Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 18. 4. 2021
Líbí se mi

Jaké vlasové pohromy hrozí vašim vlasům v sychravém období?

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 18. 4. 2021
Líbí se mi
Jaké vlasové pohromy hrozí vašim vlasům v sychravém období?

Jaké vlasové pohromy hrozí vašim vlasům v sychravém období?

Za sychravého počasí vlasy ztrácejí poddajnost a vzdorují našim snahám o styling. Pokud se navíc už zahříváte nošením čepic a šál, pravděpodobně také bojujete s neposednými vlasy poletujícími všude kolem. Umělá textilní vlákna se třou s těmi vlasovými a to vytváří statickou elektřinu. Pod čepicí se navíc vlasová pokožka více potí a mechanickým třením na vlasech ulpívá více mazu, který pokožka ve vlasech přirozeně produkuje. 

Jaké další vlasové pohromy hrozí našim vlasům v tomto období?

Chladné počasí je pro mnoho lidí období, která musíme útrpně přečkat, abychom se zase dočkali slunce a teplého počasí. I sychravé počasí má však své kouzlo – výlet v podzimní přírodě nebo zimní pobyt na horách dokáže náš organismus zregenerovat intenzivněji než v létě. Proti zimě se chráníme teplým oblečením, šálami a rukavicemi, ale co s vlasy? Poradíme vám, jak je upravovat a postarat se o to, aby zářily v plné síle navzdory psímu počasí.

Je to pod čepicí

Před odchodem z domova nezapomeňte na pokrývku hlavy. Nejlepší postup je vlasy ráno učesat kartáčem a vybrat vhodnou pokrývku. Takové klobouky jsou zejména na podzim velmi módní. Vlasy dostatečně ochrání a vytvořený účes poškodí jen minimálně. Konečnou úpravu snadno provedete v práci během pár minut.

Některé ženy mají zlozvyk ponechávat si pokrývku hlavy na hlavě i při návštěvě kaváren a restaurací. Tím vlasy velmi trpí. Pokožka hlavy se nezdravě potí a zapařuje, vlasy se více mastí. Nemluvě o účesu, který se tím poničí tak, že po příchodu domů vám nezbyde nic jiného, než vlasy znovu umýt.

Co hledat v šamponu

Šampony a speciální kondicionéry jsou základ, v chladném období přidejte také vlasové masky a vyživující séra. Kvalitní přípravky obsahují velmi důležité základní stavební látky pro vlasy.

„Základní stavební jednotkou nejen vlasů, ale také svalů, pokožky a doslova každého vlákna v našem těle jsou aminokyseliny. S přibývajícím věkem se zásoba aminokyselin v našem těle snižuje. Z vlasů se v průběhu času ztrácejí důležité aminokyseliny jako cystein, histidin, lysin, methionin, tryptofan a tyroxin. K doplnění potřebuje náš organismus proteiny, jehož jsou právě aminokyseliny základním stavebním kamenem,“ vysvětluje vlasová expertka Renáta Gacká.

„Proteiny můžete doplnit zvenčí i zevnitř. Proteiny, které obsahují potraviny živočišného původu a zahrnují všechny druhy aminokyselin, najdete třeba v mléku a mléčných výrobkách, libovém masu, vejcích a rybách. Na proteiny se zaměřte i v případě výběru vlasových přípravků,“ dodává Gacká.

Pomoc, sněží mi ve vlasech

Nadměrné vysoušení pokožky hlavy může vést k podráždění, zarudnutí, a dokonce i tvorbě svědivých lupů.

Pokud i vy bojujete s neustálým nutkáním škrábat se ve vlasech, kupte si v lékárně speciální zklidňující šampon proti lupům. Šetrně vlasovou pokožku vyčistí a zamezí opětovnému výskytu nepříjemných šupinek.

Foto: Shutterstock

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jana101
Jana101 28. 7. 2021

ok, dobré vědět

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 20. 4. 2021

je fajn, že už mohu chodit bez čepice. Brzy mě čeká stříhání, to si pak hlava odpočine

Odpovědět
sipeji
sipeji 19. 4. 2021

Na péči o vlasy si hodně zakládám.

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 18. 4. 2021

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 359
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.