Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 4. 11. 2020
Líbí se mi

Svačiny, které spolehlivě zaženou hlad a pomohou s hubnutím

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 4. 11. 2020
Líbí se mi
Svačiny, které spolehlivě zaženou hlad a pomohou s hubnutím

Svačiny, které spolehlivě zaženou hlad a pomohou s hubnutím

Honí vás mlsná? Vyslyšte své chuťové buňky a potěšte je jablkem s mlékem nebo avokádem s tvarohem. Redukci váhy můžete podpořit také šálkem čočky, z něhož načerpáte pořádnou dávku bílkovin!

Rozhodla jste se zapracovat na tělesných křivkách, abyste získala zpět své ztracené sebevědomí? Alfou i omegou úspěchu je nehladovění. Poznatky amerického výzkumu publikované v magazínu New England Journal of Medicine sdělují, že jedinci, kteří kromě hlavních jídel konzumují vícekrát za den malé svačiny, vykazují o 20 % nižší hladinu stresového hormonu kortizolu, zatímco rychleji ztrácí tukové zásoby. A tím se dostáváme k zásadní otázce. Jaké důvěryhodné občerstvení si můžete při dietě bez obav naservírovat?

Jablko s mlékem, vítaná mňamka

Obecně se dá říct, že téměř každé ovoce je vhodným pokrmem. Když ho navíc spárujete s trochou bílkovin, bude ještě uspokojivější. Proteiny totiž oddalují pocit hladu, svědčí metabolickým funkcím, zvyšují energetickou hladinu a pomáhají při budování svalů. Pokud si dáte jablko se sklenicí odstředěného mléka, získáte jich 10 gramů, stejně jako 5 gramů vlákniny,“ zastává názor vyhledávaná americká výživová poradkyně Susan Bowerman.

Avokádo a tvaroh. Lahodná vzpruha

Podobná nutriční písnička je to i v případě avokáda, jehož polovinu uvedená specialistka doporučuje potřít tvarohem. Tato kombinace vám dodá nejen potřebné živiny, ale i zajímavé benefity, a to včetně regulace cukru v krvi, útlumu všemožných zánětů, podpory soustředění i lepší kvality pokožky. Cizokrajný poklad díky cenným sloučeninám rovněž brání oxidaci tuků ve střevech, přičemž pročišťuje játra, takže navozuje rovnováhu v organismu.

Čočka. Vezměte ji na milost

Vyhýbáte se luštěninám s tím, že na ně v souvislosti se školní jídelnou nevzpomínáte zrovna v dobrém? To je velká škoda, protože se tak dobrovolně připravujete o bílkoviny, kterých v jednom šálku opomíjené čočky naleznete celých 18 gramů. Ovšem to není jediný důvod, proč ji pozvat na palubu. Je prokázáno, že tato pochutina původem z Asie předchází chudokrevnosti i osteoporóze. Málokdo tuší, že je rovněž lékem na silnou menstruaci, průjmy a infekce. Takže dietní medicína? Přesně tak…

Foto: Shutterstock

Autorka: Nikola Strnadová

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Li
Li 28. 4. 2021

jj, super

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 30. 3. 2021

jablko s mlékem? Tak to jsem ještě neslyšela...já mám ráda třeba jablko s plátkovým sýrem

Odpovědět
sipeji
sipeji 5. 11. 2020

Jablko s mlékem nám dávali v lázních

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
100 269
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.