Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 14. 11. 2019
Líbí se mi

Sychravé počasí se podepisuje i na našich vlasech. Jak jim vrátit krásu

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 14. 11. 2019
Líbí se mi
Sychravé počasí se podepisuje i na našich vlasech. Jak jim vrátit krásu

Sychravé počasí se podepisuje i na našich vlasech. Jak jim vrátit krásu

Za sychravého počasí vlasy ztrácejí poddajnost a vzdorují našim snahám o styling. Pokud se navíc už zahříváte nošením čepic a šál, pravděpodobně také bojujete s neposednými vlasy poletujícími všude kolem. Umělá textilní vlákna se třou s těmi vlasovými a to vytváří statickou elektřinu. Pod čepicí se navíc vlasová pokožka více potí a mechanickým třením na vlasech ulpívá více mazu, který pokožka ve vlasech přirozeně produkuje. 

Jaké další vlasové pohromy hrozí našim vlasům v tomto období?

Podzim a zima jsou pro mnoho lidí období, která musíme útrpně přečkat, abychom se zase dočkali slunce a teplého počasí. I mrazivé počasí má však své kouzlo – výlet v podzimní přírodě nebo zimní pobyt na horách dokáže náš organismus zregenerovat intenzivněji než v létě. Proti zimě se chráníme teplým oblečením, šálami a rukavicemi, ale co s vlasy? Poradíme vám, jak je upravovat a postarat se o to, aby zářily v plné síle navzdory psímu počasí.

Je to pod čepicí

Před odchodem z domova nezapomeňte na pokrývku hlavy. Nejlepší postup je vlasy ráno učesat kartáčem a vybrat vhodnou pokrývku. Takové klobouky jsou zejména na podzim velmi módní. Vlasy dostatečně ochrání a vytvořený účes poškodí jen minimálně. Konečnou úpravu snadno provedete v práci během pár minut.

Některé ženy mají zlozvyk ponechávat si pokrývku hlavy na hlavě i při návštěvě kaváren a restaurací. Tím vlasy velmi trpí. Pokožka hlavy se nezdravě potí a zapařuje, vlasy se více mastí. Nemluvě o účesu, který se tím poničí tak, že po příchodu domů vám nezbyde nic jiného, než vlasy znovu umýt.

Co hledat v šamponu

Šampony a speciální kondicionéry jsou základ, v chladném období přidejte také vlasové masky a vyživující séra. Kvalitní přípravky obsahují velmi důležité základní stavební látky pro vlasy.

„Základní stavební jednotkou nejen vlasů, ale také svalů, pokožky a doslova každého vlákna v našem těle jsou aminokyseliny. S přibývajícím věkem se zásoba aminokyselin v našem těle snižuje. Z vlasů se v průběhu času ztrácejí důležité aminokyseliny jako cystein, histidin, lysin, methionin, tryptofan a tyroxin. K doplnění potřebuje náš organismus proteiny, jehož jsou právě aminokyseliny základním stavebním kamenem,“ vysvětluje vlasová expertka Renáta Gacká.

„Proteiny můžete doplnit zvenčí i zevnitř. Proteiny, které obsahují potraviny živočišného původu a zahrnují všechny druhy aminokyselin, najdete třeba v mléku a mléčných výrobkách, libovém masu, vejcích a rybách. Na proteiny se zaměřte i v případě výběru vlasových přípravků,“ dodává Gacká.

Pomoc, sněží mi ve vlasech

Nadměrné vysoušení pokožky hlavy může vést k podráždění, zarudnutí, a dokonce i tvorbě svědivých lupů.

Pokud i vy bojujete s neustálým nutkáním škrábat se ve vlasech, kupte si v lékárně speciální zklidňující šampon proti lupům. Šetrně vlasovou pokožku vyčistí a zamezí opětovnému výskytu nepříjemných šupinek.

Foto: Shutterstock

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Ovace
Ovace 18. 11. 2019

nejvíce se mi osvědčil arganový a kokosový olej

Odpovědět
Luu2
Luu2 17. 11. 2019

Začala jsem používat lepší přípravky na vlasy a hodně to pomohlo, ale chce to určitě i lepší péči a pokrývku na hlavu.

Odpovědět
gustawka
gustawka 16. 11. 2019

používám arganový olej na vlasy

Odpovědět
beata0063
beata0063 16. 11. 2019

Ja už v tomto období nevychádzam von bez akejkoľvek pokrievky hlavy ani keď svieti slnko

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 15. 11. 2019

nosím čepice, je už zima a věčně fouká, takže s čepicí nemám problém. Dneska jsem šla na rehabilitaci a sledovala další lidi, jak jsou oblečení - měli jsme 3 st., mlhu, zataženo. Většina lidí již nosí zimní bundu a dobré 2/3 lidí mělo pokrývku hlavy.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
96 318
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.