Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 9. 10. 2019
Líbí se mi

Tajemství královské kuchyně: Co mlsá štíhlá Kate nebo královna

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 9. 10. 2019
Líbí se mi
Tajemství královské kuchyně: Co mlsá štíhlá Kate nebo královna

Tajemství královské kuchyně: Co mlsá štíhlá Kate nebo královna

Britská královská rodina je populární nejen ve své zemi, ale po celém světě. A tak není divu, že se každé informaci ze „zákulisí“ královského dvora dostane náležité pozornosti. Nicméně královna a její nejbližší jsou i přes modrou krev stále lidé – se všemi přednosti i slabostmi. Třeba těmi pro dobré jídlo!

Na čem „ujíždí“ princ William, které dobrotě neodolá sama královna a jaká dobrota udělá radost štíhlounké Kate? A co by naopak členové nejslavnější rodiny na světě nikdy nevzali do úst?

Steak pro Williama, chilli pro Kate

Jen málokterá žena alespoň v koutku duše trochu nezávidí vévodkyni z Cambridge její dokonalou postavu. Je všeobecně známo, že krásná Kate sází především na čerstvou zeleninu, ovoce a libové maso, nicméně v minulosti také přiznala, že její slabostí je indická kuchyně a pořádně kořeněná jídla. Tohle nadšení ale nesdílí její manžel, princ William. O něm je známo, že si s pálivými pokrmy zrovna dvakrát nerozumí. Zato miluje pečené maso a steaky – pěkně medium rare. Dokonce v jednom rozhovoru přiznal, že je sám občas připravuje.

Na čem se ale Kate i William shodnou, je popcorn! Ten prý mlsají rádi oba dva. A protože je poměrně těžké dodržovat zdravou dietu, i štíhlá vévodkyně občas zatouží po něčem sladkém na zub. V takovém případě prý podle jistého zdroje z Buckinghamského paláce sahá po svém oblíbené pyré z ovoce a mandlového mléka.

I princezna Diana občas hřešila

O stravovacích zvycích královské rodiny se před pár lety rozpovídal bývalý kuchař Buckinghamského paláce Darren McGrady, který pro královnu a její nejbližší vařil 11 let. Podle něj má královna Alžběta velkou slabost pro čokoládu a k jejím nejoblíbenějším dezertům patřila jeho čokoládová pěna.

Darren byl rovněž několik let osobním kuchařem princezny Diany, pro kterou vařil poté, co se rozešla s princem Charlesem. Jak je známo, Diana si velmi zakládala na zdravé stravě a své štíhlé postavě. Nicméně to podle McGradyho neznamená, že si občas nedopřála nějakou tu sladkou dobrotu! Její slabostí byl tzv. bread pudding (v českém prostředí se mu asi nejvíce podobá žemlovka). Prý byla v kuchyni vždy, když se připravoval, aby mohla ujídat rozinky!

Mušle nebo fastfood? Raději ne

A co by členové královské rodiny nikdy nevzali do úst? Na jejich talíři byste nenašli žádné dobroty z fastfoodových řetězců a v jejich kuchyních nemá místo ani mikrovlnná trouba.

Několik zdrojů z paláce pak potvrdilo, že královna a její rodina nejí prakticky žádné plody moře. Důvod? U těchto dobrot totiž hrozí poměrně snadná otrava jídlem. Mušle a spol. nejsou ale jedinými pokrmy, které se na královský stůl nedostanou, především pokud zástupci britského trůnu cestují. V takovém případě se vyhýbají i nepropečenému masu nebo vodě z kohoutku, zkrátka všem možným rizikovým jídlům, jež by mohly při nesprávném skladování či úpravě způsobit zažívací obtíže. Ty se totiž do nabitého královského programu dvakrát nehodí…

Foto: Shutterstock

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
sipeji
sipeji 13. 10. 2019

moc děkuji za tento článek

Odpovědět
gustawka
gustawka 12. 10. 2019

také mám ráda čokoládovou pěnu

Odpovědět
Aromka
Aromka 11. 10. 2019

Ano, ano, pro muže dělám steak medium rare a pro sebe pikantně upravenou zeleninu, luštěniny s bylinkami. Z masa mám nejraději dobře udělanou rybu a doslova miluji mořské plody. Dají se koupit i čerstvé, ovšem u moře je to nej nej! A když je člověk v rovnováze nepotřebuje tolik sladkého, ale občas čtvereček opravdu kvalitní čokolády, myslím, prospěje a to hlavně psychice což je naše nedílná součást. Vše souvisí se vším ❤️ Mějme se rády!

Odpovědět
MajkaM
MajkaM 11. 10. 2019

zaujímavé

Odpovědět
beata0063
beata0063 10. 10. 2019

Tiež mám veľmi rada pikantné jedlá a kuchyňu. Našťastie,toto máme na mojím partnerom spoločné

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 359
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.