Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

CathB
CathB
Vloženo 22. 2. 2019
Líbí se mi

Svůdné líčení: Proměňte se v sexy dračici, které neodolá

CathB
CathB
Vloženo 22. 2. 2019
Líbí se mi
Svůdné líčení: Proměňte se v sexy dračici, které neodolá

Svůdné líčení: Proměňte se v sexy dračici, které neodolá

Svátek sv. Valentýna je skvělou příležitostí, jak v sobě probudit svou ženskou stránku. Tu můžete dát najevo třeba prostřednictvím svůdného líčení. Dejte si však pozor. Díky tomuto líčení vám totiž zaručeně neodolá. 

Možná si řeknete, že Valentýn je spíše americký svátek a není důvod jej slavit. I když je pravda, že lásky čas máme spojený především s obdobím května, není nejmenší důvod, proč si trochu romantiky neužít i v únoru. 

V době, kdy trávíte spoustu času v práci a péčí o rodinu je dobré dát si občas pohov. Obléci si krásné prádlo, krásně se nalíčit a užít si svou ženskost.  

Ať už den sv. Valentýna slavíte, nebo vás nechává zcela chladnou, vyzkoušejte tři způsoby líčení, kterými ho zaručeně dostanete do kolen. 

Rudé rty 

Rudé rty jsou nestárnoucí klasika, která vás nezklame. Červená rtěnka se hodí jak do práce, tak na romantickou večeři ve dvou. Mnoho žen si na ni nepotrpí. Hlavně proto, že ji neumí nosit a mají pocit, že ji pánové tvorstva dvakrát nemusí. 

Možná vás ale překvapí, že většina pánů považuje rudě nalíčené rty za velmi sexy. Bylo také prokázáno, že ženám, které nosí červenou rtěnku, muži věnují mnohem více pozornosti než ženám s nenalíčenými rty. Červená rtěnka k mužům vysílá jasný signál o vašem sebevědomí a sexualitě. Pokud se bojíte, že bude rtěnka zanechávat obtisky, vyzkoušejte některou z tekutých (a zároveň neslíbatelných) verzí. 

Jak na ni? 

Naprosto klíčový je výběr toho správného odstínu červené. Pokud jste přirozeně bledá, slušet vám bude rubínově červená i odstíny s nádechem lesních bobulí. Máte-li pleť přirozeně snědší, dovolit si můžete korálovou a červené odstíny s podtónem do hněda. 

Naprostým základem při rudě nalíčených rtech je jejich bezchybný stav. Před nanesením rtěnky tedy proveďte rychlý peeling a hned po něm nechce na rtech několik minut působit balzám. Vezměte červenou konturovací tužku (ideálně ve stejném odstínu, v jakém máte rtěnku) a zvýrazněte přirozený tvar rtů. Pokud chcete, můžete některá místa na vnitřní straně rtů vykreslit do požadovaného tvaru (viz krok 2).  

Vezměte vatovou tyčinkou a začistěte vnější hrany kontury. Jemným tahem tužky vymalujte i zbytek plochy rtů. Pro perfektní obrys lze konturu rtů dodatečně zdokonalit make-upem či korektorem. Nakonec štětečkem na rty naneste rtěnku. 

Kouřové líčení očí 

Kouřové líčení očí je další stálicí kosmetické módy. Pravda, je na provedení trochu náročnější. Na druhou stranu, pokud jej uděláte dobře, uvidíte, že nebudete mít konkurenci. Z hlediska nošení je vhodné spíše na večer. Jeho velkou výhodou je, že jej lze nosit takřka ve všech barevných variantách. 

Jak na to? 

Základem líčení je světlý oční stín. Ten může být bílý, stříbrný či zlatý. (Pokud ale zvolíte jinou barevnou variantu, může být i růžový, fialový, zelený...) Tento stín aplikujte do vnitřního koutku oka a do přední třetiny víčka (viz 1). Podle zvolené barvy celkového líčení sáhněte po tmavším odstínu téže barvy. Případně po stínu, který bude mírně kontrastní. Naneste jej do druhé třetiny víčka. Nakonec vezměte nejtmavší stín celého líčení a umístěte ho do vnějšího ohybu oka (viz 3).  

Nyní sáhněte po hustším štětci na oční stíny a lehce na něj naberte nejtmavší stín celého líčení. Ten opatrně rozmažte do sekce, která je označená jako bod 4. Výsledný efekt tohoto kroku by měla být tmavší linie, která vymodeluje horní oční víčko a zároveň mu propůjčí tvar kočičího oka. Pokud chcete, můžete tuto linii rozetřít až do bodu číslo 5. (Ale není to podmínka.) 

Pod obočí naneste světlý stín s perleťovým odleskem, případně rozjasňovač. Nakonec vykreslete spodní vodní linku černou tužkou, zvýrazněte spodní linii řas tmavým stínem a přední třetinu spodního víčka projasněte perleťovým stínem či rozjasňovačem stejně, jako v bodu 6. 

Nakonec zvýrazněte řasy svou oblíbenou řasenkou. 

Nahé líčení 

Nemáte ráda příliš výrazné líčení a spoléháte se spíše na svou přirozenou krásu? Pak určitě vyzkoušejte nahé líčení. Jeho úkolem je vyzvednout vaše přednosti bez toho, aniž by kdokoliv poznal jakoukoliv stopu líčidel na vaší tváři. Z toho důvodu je nahé líčení určeno těm nejzkušenějším z vás. 

Jak na něj? 

Aby stíny perfektně držely, na horní víčko aplikujte bázi pod oční stíny. Sáhněte po lehce perleťovém stínu a naneste jej do vnitřního koutku oka. Tak se váš pohled opticky projasní. Vezměte světle hnědý či béžový oční stín a aplikujte ho na celou plochu víčka. 

Nyní naberte na štětec neutrální hnědý odstín barvy a zvýrazněte jím spodní linii řas. Tu můžete protáhnout až k hornímu vnějšímu koutku (po vzoru bodu 5). Celé líčení zakončete jemným nánosem přirozeně vypadající řasenky. 

Které valentýnské líčení se vám líbí nejvíce? 

Zdroj obrázků: Pinterest.com, Mari Lezhava, Andreas Fidler/ Unsplash.com

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jasper
Jasper 1. 8. 2019

Perfektní třeba se bude hodit

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 366
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.