Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Jana LeBlanc
Jana LeBlanc
Vloženo 1. 7. 2020
Líbí se mi

Tipy, díky kterým podle vědců zhubnete i bez diet

Jana LeBlanc
Jana LeBlanc
Vloženo 1. 7. 2020
Líbí se mi
Tipy, díky kterým podle vědců zhubnete i bez diet

Tipy, díky kterým podle vědců zhubnete i bez diet

Jak si můžeme být tak jisté, že tentokrát to dokážete? Jistě to samozřejmě nevíme, ale tyhle tipy vzešly z průzkumů vědců a badatelů po celém světě. Což, uznejte, minimálně jistou naději dává.

Žádné omezování, žádná dieta. Odborníci jsou přesvědčení, že hubnout se dá i bez toho. Jak?

Červená barva talíře

Vědci tvrdí, že jídlo podávané na červeném talíři nebo pití z červené sklenice může omezit spotřebu potravin a nápojů až o čtyřicet procent! Podle badatelů je to proto, že červenou barvu máme spjatou s nebezpečím, zákazem či zastavením.

Rozchod s partnerem

Zatímco manželství znamená pro ženy přibírání na váze a pro muže hubnutí, po rozchodu je tomu přesně naopak, tvrdí britští vědci. Po zániku dlouhodobého vztahu zhubnou ženy až dvě kila. Když si ale do roka od rozchodu nenajdou partnera, zhubnou kilogramů až šest. A pak si stěžujte na singl život!

Jídlo s muži

Ovšem není třeba se hned kvůli hubnutí rozcházet! Coby žena nejezte nikdy sama a při jídle se obklopte muži. Podle vědců pak k uspokojení hladu postačí mnohem menší porce. V přítomnosti mužů si ženy chtějí připadat atraktivnější, a proto obvykle nikdy svou porci nedojí. Větší společnosti přátel se naopak vyhýbejte, chutná v ní totiž víc.

Ztlumené topení

Teplo v domácnosti je komfortní, akorát kvůli němu přibíráme. Tělo totiž není nucené vydávat kalorie navíc, aby se zahřálo. Zatímco dřív se lidský organismus přizpůsoboval podmínkám, dnes si všechny podmínky kolem přizpůsobujeme vlastnímu pohodlí. Podle doporučení holandských vědců by problém s nadváhou mohlo vyřešit ztlumené topení, konkrétně byste teplotu měla nastavit na 19 stupňů Celsia.

Programy o vaření

Lidé, kteří při jídle sledují nebo jen podprahově poslouchají reklamu na cvičení, snědí prý mnohem víc než ti, co sledují programy týkající se vaření. Podle vědců, kdo chce zhubnout, neměl by při jídle o cvičení prohodit ani slovo. I to má negativní vliv na ztrátu nadbytečných kil.

Foto: Shutterstock

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
hudlenka
hudlenka 9. 7. 2020

U mě je to jiné, já ve stresu naopak jím a bohužel, dopřávám si ráda sladké. Ale snad už nebudou takové stresy, abych to potřebovlaal

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 6. 7. 2020

zajímavé

Odpovědět
Hkohoutice
Hkohoutice 2. 7. 2020

aha, cervena, uz vim kde je problem

Odpovědět
avatar
Iveta Bartošová 2. 7. 2020

tak to si asi pořídím červené talíře

Odpovědět
radzden
radzden 2. 7. 2020

tu červenou barvu budu muset zkusit

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
98 114
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.