivotavyziva.cz/bb-a-cc-kremy/ . Pak už si jen nanesu voděodolnou řasenku a můžu vyrazit .

Odpovědět
sipeji
sipeji 22. 6. 2021

Také se moc v horkých dnech nelíčím, pokud to není nutné.

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 21. 6. 2021

skoro lepší se nelíčit, aby nikde nic neteklo a neštípalo do očí.,..já nyní používám jen kvalitní řasenku

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 21. 6. 2021

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 655
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.