Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

CathB
CathB
Vloženo 22. 11. 2018
Líbí se mi

Ta nejlepší péče pro vaše rodiče? S asistenční službou Protectu budou v bezpečí

CathB
CathB
Vloženo 22. 11. 2018
Líbí se mi
Ta nejlepší péče pro vaše rodiče? S asistenční službou Protectu budou v bezpečí

Ta nejlepší péče pro vaše rodiče? S asistenční službou Protectu budou v bezpečí

Jistě znáte z okolí, nebo dokonce ze svého vlastního života situaci, kdy se musíte postarat o své stárnoucí rodiče. V důsledku věku přestávají být soběstační a hrozí u nich zvýšené riziko úrazů. V době, kdy u rodičů či prarodičů nemůžete být fyzicky přítomni, vám pomůže asistenční služba Protectu. 

V dnešní době, kdy lidé pracují až do vysokého věku není jednoduché převzít plnohodnotnou péči o nejstarší členy rodiny. Stejně tak se může stát, že vám péči o rodiče či prarodiče komplikuje vysoká vzdálenost mezi bydlišti. 

Z toho důvodu jsou senioři vystavěni celé řadě rizik, se kterými si často nedokáží efektivně poradit. Zhoršenou pohyblivostí vzniká často řada nepředvídatelných pádů, které mohou mít bez rychlé pomoci fatální následky. Senior strádá a není v jeho možnostech si pomoc vlastními silami přivolat. Někdy se ale mohou objevit i nenadálé zdravotní obtíže, jakými jsou nejrůznější srdeční či mozkové příhody. A jak jistě víte, v těchto případech o lidském životě rozhodují doslova vteřiny. 

Naštěstí, existují služby, které si s takto nenadálými a vysoce rizikovými situacemi hravě poradí. A jsou to právě ony, které vám zaručí pocit klidu, a to kdykoliv a kdekoliv. 

Asistenční služba Protectu 

Jednou z těchto asistenčních služeb je česká služba Protectu, která byla vyvinuta ve spolupráci s Fakultou biomedicínského inženýrství při ČVUT a ve spolupráci s 1. lékařskou fakultou Univerzity Karlovy. Do vývoje služby se zapojil i pan docent Jeřábek z FN Motol, který je specialistou v oboru závrativých stavů. 

Hlavním cílem asistenční služby Protectu je poskytnout seniorům pomoc v nouzových situacích. Dalším z důležitých cílů této služby je dodat klid příbuzným, kteří nemohou být na přijmu 24/7. 

Jak asistenční služba Protectu funguje? 

Senior obdrží malý a vysoce odolný přístroj velikosti telefonu. Tento "telefon" je vybaven speciálním SOS tlačítkem, kterým si senior může přivolat pomoc v případě, že ho potká nepředvídatelná událost. Může jít buď o nehody způsobené pádem či náhlým zhoršením stavu, ale také o další nebezpečnou situaci, jakou je například přepadení. 

V případě, že senior upadne do bezvědomí, nebo z nějakého důvodu nedokáže přivolat pomoc, Protectu přístroj dokáže sám rozpoznat, že je senior v ohrožení či ve vážném stavu, kdy je nutné neprodleně jednat a zavolá pomoc.

“Moji maminku před několika lety postihla náhlá mozková příhoda. Vzhledem k velké vzdálenosti našich bydlišť celou situaci naštěstí brzy detekovali maminčini sousedé. V tomto případě bych možnost asistenční služby Protectu opravdu ocenil.” Michal, 45 let 

Jakmile senior zmáčkne SOS tlačítko, lokalizuje se jeho poloha a nejpozději do 60 vteřin ho telefon spojí s vyškoleným asistentem. Asistent má přesné údaje o poloze seniora, včetně jeho zdravotního stavu. Může tedy během několika vteřin zajistit všechny potřebné úkony, které jsou pro vyřešení situace nezbytné. Během celého procesu dochází i ke kontaktu ostatních příslušníků rodiny. 

Po skončení události se asistent zpětně se seniorem spojí a opětovně si ověří, zda došlo k vyřešení problému. Toto stanovisko pak zašle i ostatním členům rodiny. 

Proč zvolit právě Protectu? 

Asistenční služba Protectu má mnoho výhod, kvůli kterým se vyplatí o ní přemýšlet. 

 Dostupnost služby 24/7 

 Jednoduché ovládání 

 Uživatel si může pomoc zavolat i mimo domov, a to i v případě, že právě cestuje po světě 

 Zařízení vydrží na jedno nabití až 3 dny 

 Senior nepřijde o svůj pocit svobody, zároveň však bude moci zavolat pomoc kdykoliv bude třeba 

 Rodinní příslušníci se nebudou muset strachovat, že se seniorovi něco stane a nepřijdou na to včas 

 Protectu dokáže zhodnotit vážnost situace i v případě, že senior upadne do bezvědomí, nebo si pomoc nedokáže přivolat z jiných důvodů sám 

 Zkušený asistent se se seniorem spojí do 60 vteřin od stisknutí nouzového tlačítka a pomůže mu celou situaci zvládnout 

 Budete informovaní o všech voláních, včetně výsledků, jak se podařilo situaci vyřešit 

Asistenční služba Protectu je tu pro vás i vaše blízké. Díky ní budete mít klid a jistotu naprostého bezpečí. 


Zdroj inspirace: Protectu

Zdroj obrázků: Pexels.com, Protectu.cz

 

 

 

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
sasidlo
sasidlo 25. 11. 2018

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 22. 11. 2018

Děkuji za informace, přesně se mě toto týká, tatínek žije sám a 220 km daleko od nás...zatím je soběstačný, ale jak všichni víme, stačí málo a situace se změní...

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 566
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.