Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Jana LeBlanc
Jana LeBlanc
Vloženo 7. 9. 2021
Líbí se mi

Žádné omezování, žádná dieta. Odborníci jsou přesvědčení, že hubnout se dá i bez toho. Jak?

Jana LeBlanc
Jana LeBlanc
Vloženo 7. 9. 2021
Líbí se mi
Žádné omezování, žádná dieta. Odborníci jsou přesvědčení, že hubnout se dá i bez toho. Jak?

Žádné omezování, žádná dieta. Odborníci jsou přesvědčení, že hubnout se dá i bez toho. Jak?

Jak si můžeme být tak jisté, že tentokrát to dokážete? Jistě to samozřejmě nevíme, ale tyhle tipy vzešly z průzkumů vědců a badatelů po celém světě. Což, uznejte, minimálně jistou naději dává.

Červená barva talíře

Vědci tvrdí, že jídlo podávané na červeném talíři nebo pití z červené sklenice může omezit spotřebu potravin a nápojů až o čtyřicet procent! Podle badatelů je to proto, že červenou barvu máme spjatou s nebezpečím, zákazem či zastavením.

Rozchod s partnerem

Zatímco manželství znamená pro ženy přibírání na váze a pro muže hubnutí, po rozchodu je tomu přesně naopak, tvrdí britští vědci. Po zániku dlouhodobého vztahu zhubnou ženy až dvě kila. Když si ale do roka od rozchodu nenajdou partnera, zhubnou kilogramů až šest. A pak si stěžujte na singl život!

Jídlo s muži

Ovšem není třeba se hned kvůli hubnutí rozcházet! Coby žena nejezte nikdy sama a při jídle se obklopte muži. Podle vědců pak k uspokojení hladu postačí mnohem menší porce. V přítomnosti mužů si ženy chtějí připadat atraktivnější, a proto obvykle nikdy svou porci nedojí. Větší společnosti přátel se naopak vyhýbejte, chutná v ní totiž víc.

Ztlumené topení

Teplo v domácnosti je komfortní, akorát kvůli němu přibíráme. Tělo totiž není nucené vydávat kalorie navíc, aby se zahřálo. Zatímco dřív se lidský organismus přizpůsoboval podmínkám, dnes si všechny podmínky kolem přizpůsobujeme vlastnímu pohodlí. Podle doporučení holandských vědců by problém s nadváhou mohlo vyřešit ztlumené topení, konkrétně byste teplotu měla nastavit na 19 stupňů Celsia.

Programy o vaření

Lidé, kteří při jídle sledují nebo jen podprahově poslouchají reklamu na cvičení, snědí prý mnohem víc než ti, co sledují programy týkající se vaření. Podle vědců, kdo chce zhubnout, neměl by při jídle o cvičení prohodit ani slovo. I to má negativní vliv na ztrátu nadbytečných kil.

Foto: Shutterstock

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
dasenaK
dasenaK 8. 9. 2021

Jsme dvě

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 8. 9. 2021

jojo

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 8. 9. 2021

zajímavé poznatky...no být doma v 19. stupních, to bych asi dřív zmrzla, než-li zhubla

Odpovědět
sipeji
sipeji 8. 9. 2021

Velmi účinné rady.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
100 322
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.